Hrdinové z říše Gaja

• Německo Zurück nach Gaya (více)

Pohádková říše Gaya je v ohrožení. Má v tom prsty žárlivý profesor Suchar. Svým transformačním strojem ničí krásu pohádkové říše a krystal, je jejím srd-cem přemístil do lidské dimenze. Ale Zino a Boo to tak nenechají. Nalézt ztracený krystal je pro ně příležitostí ukázat, že jsou praví hrdinové. Vydají se tedy do našeho světa, aby krystal přinesli zpět. Bez něj by fantastická říše Gaya zanikla. Nemají mnoho času. Říše se pomalu rozpadá a naše hrdiny zbytečně zdržují nepřátelé. (oficiální text distributora)

Darkslayer

Bolo to proste strašné, ani som to nemohol dopozerať do konca. Dialógy stane infantilne a ani grafika ma nezaujala. Neverím že by to pritiahlo pozornosť deti starších 8 rokov. ()

MickeyStuma

Evropský 3D animovaný snímek se také snaží vystrkovat růžky a hodlá zapadnout mezi ty americké, které se na nás náhle sypou jako kroupy při bouřce. A určitá snaha je, ale přeci jen by bylo potřeba ještě doladit nějaké ty chybičky. Kresba je zajímavá, ale chybí tu smysl pro detail. Animace se mi jeví v průměru. Rozpohybováno bylo co bylo třeba a šmytec. Není však špatná a dívat se na to dá. Ale scénář je nějak chudý na humor. Popravdě, nezasmál jsem se ani jednou. Příběh si hraje s dobrodružnou tématikou a vcelku obratně. Některé dialogy však tahají za uši. Určité hlášky dávají najevo, že snímek není určen pro malé děti. Pro ně se mi to zdá poněkud drsné a neuchopitelné. A tak snímek spadá do průměru a v konkurenci moc díru neudělá. ()

pistik

Toto, že bolo robené počítačom? veď ešte aj animačky obyčajnýchpočítačových hier spred štyroch-piatich rokov vyzerajú lepšie, prepracovanejšie a uveritelnejšie. Hoci berem v úvahu, že určite nemali na tvorbu filmu rozpočet ako mal napríklad Shrek 2, ale aj tak by takýto film, ktorý sa tváril vážne nemal pôsobiť ako hlúpa zlátanina plná klišé. ()

honzic

Občas hezké postavičky, nicméně tradičně nudné a ne moc zajímavý příběh a dobrodružství, které ničím moc nezaujme, možná někoho potěší občasný humor. Pro mne je to však zbytečný film. Hodnocení: 25 % ()

Gagin

Na Shera a podobné typy to ani zdaleka nemá, příběh alespoň přidal velice nudný. Zkrátka a dobře, film na kterém jsem ztratil 1,5 hodiny času. ()

Neikn

- Kolísající text postav, vtipy občas hodně pobavili a občas nestály ani za pousmání, obličeje dobrých postav nebyly moc sympatické, možná kromě Boo, také animace postav nebyla moc dobře odvedená. + Lehce nadprůměrné grafika filmu, ten malej snurk byl vcelku zábavnej, strašidelné obličeje a celkový nápad se mi hodně líbí + nostalgie z dětství, musím dát těch 70%. ()