Pod kontrolou

• Česko Pod dohledem (více)

Extrémně nebezpeční masoví vrazi projíždí krajinou a mezi lidmi se šíří strach. Policie je bezradná, dokud maskované vrahy při jedné akci náhodou nezahlédne trojice očitých svědků – starší policista, osmiletá holčička a mladá žena závislá na drogách. Na jejich výslechy pod dohledem kamer jsou povoláni dva speciální agenti FBI. Původně rutinní práce se brzy změní v tajemnou hru, kterou mezi sebou svědci a agenti hrají. Nikdo zde totiž nemluví pravdu. Originální příběh s nečekaným zvratem natočila režisérka Jennifer Lynchová, dcera významného režiséra Davida Lynche. (oficiální text distributora)

rastlinka

Oplatí sa vidieť už len kvôli šialenej policajnej dvojke a Julii Ormond, ktorá je tu v tak atypickej úlohe, až z toho (všetkého) ostane divák v závere filmu poriadne zmätený:) ()

TomikZlesa

Tak kdo už videl podobnych "uchyláren" pár a má krapet představivosti v klidu si dokáže pointu či konec lehce domyslet. To však na kvalitě filmu nic nemění. Dokonale ujeté. A co že je na tomhle filmu tak skvělé ? no přece atmosféra, napětí prakticky ani na chvíli nepoleví. ()

bourec

Dobrý.Helena v krabici byla taková ujetá debilitka,ale tohle mělo docela atmosféru,a dokonce sem byl příjemně napjatej,co se bude dít dál.Nakonec i překvapivý rozuzlení,který sice postrádalo trochu víc akčnosti,dodalo filmu šťávu.60%. ()

Fleinka

Rozřešení na konci vás utvrdí, že jste to až tak pod kontrolou neměli aneb jak člověk může dát na první dojem. Jediné co se mi příčilo už od samého začátku, byly prázdné dialogy a hluchá místa, která málem způsobilo zmáčknutí čudlíku OFF. I přesto jsem ráda,že jsem vydržela. Tři hvězdičky za závěrečné minuty filmu si zaslouží. ()

Wormboy

Vysoko nadpriemerne viac nez dve tretiny filmu, v ktorych je skvelym sposobom budovana atmosfera, su bohuzial v mojich ociach podkopane prehnanou pointou, ktora sice film nedegraduje niekam uplne dole, avsak stale na mna posobi ako past na oko. Kazdopadne, ta hodina a pol urcite stoji za obetovanie, pretoze film to je naozaj viac nez dobry. 3,5/5* ()

PROCESOR

Režisérka Jennifer Lynchová se potatila. Je stejně pošahaná, jako tatínek. I když tenhle snímek není mysteriózní, že nikdo neví, co tím chtěl rejža říci. Já byl zklamaný v tom, že sem čekal, nějaký zvraty, více tajemna a tak. Místo toho nastoupila klasická vyvraždovačka, kde je jasné hned od začátku, kdo tahá za kratší konec. Žádná kriminálka, ale zbytečná řezničina. ()

Radiq odpad!

S trochou logického uvažování to každýmu hned dojde (kdo jinej, kdo tam hraje a je to dvojice, by to tak asi mohl být?). Ale to nejhorší jsou otřesné herecké výhrony jak od Vladimíra Hrona. Nejhorší film Billa Pullmana i Julie Ormond. Hlavně po tom ohromném a neočekávaném zvratu se na to pak už nedá vůbec dívat. Je mi jasny, že se asi bude hodně srovnávat s režisérčiným otcem, ale to já dělat nebudu. Budu objektivní, takže tomu dám krásnej odpadek. Ten film nemá vůbec žádnej smysl a nic vám nedá. Připadal jsem si, jak kdybych se koukal na dlouho ohlodanou mršinu, ne na film. Je to fakt o ničem, teda pokud se zrovna nevyžíváte v hromadách mrtvol (ktery nejsou dobře udělany) a zároveň se bojíte dobře udělanejch gore efektů. Když se tam má stát něco násilnýho, většinou to není vidět. Jo a dabovat i zpívání při poslechu rádia, to je fakt dabérskej hnus, chch. ()

