Ji-hae (Ye-jin Son) psala e-maily za svou kamarádku klukovi, který se jí líbil. Při tom objevila deník své matky, která zažila něco podobného se svou první láskou. A v tomto bodě se začnou ovíjet dvě paralelní větve příběhu. Jedna s ní, druhá s její matkou Ju-hae (kterou stvárnila stejná herečka jako Ji-hae). Objevují se zde potom různé romantické okamžiky z jejich života. Ale vše nakonec skončí dobře. Abyste se dověděli jak, tak byste se na to měli podívat. (c.tucker)

TylerGage

The classic, tento překrásný,harmonický,sladký,romantický příběh jsem prožil na 1000%. Příběh neměl chybu a nemám výhrady.jestli jsem u minulích filmů napsal moře nebo kapky slz stékali po tváři,tak tento film mě donutil vyplakat oceány slz.nemůžu si pomoc,ale je to tak.Překrásná herečka Ye-jin Son zahrála obě dvě postavy na výbornou,ale abych pravdu řekl role Ji-hae jí sedla na excelent.Svojí neviností a krásnou tváří dokázala rozbrečet ne jenom moje srdce.sympatický a hlavně výborný herec Seung-u Jo,který zahrál ve filmu Marathon excelentní roli,mě opět nezklamal.Jeho role byla úžasná..Opravdu musím říci: smekám před rolema co zahrál!!!! ()

IXOXI

Předvídatelné, klišé, .... a tak by se dalo dlouho pokračovat, přesto musím hodnotit velmi dobře. Tento druh zamotaných filmů, plných emocí, umějí tímto způsobem natočit snad jen Jihokorejci a já je za to obdivuji. O něco slabší, jako podobný Yeopgijeogin geunyeo. ()

Stíba

Občas trochu tužší přechody a asi i trochu delší stopáž než by bylo nutné, jinak je to ale opět překrásné korejské melodrama, která tak jak je pro něj typické v závěru ždíma emoce diváka na maximum. A tvář si Ye-jin Son má v sobě tolik čistoty, něhy, nevinnosti a mnoha dalšího slovy nepopsatelného jako pro mě žádná jiná herečka na světě - pure beauty. ()

Prince

Mladá Ji-hae vyrůstá sama bez rodičů. Jednou otevře truhlu s korespondencí jejích rodičů. Objevuje jejich spletitý příběh lásky, ne nepodobný tomu jejímu... Chvílemi jsem docela trpěl, film je především pro milovníky žánru. Díky mnoha krásným momentům stojí snímek vidět, ale tu přeslazenost a zdlouhavost mi nevyhradily. ()

Perr

Některé scény jsou krásné, hudba je vynikající, bohužel je to hodně rozvleklé a chvílemi to nudí, 3-4*. ()

Denila

Konečně příjemná podívaná kde se mě nikdo nesnaží rozbrečet ani se šíleně smát. Všechno probíhá nenuceně a přirozeně, což mě oslovilo na tomto filmu snad nejvíc. Navíc příjemná hudba doznívá ještě pár hodin po shlédnutí. Rozhodně neodmítnu a znovu se s radostí podívám! ()

Petey

Jedna věc která mě opravdu vadila, byla scéna z válečného pole. Borec mi silně připomínal Forresta a to co tam dělal jsem nemohl vystát. Jinak velmi pěkný snímek ()

Monroe1991

To jsou prostě Korejci. Člověk si pak říká, zda vůbec udělal dobře, že se na to podíval:-).... Pokud by ale někoho odrazovala delší stopáž, pak věřte, že film s Ye-jin Son není nikdy dost dlouhý. Té bylo v době natáčení pouhých 21 let a její výkon, stejně jako hudba a režie, je naprosto dokonalý. ()

Mik_e

Jak je u Jae-young Kwaka dobrým zvykem, i zde máme motiv osudové lásky. Bohužel mě to celé, až na pár světlých momentů jako byl například závěr, trochu minulo a proto slabé 3*. Film se místy celkem vleče, vzít do ruky nůžky by před uvedením do distribuce rozhodně neuškodilo. Nebylo to zlé, ale podruhé vidět netřeba. Mrzí mě to, už kvůli skvělé Ye-jin Son. ()

danielwanderer

Tak tu si na záverečný bosk teda počkáte :). Predsa toto nieje jeden film. Síce viac sa mi zdalo byť línie v minulom čase, ale to vôbec neprekáža. Dvojitá úloha Ye-jin Son aj ako Ji-hae a aj ako jej dcéry Ju-hie (dúfam, že som to nepoplietol :)) Vás myslím dostane. Raz vidíme vidiecku minulosť a hroziace vojenské konflikty medzi južnou a severnou Kóreou a potom prítomnosť, ktorá ukazuje ako dcéra číta memoáre svojej mami a pritom prežíva svoj vlastný boj o lásky, ktorý sa v mnohom podobá tomu čo sa už stalo. Raz budete úplne vo vytržení s úsmevom (po obede chcem vzorku stolice každého z Vás a dobre zabalenú :)) a inokedy budete šokovane priklincovaný v rohu gauča/stoličky. Proste Classic :). ()

