Klíč

• USA The Skeleton Key (více)

Caroline si užívala bouřlivé roky mládí a nebyla se svým otcem, když umíral. Stala se ošetřovatelkou, která pečuje o přestárlé a umírající. Je odlišná od svých cynických kolegyň z domova důchodců, protože každou smrt prožívá a bere ji jako prohru. Nakonec už to tam nevydrží a přijme práci jako ošetřovatelka ochrnutého starce Bena v osamělém domě uprostřed bažin, kde on žije se svou manželkou Violet. Dům je velký, ponurý a má spoustu místností. Caroline dostane od Violet univerzální klíč, ten odemyká všechny místnosti v domě. Jen do jediné Violet nesmí. Zvídavá mladá dívka použije univerzální klíč a vstoupí do dveří, které by raději nikdy otevírat neměla. (TV Nova)

MoaMan

Originálny hororík s voodoo tematikou ktorý sa po rozuzlení dá pozrieť znova ked už človek lepšie chápe vety postáv ktoré používajú dvojzmyselné narážky už ovela skor ako sa to rozuzlí. rozhodne sa tento film u mna neradí medzi tuctové horory. ()

Terrorko

Takmer som prehliadol tento veľni vydarený hororový filmík. Nemám mu snáď ani čo vytknúť a nakoľko som do neho šiel s minimom očakávania, dávam 90%. ()

hajner

Klasický začiatok: mesto,dedina či ulica plných homogenizovaných tulákov,čudákov a úchylov.K tomu klasický príklad lacných hororov, typu, čudáckeho pumpára,ktorému licencia prepadla ešte v dobe kamenej.Neschopný strašideľný chlapík ktorí si nožom špára kade-tade a vypíta si čiastku ku ktorej dostane z ľútosti pár drobných sprepitné. Prostredie typické pre lacné horory: dedina zdevastovaná prírodou či nájazdom kočovných mongoloidov. Prehliadka klišé od začiatku do konca. ()

matyy

Tenhle film mě velmi potěšil. Film dokáže pohltit svou temnou atmosférou. I po závěrečných titulcích jsem jej ještě dlouho nosil v hlavě až nutně muselo dojít na druhé shlédnutí. Takto by si to jistě přál každý tvůrce filmu. ()

lindush12

Už tak dlho som sa pri žiadnom horore nenudila ako pri tomto. Pre mňa to bola doslova nuda, síce sa film snažili natočiť pútavo, u mňa sa to vôbec neodzrkadlilo. Pri sledovaní bolo pre mňa zaujímavejšie všetko ostatné než tento film. Veľmi slabý horor aspoň pre mňa. ()

k.rakonos

Americké mysteriózní drama / horor s neamerickým koncem. Příjemné překvapení, napětí během celého filmu. A díky bohu další film, který se vyvaroval masakrům a hektolitrům krve, což v hororovém žánru není výjimka. Oproti novější Mámě možná méně strašidelná duchařina, ale o to realističtější. Každopádně, ať už to je smyšlenina, s voo-doo, spiritismem a dalšími odnoži černé magie si radši přesto nezahrávat. Krásná a sympatická Kate Hudson dokazuje, že umí zahrát i drama a nejen okouzlovat zejména pánské publikum v romantických komediích. ()

vitraurig

Tak to stálo za to. Není to horor, i když se potom můžete bát, až o tom budete dalších několik dní přemýšlet. Pro mě naprosto nečekaný konec a vygradování, suprová pointa, výborná zápletka a příběh i námět prostě úžasný. Bavilo mě to od první do poslední minuty. Velký palec nahoru. ()

kompresor1

K. Hudson to zvládla zahrát takřka s jedním výrazem ve tváři, ale napínavé ne že by to nebylo. Pointa již v půlce filmu odhadnutelná, takže vygradované finále dospělo přesně tam, kam jsem tipoval. ()

Dexies

Zajímavě natočený snímek ... atmosféra se buduje od začátku, a na konci graduje, ale myslím si, že celý potenciál filmu a námětu nebyl zcela vyčerpán ... závěr muže být překvapivý, osobně jsem toto nečekal a mile potěšil ... lepší průměr ... ()

