San geng 2

• Hongkong 三更 2 (více)

Tři minihorory z Japonska, Hongkongu a Jižní Koreje se zabývají lidskými slabostmi a úchylkami s hrůzným koncem. První epizoda Krabice (Box) vypráví o oblíbené spisovatelce Kyoko, která kdysi zavinila smrt své setry-dvojčete a teď se s ní setkává v osobě editorky. V epizodě Knedlíčky (Dumplings) se stárnoucí herečka Čching (Qing) rozhodne uchovat si půvaby a s pomocí tajemného kuchaře Meie svému půvabu obětuje vše. Ve třetí části Střih (Cut) se mezi lidmi šíří zlo: úspěšného režiséra unese šílený komparzista a režisér se může vykoupit za prsty své ženy. (oficiální text distributora)

TomikZlesa odpad!

První povídka podle většiny nejslabší, ano ale po dokoukání dalších dvou se mi zdála nejsilnější, ale přesto naprosto nudná :-)) druhá nechutná, koho může taková kravina napadnout, zvrácené. Třetí povídka, to byl poslední hřebík do rakve, nesnáším bezůčelné násilí typu Saw......nula a nula prostě víc nedá, není o čem.... ()

emo

Je to choré a zvrátené a zároveň skvelo zahrané a natočené majstrovské dielo! Rozhodne to nie je film pre každého a na akúkoľvek príležitosť, ale každopádne sa to oplatí pozrieť! ()

forsythia

Když se člověk probouzí ze sna s takovou podivnou náladou, která se zažere pod kůži, dostane chuť na něco menšího. Není dobré soustředit se na to, z čeho ty knedlíčky jsou. Důležitý je výsledek. Ale pozor, tahle lahůdka může být poněkud návyková. Sen se pěkně rozplyne a člověk se může plně soustředit na jisté, pravda lehce nepříjemné, životní okolnosti. Tenhle koktejl japonské atmosféry, hongkongské lehce úsměvné absurdity a korejského pěkně nabroušeného masakru mi dokonale sednul. ()

bubun

Oproti většině komentujících uživatelů mi poslední povídka, Cut, přišla nejslabší. Možná je to tím, že o zápletky typu Saw či Would you rather apod., není nouze, a výše uvedené jsem viděla dříve, takže mě pointa, ale ani průběh příběhu ničím nepřekvapil. Atmosféru podle mě měl více intenzivní první příběh, Box, a drsnější (a nechutnější), a proti Cut aspoň o trochu méně předvídatelný, i když popravdě maličko překombinovaný na konci, byl zas příběh druhý, Dumplings. Ale celkově jde o poměrně povedenou, docela krutou, a mnohdy nepříjemnou, hororovou směs. ()

Redi

1. Dumplings (***) - Bai Ling ve filmu, na který se dá dívat, a k tomu se dá dívat i na ni, bez nutkání zaslat ji na účet nějaký menší peněžní obnos, aby se trochu najedla... no neber to! // 2. Cut (*****) - Chan-wook Park s vděčným tématem pomsty, k tomu zasazení ve filmových kulisách, nezklamal. // BOX (***) ()

Brandon

Tři asijské úlety. Nedá se říct, že horory, u třech extrémů se bát určitě nebudete. Nejvíc nadějí jsem vkládal do Parka a jeho Střihu, bohužel jsem byl zklamán nudným příběhem šíleného statisty se slabým závěrem 2*. Chanovi embrionální Knedlíčky byly asi nejvtipnější a i přes svoji morbiditu nejzábavnější 2,5*. No a nakonec japonec, Miikeova Krabice se vlekla šnečím tempem, působila na mě spíš divadelně a nezáživně 1*. ()

Brain-D

Krabice 3/10 rozhodně kvalitně natočené, ale příliš jsem se do toho nedostal. Knedlíčky 4/10 takové zbytečné celé. Střih 8/10 Když na vás někdo takhle tlačí - tak vyklopíte vše :) ()

lewwin

První dvě hororové povídky (Japonsko a Hong Kong) jsou výrazně slabší než poslední korejská. Zásluhu na tom má Chan-wook Park, který umí příběh skutečně vygradovat a podat ho zajímavým vizuálním způsobem. ()

Šakalík

Do tohoto filmu jsem se nutil docela dlouho, pač já nemám rád povídkové filmy a taky jsem se obával, aby to nebylo příliš brutální, což asijská hororová produkce občas bývá (tato obava se však nepotvrdila). Nakonec se z toho přece jen vyklubal docela zajímavý kus, ale proces to nebyl věru jednoduchý. První povídka (Box): Hned první povídku jsem nedal. Nebo přesněji řečeno nepochopil. Anebo možná pochopil, ale nevím, jestli správně. :-) Příběh spisovatelky Kyoko, která se vyrovnává s tím, že v dětství zavinila sestřinu smrt, je zabalen do velmi zmatečného hávu, kdy se její sny a představy prolínají s realitou, navíc se děj posouvá v čase tam a zase zpátky, takže ve finále jsem byl zmatený jak lesní včela. Co třeba měla znamenat ta zakopávaná krabice, balení do igelitu či ten úplně poslední záběr na Kyoko coby siamské dvojče, nevím (to poslední možná ano – nejspíš vizuální ztvárnění toho, že mrtvá sestra přežívá jako nedílná součást schizofrenní duše Kyoko?). Druhá povídka (Dumplings): O co je tahle povídka na pochopení jednodušší, o to víc je nechutnější. Pro krásu se musí trpět, i kdyby tím člověk ztratil samotnou podstatu lidství. Výborně zahraná hlavní role. Třetí povídka (Cut): To nejlepší nakonec. Mimořádně zdařilá adaptace terorizujícího námětu, kdy se v člověku dohnanému do extrémní situace navzájem bijí pud sebezáchovy a nepřekročitelná hranice morálních hodnot. Co bude silnější? Výborná záležitost, i když samotný závěr šel opět mimo mě. Celkové zhodnocení: Uf. Tak jsem to zvládl. Tohle je určitě film, na který člověk nezapomene. Má to nápad, nenudí to, přiměje to člověka se zamyslet. Ale je to náročná podívaná. ()

