Geunyeoreul midji maseyo

그녀를 믿지 마세요

Too Beautiful to Lie

Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2004, 115 min

"Lhaní je intenzivní hra myšlenek." A Young-ju lže prvoligově, ale domů bych ji přesto nechtěl. To takový Hee-chul nelže vůbec a doma bych ho taky nechtěl. ˇJá jsem prostě tak nějak nenašel ty správné sympatie k oběma (ne)zamilovaným, ale to neznamená, že bych uznale nepokýval hlavou nad vylhanými historkami, neocenil apetit Papričkového kluka a neužíval si každou "tatínkovu" facku. A nevadí mi ani předvídatelnost romantické komedie, ale přeci jen jsem očekával, že Korejci tradičně vytáhnou z klobouku kupu svěžích žánrových nápadů. To se tentokrát nestalo, takže jsem zaznamenal více méně průměrnou zábavu.(25.12.2015)

Zápletka so zámenou osôb je jednou z najvďačnejších a diváckych najobľúbenejších príbehových peripetií. Platilo to už za čias Shakespearea a platí to aj dnes. A keď sa k tomu navyše pridá aj juhokójeský cit, hravosť a zručnosť pre žáner romantickej komédie, je veľká šanca, že ako divák nebudte sklamaní. Ja som určite nebol. I keď je pravda, že na to, aby ste si daný typ filmu zo spomínaného teritória čo najviac užili, musíte mať v sebe empatiu voči juhokórejskému ponímaniu daného žánrového konštruktu. Som rád, že medzi takých ľudí patrím a vždy si s radosťou tieto dielka vychutnám.(27.1.2005)

Veselé, krásné, milé, vtipné. A hlavně dobře končící. Pozitivní film. Zápletka byla hezká, i když jsem se ze začátku bála, že se všechno prozradí. Ale jak už to u takových filmů bývá, výdrží se s rozuzlením až do samotného závěru. Hlavní role padla na Ha-neul Kim, se kterou jsem se dříve seznámila ve snímku Almost Love. Její pláč byl tak opravdový. Film vhodný pro klidné romantické večery a polámané duše - k nápravě.(20.3.2009)

"Prečo sa plížim do vlastnej izby?..." Kórejská romantická komédia mi vždy dobre padne. V ich podaní je aj 100x videné vždy vtipné i originálne. Kórejci majú radi smiech aj slzy a na ich filmoch to je vidieť. Komédia o tom aké vysoké sebavedomie treba mať, aby ste vedeli dôveryhodne klamať boduje nielen ako komédia, ale v závere podľa očakávania aj ako romantika. Páčila sa mi súťaž o papričkového muža, kde zaznela výborná kórejská pieseň, podľa ohlasu publika asi nejaký domáci hit, ale aj výborný hudobný doprovod a tanec. Veľmi vtipná bola i príprava na túto súťaž a je vidno, že Kórejci majú nakukané i holywoodske filmy. "Ahoj som Tom Cruise...Ahoj som Brad Pitt...Ha,ha, háá...V rámci žánru romantická komédia dávam plný počet. Takto sa to má robiť. 90%.(7.12.2014)

Je to jako kouzlo když do fádního života ospalého jelimana vtrhne energií nabité tornádo v podobě svérázné krásky. A houby v tu chvíli záleží na tom, že je to prolhaná podvodnice propuštěná na podmínku. Zejména proto, že je schopná nakopnout k životu nejen onoho jelimana, ale také mě jako diváka. A navíc téměř dvě hodiny bavit svými trhlými nápady. To vše v milé komedii nabité nejen humorem, ale také romantikou a překvapivě i dojemnými momenty, kde vše, dokonce i ty nejbanální zápletky a nejohranější podzápletky fungují na výtečnou. A navíc dokonalá Kim Ha-neul jako třešnička, vlastně paprička.(1.1.2017)