Stalker85

Film je solidně natočený,má celkem chytlavý a svižný děj,víceméně tam neni čas pro velkou nudu...závěr filmu neni nijak uplakaný ale zato podle mého názru dost překvapivý a docela slušně otevřený na pokračování. Dál má u mě film další plus za to že hlaní hrdinka neni žádná vyprsená vychrtlina co se spíš než do hororu hodí do porna :D ale je to sympatcká mladá slečna..záporáci taky good,a vedlejší role taky pohoda.takže u mě 4hvězdy naprosto suvěréně :) jen teda nevím jestli si toho ještě někdo všimnul,ale hlavní přijezdová cesta (alej) a ten dům....jsou z jinýho mnohem známějšího filmu a to Forrest Gump :D :D :D :D ()

Aduella

Atmosféra funguje bezvadně, ten postarší pár je opravdu jako vystřižený z encyklopedie hororu a hrůzy. Konec je překvapivě hororový, chvilku mi trvalo než jsem se s ním srovnala. Strašidelný dům, ve kterém bylo spácháno bezpráví, je stokrát omleté téma, ale najde se i pár originálních nápadů. Celkově vzato, nic světoborného, ale za mě dobrý. ()

IrmaVep

Bát se u toho asi nebudete (za což jsem já osobně i ráda). Většina filmu mě nijak extra nebavila, ale ta závěrečná půlhodinka mi to celkem vynahradila. Vážně jsem nečekala, co se z toho nakonec vyklubalo, dost dobré... A i když jí nebylo moc, tak pěkná hudba! ()

Eileen123

Poslední dobou jsem si všimla, že řada hororů je na stejné brdo. Prostě - rodinka se stěhuje do domu, kde se dřív odehrála strašlivá událost a hle - hrůzy minulosti se opakují, duchové útočí a ti nejschopnější z rodiny musí zatočit s dávnou kletbou. Klíč se řídí tímto modelem, ale přesto je originální. Hlavní pointa mě opravdu zarazila, dokonce jsem film nemohla dostat nějaký čas z hlavy. Nebudu nic prozrazovat, mohu jen doporučit. ()

sarah.cs

Zajímavý horůrek, jen ten konec mi přišel přitažený za vlasy. Já v hororu nepotřebuji detailní vraždění, krev, mučení, raději se bojím neviditelného, takže jsem se skvěle bavila. ()

igi008

Autor snímku K-Pax nesklamal ani v tomto mysterióznom horore. Ide naozaj o podarený film, ktorý nestavia svoju desivosť na šialencovi číhajúcom za rohom s metrovou kudlou, či na brutálnych špeciálnych efektoch. Ide naozaj o pomalé desenie mysle predkaté mystickosťou zameranou na duchov a prevteľovanie. Myslím, že scény a hudba sú veľmi dobre vyberané a navodzujú tú správnu atmosféru a človek ma niekdy zimomriavky. Kate Hadsom si viedla dobre aj v tejto hororovej úlohe i keď sme na ňu zvyknutí prevažne zo snímkov s komediálnym podtónom. Výborný výkon podala aj stará pani (Gena Rowlands), ktorá svojim výkonom značne prispela k tomu, aby mal divák pocit strachu. Mystické horory tohto typu môžem, kiež by ich bolo viac. (70%) ()

Ardath

Prostředí jižanských bažin a tajemný starý dům jsou skvělé ingredience pro hororovou atmosféru. Když hlavní hrdinka prozkoumává skryté části domu, vystřeluje napětí snímku do velikých výšek. Škoda jen, že v závěru příběh trochu ztrácí na kouzle. ()

Rathe

Tento film je pro mě obrovské překvapení. Ačkoliv chápu, že herecký výkon Kate Hudson byl průměrný. Ale Gena Rowlands byla naprostá perfektní. Prostředí vybrali velmi zajímavé a opuštěný velký a poloprázdný dům fungoval skvěle. No a teď k tomu konci - lepší konec jsem si snad ani nemohl přát. Všichni zase čekali, že to dopadne dobře. Ale prostě změnili to, co každý čekal. A k tomu nenatočili ani druhý díl, takže to vyšlo vážně skvěle. ()

MichalCZ30

Snímek "Ti druzí" jsem viděl již dávno a tam byl skutečně překvapující závěr. Určitě bych ho neoznačoval štítkem horor. Tento film u mě patří do stejné krabičky, jako "Ti druzí", tedy Fantastika, Mysteriózní, může být i Thriller, protože při přebasovaném wooferu sebou člověk alespoň při tom hromu škubne ať chce, nebo ne. Stará madam toho vydrží docela dost. Moje babička je momentálně se zlomenou kyčlí v nemocnici a po operaci. Asi už není tak mladá. Určitě zajímavé dílo, které by si neměl nechat nikdo uniknout. P.S.: Ani uživatel "Verbal", jehož komentář mi zde tak trochu chybí :-))) ()