Fimfárum 2

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

Nikolas__

Na první díl vzpomínám jako na nápaditý a mírně temný antalogy film, který si mě celkem získal, každopádně díl druhý je mizernost naprosto neschopná jakéhokoliv zajímavého vyprávění, a kvalita všech příběhů šla naprosto do kytek. Stylizační vizuál pořád na stejné úrovni, bohužel dvojka vážně nemá tu samou sílu ve scénáři, a zůstává tím nejhorším z tohoto universa. ()

Ruadek

Druhé Fimfárum je minimálně stejně precizní svou výtvarnou stránkou, jako to první. Těžko srovnávat, jaké z nich je vlastně lepší či horší a jaká " pohádka " či příběh lépe působí. Vše je závislé jen a pouze na tom, jak se Vám líbí ta která předloha pana Wericha, od čehož se odvíjí vše ostatní. Zde se mi více líbil výběr věcí, zfilmováno jako celek myslím dokonale. **** 6.3.2010 ()

gpx

Fimfárum 2 jako celek se mi líbí hlavně vizuálně. Pohádkovým příběhem vyčnívá "Moře, strýčku, proč je slané". Jakýmsi podivným pokusem o mudrcovství zaujmou "Hrbáči z Damašku". Nesmyslností a absencí pointy se pyšní "Tři sestry a jeden prsten" a jako nekonečná pohádka na dobrou noc poslouží "Paleček". ()

jjjerry

Těžké hodnocení. Za Wericha 5*, ale tady jde o hodnocení filmu jako takového a ten mě zklamal podobně jako první díl možná ještě trošku víc. Ale oceňuji tvůrčí nápad převést to na plátno. ()

Desmi

Originální a české. Co chcete víc. Pohádky pana Wericha jsou jedinečné sami o sobě, nepotřebují loutkové provedení, aby zaujaly. S loutkami jsou však snad ještě lepší. Moc hezké. ()

LencaN

Oproti jedničce mi příběhy přišly méně zábavné, postavičky škaredější a hudba mi naprosto rušila zážitek. Ta elektrická baskytara či co to bylo, se k tomu vůbec nehodilo. Ani těch životních postřehů tady nebylo tolik jako v jedničce. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Mangano

Vybrané povídky do tohoto pokračování jsou znatelně slabší než ty z prvního pásma Fimfárum. Koncept si pro mě z prvního případu nese i tehdy mnou kritizovanou rozvleklost, ony natahované prvky mezi nahranou Werichovou audiostopou tu ale působí už trochu iritujícím dojmem a jednotlivé příběhy si s sebou sice nesou lehký satirický podtón, ovšem vtip jako takový to nemá žádný. Příběh o třech sestrách je pak v tomto ohledu nejslabší, nic nenabízí, nic nepředá, nepobaví, jen tak pomalu a drhnouc uplyne. Příběhy odehrávající se mimo českou kotlinu jsou pak úplně mimo mísu. Ty nemají žádné Werichovské kouzlo, ačkoli jsou z jeho pera, nejsou prostě dobře zpracované. Fimfárum 2 jako celek špetku Wericha přece jen vykazuje a to skrze jeho hlas linoucí se z autorových úst napříč všemi příběhy. Nic moc to sice neznamená, ale svoje kouzlo to místy pořád má. ()

PTuranyi

Vizuálne originálne spracované animované dielko s nápaditým modernizovaným prerozprávaním známych príbehov, doplnených vtipnými prvkami. Postavičky sú typicky pre český animovaný film šeredné až sú krásne. Produkcia je kvalitná, ale viac ako na atmosfére sa tu pracuje s formou a obsahom rozprávania. Takže viac ako na emócie sa tu hrajú intelektuálne hry s humornými narážkami. Hlas Jana Wericha toto zameranie len podporuje. 75% ()

Blackbaloon

Jan Werich. Osobnost, která by si zasloužila postavit mrakodrap. Fimfárum se mi líbí jak po stránce výtvarné, tak i po stránce dějové. Krátké, pohádkově poučné příběhy a vyprávění od samotného Mistra Wericha jsou krásným filmovým zážitkem. ()

Chuckiecz

Co dodat? Lepší jak jednička. Lepší jak mnoho animáků dnešní doby. Jan Werich a české loutkářské umění je nesmrtelné. ()

SOSFranta

Od druhého dílu jsem očekával absolutně dokonalé možná dokonalejší povídky než u prvního dílu.Bohužel jsem pořád musel hledat zábavné okamžiky a u filmu jsem se spíše nudil.Nejvíce mě zaujala první povídka (moře,strýčku, proč je slané?).Zachránilo to, jako vždy, Werichovo vyprávění s dokonalou češtinou s jeho slovní hříčky. ()

sikky

Zábavné, ale jednička, ač různorodější, byla lepší - asi i kvůli známějším pohádkám. Moře povedené, pohádkové. Tři sestry - zábavné, ale předloha slabší. Tři hrbáči - zbytečně natahované. Paleček opět pohádkový na konec. Jsem zvědavý na trojku.. ()

Filatov

Zopakování jedničky, akorát zde máme o jeden příběh míň, takže se mohla zvýšit stopáž jednotlivých povídek. Postavičky už nejsou tak správňácky odpudivé, ale to zas tak nevadí. Je tu zase pijan, čert a podobné věci. Zamrzí absence vypravěče v předmluvě každé pohádky. Co se týče povídek, nejvíc mě určitě bavilo "Proč je moře slané?", tam jsem se opravdu zasmál při scénách v pekle, takže 100%, ostatní bych hodnotil kolem 70, takže hodnotím stejně jako první díl Fimfára, i když se mi první líbil přeci jenom o trochu víc. ()

zeromen

Pěkné pohádky od Wericha, aspoň nějaká změna než ty kravské české filmy posledních let. Druhý díl o něco slabší než jednička. ()

motočka

Jeden zmála loutkových filmů co se mi líbil..Je to pro deti i pro dospé..Obvzlášť to peklo..no prostě čerti to maj promakaný. Myslím že je dobré že sem daly více autorů např. Aurel Klimt.. Tento muž má ateliér v malešově a právě tam sem viděl za oknem tu sochu z minulého fimfára.Moře strýčku proč je slané..Osobně bych bral ten mlýnek:) ()