Cracker

°Dumplings° S istotou môžem povedať resp. napísať že som v živote nevidel nič nechutnejšie ako práve poviedku od Fruit Chan-a. Ostal som trochu zaskočený, vydesený a keď som sa dozvedel že takéto veci sa v Číne praktikujú bežne tak mi bolo... ZLE. Teraz ma však už na tomto svete asi nemá čo prekvapiť a Ovocíčko to natočilo v skutku napínavo a pekne. °Cut° Vravel som si: ,,Len aby tam zas nebolo nechutné, lebo mi už bude naozaj zle." Potom prišla prvá scéna a zrazu som váhal či film vôbec dopozerám, našťastie sa všetko obrátilo k lepšiemu, ak sa to tak dá povedať. Chan-wook Park opäť natočil film, aký od neho mám rád a nesmie v ňom chýbať pomsta ;). Hraničná situácia, z prvu beznádejná dráma a postavy môžu začať šalieť... °Box° Miike-ho som tento krát moc nepochopil alebo ma skôr nezaujal. Bolo to jeho tradične kvalitné psycho ale prvé dva filmy ma asi moc vyšťavili... ()

Burdock

Opravdu velmi pěkná sbírka tří drsných příběhů. Krabice: 4*, Knedíčky: 2*, Střih: 4* Tohle se opravdu povedlo! ()

evil_ryu

Každý film je úplne odlišný od toho predchádzajúceho. Môžem povedaťm že všetky tri sú o triedu lepšie oproti všetkým hororom, čo vychádzajú v dnešnej dobe. Celkové hodnotenie je nižšie, ako to býva už zvykom u poviedkových filmov, no nenechajte sa odradiť a určite neoľutujete. ()

El_Rabbit

Film, kterej jsem odkládal víc jak 6 dlouhejch let a čekal na to správný rozpoložení mysli. Bohužel mi nepřinesl to, co jsem od něj očekával... Poselství příběhů mi přišlo hrozně povrchní, myslím si, že minimálně Miike s Parkem mohli příběhy přivést k hlubšímu poselství a použít k tomu o špetku víc naturalizmu, jak jsem od tohohle snímku celou tu dobu očekával. ()

embecka

Môj prvý žltý film. Hviezdičkovať nebudem, lebo sa na to necítim, iba vám porozprávam, čo som sa naučila. Že šikmoočkovia sú pomalí, používajú metafory a snové scény, ktoré nie vždy dokážem prečítať medzi filmovými riadkami. Dávajú dôraz na zvuky, pričom zbytočne nekecajú. Toto všetko bolo pre mňa nesúrodé a rozpačité. Ale vraj je to tak správne. A k poviedkam - Box - zvláštne nudná, na to, že sa chcela radiť medzi hororové poviedky. Po poviedke Dumplings som povedala, že toto je prvý aj posledný film od žluťasov, ktorý kedy moje oko videlo. Miera nechutnosti na mojej hornej hranici. Tretia poviedka konečne s hlbším zmyslom, pokryla žáner a nemala som chuť ani spať, ani zvracať. Konečný verdikt - ešte im dám šancu, ale potrebujem si na to nechať trochu času. ()

Naushika.

Dumplings nebyly ani tak hororem (a vlastně ani příběhem) jako groteskním popisem jedné úchylné kuchařky/čarodějnice a její úchylné zákaznice, nejmrazivější notou krátké povídky byla okrajová epizoda o mladé dívce, jejíž potracený potomek se stal oním speciálním a super-účinným zbožím... 3*. Cut byl výborně natočen a vygradován (patrně nejlépe ze všech tří kousků) - ale nemohu si pomoci, tehle typ hrůzy mi prostě nějak nesedne: padouch s vykonstruovanou motivací, násilí samoúčelné a pointa divná, 2*. Box konečně taky trochu strašidelná a nikoli jen krvavá nebo úchylná, ale ne nějak zvlášť. Ve výsledku hodně zajímavá hlavně kvůli nejasnému prolínání několika (kolika vlastně?) rovin a působící spíše jako surrealistická meditace o sourozeneckém poutu, rivalitě a vině, než jako horor. 4*. ()

JimiH

Nejlepší částí tohoto povídkového cyklu je zcela nepřekvapivě Park, který povídku nejen skvěle natočil, ale opatřil jí i zajímavým a dobře gradujícím scénářem. Knedlíčky jsou průměr a Miikeho první povídka lehký nadprůměr, který je místy děsivý, ale trochu roztahaný. ()

raiN[ratm]

Hodnotenie sa vzťahuje iba na Parkov Cut, prvé dve epizódy som nevidel. Do tých cca 50 minút sa mu podarilo vtesnať všetko to najlepšie z toho, čo zdobí jeho tvorbu. Veľmi intenzívny zážitok. Unikátny čierny humor. // hodnotenie upravené po pozretí všetkých poviedok na 3* ()