TomStall

Výborně! Atmosféru se dceruška nejspíš naučila budovat od tatínka, narozdíl od filmů Davida Lynche jsem neměl ale při závěrečných titulcích v hlavě vygumováno. Nevím jestli to brát jako plus nebo jako mínus, přecijen způsob jakým si Mr. Lynch dokáže pohrávat s divákem je unikátní. Surveillance disponuje dějem vcelku průhledným od začátku do konce, díky čemuž divákovi zbyde čas na vychutnání si kvalitního filmového řemesla. Ve snímku vše funguje tak jak má, dokonce i humor se podařilo ukočírovat na té správné kvalitě a v přiměřeném množství. Po krátkém rozhodování mezi 3* a 4* se přikláním k vyššímu hodnocení, přecijen takto kvalitních žánrovek moc nenajdeme.. ()

LordSnape

Hrozná nuda. Nejdřív se to děsně pomalu rozjíždí, pak přijedou dva agenti FBI a vyptávají se svědků jak to celé proběhlo a opět se to potácí v kecací nudě. V poslední čtvrtině se dozvíte kdo to vlastně udělal (fakt překvápko teda) a nastupuje další zmatená nuda. Konec je už jen další znuděný hřebík do rakve této trapné imitace Fincherova Zodiaca. Myslím si, že kdyby to neprodukoval sám David Lynch, nikdo by o to zřejmě nestál a nedával tak vysoké hodnocení. ()

plechulka

Tenhle film připomíná zlý sen - od záblesků pod titulky až po závěrečný záběr - kdy vše je jiné než se zdá (Jennifer se evidentně od tatínka hodně naučila!) a rovinatá jednotvárná krajina přeťatá jen silnicí funguje (stejně jako u např. Modré Electry Glyde či Spilbergova Duelu) jako bezútěšná poušť, kde jste vydáni všem a všemu zlému napospas.... ()

lennyd

Krvavý masakr na opuštěné silnici přežije jen jeden policista, mladá feťačka a malá holčička. Ostatní zůstávají ležet v kalužích krve. Do města přijíždějí agenti FBI, aby za pomoci místní policie vyslechli přeživší, a zjistili co se vlastně v místě tragédie stalo. Výslechy ale přináší nečekaný zvrat ... Jedno sobotní odpoledne nebylo do čeho píchnout, a ruka mi padla na tento film (i když musím přiznat, že spíš omylem - čekal jsem stejnojmenné krimi s Raye Liottou). Naštěstí mne tento film nezklamal, ale naopak docela příjemně překvapil. Sice se film rozjíždí velmi pomaličku, ale s utíkajícími minutami diváka víc a víc vtahuje do děje, aby na konci převrátil naprosto vše, co jsem do té doby viděli. I když spousta lidí zde píše, že pointu čekali, tak já tentokrát vůbec ne, a proto mne velmi příjemně překvapila. Je znát, že Jennifer Lynchová od svého otce leccos odkoukala - a na druhé straně se (naštěstí) nezamotává do filmových kliček, jak se někdy stává jejímu otci ... ()

noriaki

Vysoce zneklidňující thriller který mrknutím oka přepíná mezi survival hororem, černou komedií a psychologickým dramatem. Režisérský talent se v rodině Lynchových očividně dědí, stejně tak smysl pro podivnost. Surveillance by sice v tatínkově kinematografii působil vcelku civilním dojmem, ale v porovnání s běžnou produkcí je to pořádně atmosférická úchylárna. Divné je všecko, od postav, přes nejspíš záměrně přehrávající herce, až po za vlasy přitažený příběh. Upřímně, vůbec mi to nevadilo. Díky drastickému úvodu, perfektnímu výkonu Billyho Pullmana a skvělé kameře jsem film sledoval se zatajeným dechem. Skvělý zážitek, až nepříjemně realistický a silný. ()