JamesLeon

Vizuálně skutečně krásný film. Jsou tu úžasné scény (jako např. ta se světluškama), u kterých jsem jen zíral na ty krásné obrazy a nemohl jsem se ani pohnout... Stejně tak hudební stránka je výborná a jako vždy před kamerou exceluje Ye-jin Son. Navíc dvě zajímavé dějové linie s nápaditou pointou... Má náklonnost ke korejským filmům stále stoupá. Takhle si totiž představuju romantický film. ()

haffen

Písať o dokonalosti Kórejských filmov je už nosením dreva do hory. Každý kto okúsil túto produkciu vie, že je to kultúrnym zážitkom a v človeku zanechajú tieto filmy hlboké stopy. Jae-young Kwak už pri filme My Sassy girl ukázal čoho je schopný a v tomto filme to ešte viac vyhrotil. Film nabitý emociami na prasknutie. Vstutku fantastický film ktorý vás zrazí na kolená a nebude sa pýtať, či môže. Záver filmu bol pre mňa dorážkou a neostalo mi nič iné ako mať nechápavo otvorené ústa dokorán a utrieť tie slzy čo vyhŕkli. Čerešničkou na torte je Son Ye-jin, ktorú považujem právom za najlepšiu herečku v dejinách kinematografie. Svoje role vie tak dokonale zahrať, že sa nedá nič iné, len zžiť sa s ňou a pozastavovať sa nad tým ako to dievča dokáže... Plných 5* a plus 10 navyše pre túto pani herečku. ()

JohnyTrava

Je láska večná? Tak som sa opäť naladil na kórejskú vlnu a siahol po "klasike". Z úvodu začnem hneď s tým horším a to líniou dcéry, ktorá my prišla trošku zbytočná a niekedy až človeka vytrhla s príbehu, aj keď jej záverečná pointa (ktorú tušíte už dávno dopredu) stála za to. No tým hlavným je príbeh jej matky, ktorý, áno, je trochu presladený ale aj tak to je lahôdku pre oko i srdce, a často sa i zasmejete. Čo vyznie je aj nádherný doprovod (opäť môj milovaný Kanon) a možnosť vidieť kúsok kórejskej vojny bez tradičných vojnových farieb, a samozrejme jednotlivé obrazy, ktoré sú niekedy priam umením. (najmä úvodná línia vidieku - až človek plesá nad tou idylou). Ale aby som to nepredlžoval, aj tak som nenapísal to, čo som chcel, takže 8 a príjemný pocit z filmového zážitku. ()

wege

Bylo to romantické, poetické, přesladké možná až moc. Obecně mám vždycky pocit, že v těch korejských filmech se hodně přehrává, že některé scény jsou až moc emočně vyšponované, stejně jako gesta a hlasy herců. Docela se divím, že po filmu ještě neskočili Amíci a neudělali remake. Jinak je to fakt pěkný film, s krásnou melancholickou náladou, to Korejci opravdu umí, ale místní hodnocení se mi zdá až moc vysoké. Dále nějak nerozumím některým věcem ve filmu, proč tam jsou scény s násilím ve škole? Je to vojenská škola? Vážně tak drsná? Určitě ale neznáme tu kulturu natolik, abychom to mohli hodnotit. Stejně tak to chování v některých situacích a obecně ty situace, vypadají z pohledu od nás zvláštně. S tou válačnou části si šlo určitě taky více vyhrát, aby to působilo realisticky. ()

Zai

Muj prvni korejsky film, ktery jsem videl. Perfektni Son Ye Jin, ktera patri mezi me nejoblibenejsi herecky. Film me naprosto odrovnal, co se tyce emoci. Tak krasny pribeh o lasce jsem uz dlouho nevidel a hudba k tomu jen napomaha. The Classic jsem videl uz nekolikrat, ale pokazde me dostane. Vrele doporucuju! ()

PeterJon

Kórejský romantický film, sladký ako med. Pekne spravené, dobrí herci, no nechutne sentimentálne, uplakané. Silné emocionálne vydieranie diváka. Scéna z Vietnamu je umelo vložená a ku koncu som sa už išiel unudiť k smrti. ()

Whiskas

Zatím jsem ze všech jihokorejských filmů byla nadšená, ale tenhle už byl trošku moooc roztahaný a tak nějak moc klasik, nepřekvapivý. ()