Příliš dokonalá podoba

• Kanada Dead Ringers (více)

Bratři Elliot a Beverly Mantleovi jsou nejen jednovaječná dvojčata, ale navíc se oba živí jako gynekologové a jejich životy spojují stejné ženy. Sukničkář Elliot totiž vždy každou po čase přenechá svému nesmělému bratrovi Beverlymu. Ten se jednou do takto získané ženy skutečně zamiluje a pro všechny postavy destruktivní série emocionálně vypjatých situací nastane ve chvíli, když zrovna ta podvod obou bratrů odhalí. Příliš dokonalá podoba však nevypráví pouze o zničujících vztazích hrdinů. A to především proto, že je pod ní podepsaný slavný kanadský režisér David Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí). Do tajuplného thrilleru o dvou gynekolozích a ženě s neobvyklými zdravotními problémy se promítly i mnohé z jeho fascinací lidskou tělesností a kovovými chirurgickými nástroji. V hlavní dvojroli mnohými cenami ověnčeného podmanivého snímku výjimečného režiséra se představil strhující Jeremy Irons. (Filmhouse)

Frank2 odpad!

Ne tak tohle není a opravdu nebude můj šálek čaje. Děj věru vyprávět bych nesvedl dle mého názoru to žádný nemá. Ztracené skoro 2 hodiny života. Nechci urazit nikoho komu se to líbí i když to nechápu. Opravdu to není film pro mne. ()

Dupac

První část je poměrně nezáživnou psychologickou studií dvou rozdílných dvojčat a jejich patologického vztahu k ženám, především k nepůvabné herečce, vymykající se běžným gynekologickým standardům. Ale jak se později ukáže, tuhle seznamovací část Cronenberg maximálně vytěží pro následnou metamorfózu (jeho obsesivní téma), i na průměr pana režiséra poměrně ujetou. Všechno vyústí v dost nefotogenický drogový rauš, kde Jeremy Irons svůj (celou dobu působivý) herecký výkon dovádí k nezapomenutelnosti. Takové filmy se opravdu nerodí často. ()

Lukkyn

Těžko říct , co jsem si vlastně měl z tohohle odnést. Jeremy Irons  excelentní. Na Cronenberga taky nemůžu říct ani popel!!Většina filmu je jen konverzace a přesto se nešlo odtrhnout. Časem možná docením ještě více než čerstvě po shlédnutí. ()

Miroslav.Zac

Film, který jsem zkonzumoval jako obyčejný divák, který se ani nesnažil nahlédnout pod pokličku myšlenky, protože mě příběh už od začátku nedokázal přesvědčit o tom, že sleduju něco mimořádného. ()

honzahucin

První půlhodinu jsem nechápal, proč má film tak vysoké hodnocení. Expozice děje se mi zdála hrozně rozvláčná a zásadní prvek – využití dokonalé podoby bratrů pro předávání milenek mezi sebou – byl podán velice nezřetelně. Pak mě děj chytl a druhou půlku jsem už prožil v napětí, jak to dopadne, závěr (úžasná scéna návratu Beva od budky do nemocnice!) mě velmi uspokojil. I když se pomalé tempo hodí k vnitřnímu světu hlavních postav, odpovídá jejich stupňujícím se depresím a rozkladu osobností, k jejich profesím ne. Umíte si představit, že by „movie star“ a dva vůdčí lékaři nemocnice nebyli v permanentním shonu? A že by nikomu nebylo divné, kam se najednou poděli? Za příběh by to bylo tak na 50 %, na čisté tři hvězdičky jsem zvýšil za výborně technicky i herecky zvládnutou dvojroli. ()

Feanor19

Skvelý film o závislosti na narkotikách a psychickom úpadku dvoch doktorov. Téma omieľaná v x filmoch, tento je však zapamätateľný najmä famóznym výkonom Jeremyho Ironsa. ()

P/\/EL

decentně bizardní(pro někoho málo Cronenberg, pro jiné akorát...), perfektně zahrané, vypjaté, znepojojivé....typický Cronenbergův rukopis....styl....dicky mě bavil......jasně..Moucha je sice pophit...ale...tohle je víc art...víc Cronenberg....PS: Čet sem FUkovu retrorecenzi a prej tenhle film je dost technicky inovativní, páč ty dvojčata, je tam splitscreen synchronizovanje na kompu - jakože Jeremy zdvojenej a ještě k tomu kamera je v pohybu....což je teda asi bylo nějak naprogramovaný....aby udělalo stejnej pohyb a pak nějaký to spojení na kompu, no....nebo já nevim.... ()

andy60

Múj dojem je takový, že si Cronenberg řekl - proč točit srozumitelně, když to jde i takhle. Na prvním místě není spokojený divák, ale vlastní ego - být originální, vybočovat z davu a to i za cenu, že si leckdo řekne - co tím chtěl vlastně ten režisér říci? Takovou originalitu nedokážu patřičně ocenit, já se raději u filmu bavím, než abych nad ním filozofoval. ()

drkaldj

Film otevírá zajímavé téma závislosti (napojení) dvojčat, které se ale využívá snad v každém druhém filmu. Cronenberg nám to ale servíruje poněkud zvláštním způsobem a celkem bez větších stereotypů. A hlavně ten výkon Jeremyho Ironse je opravdu obdivuhodný, jak dokázal opravdu skvěle ztvárnit dvě tak stejné a přitom odlišné postavy. Celkem silný dramatický příběh ve kterém mi i přesto něco scházelo a něco nesedlo. ()

Zyi

I thought my rating and rating system would work for me, but...                                                                          This movie gives too much of an on-point examination of the lack of embodied individuality for me not to point it out.                                                                                                                                                            Therefore, I recognize and admit to my current reviewer limits, and I will let myself be more freely who I currently am (instead of attempting to already be a reviewer who chooses and promotes mostly the movies that align with his values.)                                                                                                                                              So, with this movie: I won't go under 3 stars, even though I do not support the means. ()