Klíč

• USA The Skeleton Key (více)

Caroline si užívala bouřlivé roky mládí a nebyla se svým otcem, když umíral. Stala se ošetřovatelkou, která pečuje o přestárlé a umírající. Je odlišná od svých cynických kolegyň z domova důchodců, protože každou smrt prožívá a bere ji jako prohru. Nakonec už to tam nevydrží a přijme práci jako ošetřovatelka ochrnutého starce Bena v osamělém domě uprostřed bažin, kde on žije se svou manželkou Violet. Dům je velký, ponurý a má spoustu místností. Caroline dostane od Violet univerzální klíč, ten odemyká všechny místnosti v domě. Jen do jediné Violet nesmí. Zvídavá mladá dívka použije univerzální klíč a vstoupí do dveří, které by raději nikdy otevírat neměla. (TV Nova)

Jirkacek

Snímek s jednoduchým názvem Klíč upoutal mou pozornost když jsem si přečetl, že scénář k němu napsal Ehren Kruger, který se stejným způsobem zasloužil o horor Kruh. Tento legendární počin jsem ocenil pěti hvězdami a to jsou horory mým celkem neoblíbeným žánrem. Musím však upozornit, že krváky vyloženě nesnáším a připadají mi směšné, zato duchařinu tu mám velmi oblíbenou....A právě takovým filmem byl Kruh a doufal jsem, že stejně kvalitním bude také Klíč. Předesílám, že se mé přání splnilo a i když jsem nakonec nedal plný počet cípatých, velmi se mi film líbil. Na začátku jsme se seznámili se sympatickou ošetřovatelkou Caroline, kterou si zahrála Kate Hudson a jenž opustila jistotu práce v hospicu a ujala se péče o postarší manželský pár. Ten bydlel ve starém domě v bažinách na jihu USA, což se mi velmi líbilo a slibovalo napínavou podívanou. Pán byl ochrnutý, ona tajemná až nepříjemná, přičemž mladá ošetřovatelka se měla starat hlavně o něj a péči o domácnost přenechat staré paní. Trochu jsem nechápal, proč se pořád zamykaly jednotlivé místnosti univerzálním klíčem, který pasoval do všech zámků až na jedny dveře. Ty byly na půdě, kam léta nikdo nevstoupil a kde starý pán dostal mrtvici, po níž zůstal ochrnutý. Jednoho dne se však Caroline podařilo dveře otevřít a poznat tajemství tajné místnosti, čímž se napínavé okamžiky rozjely na plné obrátky. Napětí povolilo jako po pěkném orgasmu, když stará paní pověděla Caroline starou historku o předchozích obyvatelích domu a tragických událostech, které se zde staly. Odstartovala tak jakási druhá část filmu, která byla spíše již o magii a hledání původce nevysvětlených událostech, které se kolem Caroline děly. I s druhou půlkou jsem byl spokojen, jen trochu povadlo to napětí a staré fotografie se schovaly do šuplíku. Filmový štáb nám pak doma nachystal velkolepou závěrečnou scénu, zakončenou velmi překvapivým odhalením, které pochopitelně nebudu prozrazovat. Nechci vás připravit o ty napínavé chvíle ve starém domě nahánějícím husí kůži či zajímavé pátrání po skutečném původci všeho zlého. Klíč mne tedy rozhodně nezklamal a rád mu uděluji čtyři klíčové hvězdy ****. ()

cyglos

Se spádem natočené, zajímavé prostředí a scény, střih. Relativné skromné osazení herci. Nicméně film dokáže vtáhnout, ale bububu - voodoo je v našem prostředí mlhovinou. Konec je zvratem, ale i ten mi sklouzl do podivné roviny. Každopádně se nebojím dát čtyři frčky. ()

jethrotull

Pribeh o vypatlanej opatrovatelke,ktora nepouziva ani rozum,ani logiku,ani pud sebazachovy. Clovek nevie ci sa ma smiat alebo kricat od zufalstva nad touto hlupostou. ()

Commenius

Po dlouhé době pěkný horor, kde pouze neteče krev. Až do konce nebylo úplně jasné, jak to skončí. Na hlavní hrdinku se dalo dívat. Ponurá atmosféra mě nenechala usnout. Pro mě příjemné překvapení. ()