Antek

Dcery (a vůbec potomci) slavných filmových režisérů to mají těžké . Jejich otcové jsou zpravidla synonymem filmové geniality a majstrštyků, které se do kinematografických dějin zapsaly zlatým písmem. Záleží pouze a pouze na nich jak s daným DNA kódem naloží -- zda jej dokáží zkrotit či se stanou pohou (slabší) kopií svého sploditele. Nejinak je tomu v případě člověka (řeč je samozřejmě o Lynchovi), který rád skládá filmy tak, že zamotají hlavu divákovi tak, že zcela nic nepochopí, ale přímou úměrou se způsobeným chaosem roste i jeho nadšení (věc téměř nereálná, jež ovšem realitou je). Dcerka po svém otci zdělila zálibu v zneklidňujících obrazech, vyšinutých individuích a smysl po atmosféru. S tím rozdílem, že narozdíl od klasického Lynche, nakopne divákovu pozornost (a to dokonce několikrát) správným směrem a tudíž tak nehrozí, že by se na internetu začala tvořit fóra typu: "O čem to vlastně bylo?". Zdánlivý klad je ovšem paradoxně i kámenem úrazu. Tam, kde Lynch mistrovsky kalí vodu -- tam je jeho dcera až nevýrazně přímá a příliš tlačící na pilu. Jednoduchá kriminálka z několika úhlů pohledu je sice koncepčně řešena velmi zdařile, ovšem konec -- konec je peklo. I když sám Lynch někdy nedokáže své herce zcela ukočírovat (a ti pak působí, jakoby si odskočili ze zcela jiného natáčení), dcerka nejspíš ve finále rovnou sbalila kufry a vypadla z place. Herci zběsile přehrávají, napodobují pšouky limonád a žíly jim naskakují snad na všech částech těla. Ne, tohle opravdu není způsob, jak ztvárnit psychopata. To pravé zlo je vždy skryto uvnitř a vyplouvá na povrch ve troškách -- neexploduje a nevydává se lascivně na odiv jako levné zboží. To ovšem není chyba herců, ale vždy jen a jen autorova přístupu ... ()

lykan9

Stejně jako ta holčička i já věděl, kdo jsou agenti FBI zač. Na rozdíl od ní, já to věděl skoro už od začátku. Další hroznou věcí v Pod kontrolou byl Bill Pullman. Jeho výkon byl k uzoufání a pro tuto roli se vůbec nehodil. Naproti tomu Julia Ormond byla skvělá a přesto, že jsem jí v této poloze ještě neviděl, tak jí nesmírně sedla a byla v ní dokonce sexy. Samotný styl vyprávění, i přes tu předvídatelnost, byl slušný a jméno Lynch tím nebylo nijak poškozeno. Určitě se dá spoustu věcí zlepšovat, ale talent tu je. ()

Guzo

Potenciál to mělo, ale bohužel - nenaplnil se.. Herecké výkony ne zrovna přesvědčivé, celé je to točené takovou "amatérskou" formou, a i když je to určitě úmyslně, prostě se mi to zrovna tady nelíbilo :-( a ukončení filmu? Skoro až trapné.. ()

s.e.p.p

Zajímavý krimi thriller s překvapivým rozuzlením a opravdu zvrhlým závěrem. Nemůžu se rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdami, atmosféru to mělo celou dobu, ale pravda mohla vyjít na povrch už tak v půlce filmu :) ()

klima777

Zoufale předvídatelné. To, že se zde mihne pár hezkých obrázků, neznamená, že film je dobrý. Boxing Helena mě svého času dosti zaujala. Surveillance je (IMHO) neskonale otravná. ()