O človíčkovi

Animovaný / Rodinný
Československo, (1985–1995), 1 h 55 min (Minutáž: 8–10 min)

Série(2) / Epizody(13)

Ničeho se nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném podivných prazvířat a praještěrů, najít správné kamarády. Takový je Človíček - hrdina kresleného seriálu, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským světem a jsou plná laskavého humoru. (Česká televize)

YURAyura

10/10 Lochec jag swina! Dilu je sice malo, ale o to jsou nabytejsi ve srovnani s tim, co se poti za Vecernicky ted opravdova extratrida... ()

Attta

Trochu zrychlené, a přehnané, ale v podstatě parádní večerníček. Vždycky jsem ho měl rád. A navíc jsem měl rád tu hudbu k tomu. Jednoznačně za 5 * :) ()

MarekT

Wimmerův dabing je sice skvělý (ale to platí u téměř každého večerníčku), nicméně tohle byl podstatně slabší šálek čaje než Fík či Bob a Bobek. Ale hláška o tom, že na Zemi to svého času vypadalo úplně jinak, je nejen pro mě legendární. ()

otík

Přijatelně infantilní, jednoduché a svým způsobem i chytré. Večerníček, který děti rozhodně potěší a dospěláka neznechutí. Dějepis o pravěku pro malé děti. ()

noriaki

Jsou lepší večerníčky, jsou určitě oblíbenější večerníčky, jenže mně tohle dobrodružství bez mluvících postav učarovalo díky netradičnímu zasazení do pravěku a snahou vzdělávat. Pořád se pohybujeme v idealizovaném pravěku a fakta jsou hodně stylizovaná, ale snaha se cení. ()

lskala

Až teprve tady jsem se dočetl, jak málo dílů Človíček měl. Proto jsem ho jako večerníček tak málo vídal. A přitom byl asi můj nejoblíbenější. 100% - 5***** ()

rozbris

Pěkná pohádka pro děti ale fakt jenom pro ně. Kdyby šla evoluce stejně jako v tomto večerníčku, tak bychom byli asi na úrovni Star Wars:-D ()