Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

Crazer

Opravdu skvěle vymyšlené téma: Co by se stalo, kdyby se daná věc udělala tak, a co by se stalo, kdyby se udělala jinak. Nebo kdybych na dané místo přišel o chvíli dřív, anebo o chvíli déle .... tento snímek opravdu patří k zamyšlení se. Opravdu zajímavá podívaná na oba světy PRO a PROTI. Veškeré kladené otázky a myšlenky doplňuje navíc skvělá Gwyneth Paltrow. ()

Ilicka

To, co se napočátku velmi slibně rozjíždí jako lehce komediální film s milou hrdinkou a originální zápletkou, v průběhu času upadá do schizofrenie, neboť, společně s rozdvojenou hrdinkou, neví, zda se dát cestou uslzeného, bezvýchodného romantického dramatu (tmavovlasá Gwyneth), nebo romantické komedie (blond Gwyneth), navíc přechody mezi oběma příběhy je volný, takže pokud se na plátně nevyskytuje Helen, tak divák může být lehce zmaten, se kterou půlkou má tu čest... *** Gwyneth je ale fajn v obou rolích, a John Hannah je naprosto neodolatelný. *** Takový romantický velmi lehký nadprůměr. ()

kingik

Jakou roli hraje v našem životě náhoda? A na jakých maličkostech závisí ná další osud! Co by bylo, kdyby se v jednom konkrétním okamžiku stalo něco úplně jiného, než co se skuteně stalo? Pro Helen, mladou zaměstnankyni jedné londýnské PR agentury, se po jejím nečekaném vyhazovu z práce stane takovým klíčovým životním okamžikem chvíle, kdy jí ujede - nebo neujede- metro. Řeklo by se taková hloupost! Jenomže její život se rázem začne ubírat dvěma odlišnými směry. Herci v čele s Gwyneth Paltrow se nijak nepředvedli a zajímavý námět nevyužil svůj potenciál a dostavila se krystalická nuda. ()

silentname

Medzi romantickými filmami je podľa mňa "Sliding Doors" jeden z tých kvalitnejších. Bol to asi prvý film, v ktorom som videl Gwyneth Paltrow a prišla mi veľmi sympatická. A od toho momentu som si ju aj obľúbil. Otvorene to tu takto priznám. Všetko začalo týmto filmom. Film je podľa mňa dobre napísaný a napriek tomu, že rozpráva dve dejové línie súčasne, ktoré nám hovoria ten istý príbeh z inej možnosti "Čo keby...?" nestrácal som sa v tom. To, že sa Helen ostrihá tomu samozrejme pomôže. Ale myslím si, že to dáva niektorým scénkam aj trošku unikátny pohľad. A to je to, čo sa mi na tomto filme páči. Občas to pôsobí, ako keby sa jednotlivé scénky so sebou striedali a vytvára to zaujímavý efekt. Takže v tomto smere film dosť oceňujem. Herecké výkony sú schopné, záverečné momentky boli podľa mňa vynikajúco dramaticky zvládnuté. A sú skutočne silné. Najmä scénka na moste. Tú mám dodnes pred očami a vybavujem si ju veľmi presne. Myslím si, že ak ste naladení na romatnický film, tak tento vás určite neotrávi. Dokonca si myslím, že by si mohol získať vaše srdcia. Pre mňa je to výnimočný film a nemám problém sa k nemu kedykoľvek vrátiť. je veselý, je smutný, je srdečný, je tvrdý. Nepôsobí gýčovito a emocionálne je podľa mňa správne uchopený. Čeknite si ho ak ste to už neurobili. Hodnotenie: B+ ()

Anderton

Tak mne tento nápad s paralelnými realitami v rámci romantického žánru pripadal celkom originálny. Celkom originálny mi pripadal aj scenár, ktorý sa v jednej z realít nebojí aj trochu pritvrdiť a pripraviť nečakaný záver. Na film mám pekné spomienky, videl som ho na lekcii angličtiny v originále. Paltrowkinej parťáci nie sú žiadni nabúchaní krásavci, takže v kontraste s takpovediac scifi zápletkou pôsobí film príjemne civilne. A je to skôr dráma, ako komédia. ()

• Scény z londýnského metra byly natočeny u nádraží Waterloo. Filmová křižovatka Waterloo a City line a scény u vody pak byly filmovány u mostu Hammersmith a v hospodě Blue Anchor pub v Hammersmith. Most je Albert bridge mezi Battersea a Chelsea. Noční scéna, kdy Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) jdou po ulici, byla natočena v Primrose Gardens (dříve Stanley Gardens) v Belsize Park. Helenin byt se nachází v Leinster Square. Scéna v nemocnici na konci, kdy se Helen a James setkají ve výtahu, byla natočena v Chelsea and Westminster Hospital na Fulham Road. (Terva)
  • Ústřední filmovou píseň „Turn back time“ má na svědomí dánsko-norská hudební skupina Aqua. (Marsik)
  • Podnik, v ktorom si Helen (Gwyneth Paltrow) a James (John Hannah) dávajú shake, sa volá Fatboy's Dinner a patrí medzi populárne fastfoody. (Lukoh)