The Quiet

všechny plakáty
Trailer

The Quiet je příběhem patnáctileté dívky Dot, které tragicky zemřel ovdovělý otec pod koly naklaďáku a nachází působiště u adoptivních rodičů. Dot je od sedmi let hluchoněmá, necítí se dobře ve společnosti lidí a je velmi uzavřená. Mezi spolužáky je spíše ignorována a její nevlastní sestra s ní také příliš nesoucítí. Hendikep ji dává ale možnost nerušeně sledovat a vnímat lidi kolem sebe. Postupně zjištuje tajemství své adoptivní rodiny, která není zdaleka taková jak se na první pohled zdálo... Svá tajemství ovšem skrývá i nevinná Dot. (exitak)

Trailer

genetique

Pomerne originálny námet tvrdo doplatil na neskúsenosť zo strany tvorcov a hercov. Dej filmu mal naozaj čo ponúknuť a z podobného nápadu som si vedel predstaviť vyťažených oveľa kvalitnejšiu hodinku a pol. Nezvládnutie hlavných rolí bolo hlavným kameňom úrazu. Elisha Cuthbert a Camilla Belle sa do podobných filmov, kde ich hlavnou devízou má byť psychologické rozpoloženie hlavných postáv, jednoducho nehodia. Televízne spracovanie tiež dýchalo kvalite na krk a ani pomerne odstrihnutý záver tomu nepomohol. Inak je film ale v pohode, rýchlo ubieha, neurazí, no snaží sa o viac, ako je schopný dosiahnuť. 60%. ()

Superpero

Tak tohle bylo fakt špatný! Všichni herci jsou špatný, obzvláště hlavní hrdinka je neuvěřitelně nevýrazná. Režie je špatná, lokace jsou špatný, scénář je špatný. Klasická story o zakřiknuté (tady dokonce hluché) holce, která zrovna nevypadá jako supermodelka a začne chodit na novou střední školu. Bydlí u rodiny s nafoukanou dcerou, co ráda pálí plyšové medvídky žehličkou. Ze začátku se nemají rády, ale pak táhnou spolu. Do té ošklivé se ještě stihne zamilovat basketbalista... Uprostřed filmu trochu přituhne, když se objeví téma pohlavního zneužívání, sic to tomuhle filmu z propadliště dějin stejně nepomůže. Jedna hvězdička za Elishu ve spodním prádle. ()

Real Tom Hardy

Eliška a Kamilka v jednom filme z 00. rokov je ako splnený sen. Škoda len, že vo filme o inceste, mentálne problémových postavách a príbehu (pre mňa dosť) neatraktívneho, s rušivým elementom menom Edie Falco, ktorá vyzerá (a obzvlášť tu) ako Ellen DeGeneres. Za to ale s krásnymi klavírnymi sonátami od Beethovena, vďaka ktorým sa teraz utápam v nádherných hlbinách klasickej hudby a gúglim, prečo takmer všetci skladatelia takéhoto kalibru boli z Nemecka alebo Rakúska, ale o tom potom. Vizuál filmu je dosť strohý, avšak svojim spôsobom vykresľuje dobu, lokácie sa striedajú medzi dvoma izbami, školskou jedálnou a bazénom. Nikto z hlavných pilierov filmárov (rejža, scenárista, kameraman) sa nepochlapil, nezostalo nič zapamätateľné, celá snímka stojí vyslovene len na výkone ústrednej dvojky, ktorá váhu ustála. A aj napriek tomu som v istých scénach rozmýšľal nad štvrtou hviezdou. K filmu sa s veľkou pravdepodobnosťou ešte niekedy opäť vrátim... ♪♫ ()

hellstruck

Psychologické drama o dvou naprosto rozdílných dívkách - o populární krásce (Cuthbert) a neatraktivní šedé myšce (Belle), které najdou společnou řeč až poté, co zjistí mrazivé tajemství té druhé. Celý film je obklopený deprimující náladou a hudbou, která tématu ale neskutečně sedla. Jde tu hlavně o tu myšlenku, kdy nevýrazný a téměř neviditelný člověk nepovšimnutě vnímá svět okolo a odhaluje tajemství druhých. Pro mnohé možná znepokojující, ale zrovna tak i atraktivní námět na film, jenž mě opravdu oslovil - nenudila jsem se snad ani minutu. Přikláním se k tomu názoru, že "The Quiet" stojí hlavně na výkonu Elishy, ona se ta holka nezdá, ale i s tou svou sladkou tvářičkou umí dobře hrát. Její herecká kolegyně mi připadala nevýrazná. Příběh plyne celkem pomalu, ale v závěrečných minutách skvěle vygraduje. Už kvůli závěru musím dát 4*, přestože je to spíše na 3,5. ()

petero

Camilla Belle a Elisha Cuthbert spolu v jednej posteli. Problémom filmu je že človek od neho vďaka žánrovému zaradeniu čaká drámu o hluchonemom dievčati, do vtedy je film výborný, no bohužiaľ v závere tvorcovia prehodia výhybku a celkové vyznenie dá spomenúť na Wild Things (určite nie nejakou lesbickou scénou medzi hlavnými predstaviteľkami). Zmena žánru však v tomto prípade pokazila čo sa dalo a vďaka záverečnej pointe tak film v konečnom dôsledku utrpel ťažkú ranu po stránke logiky. ()

• Ačkoliv má Camilla Belle ve skutečnosti hnědou barvu očí, kvůli obalu na DVD a plakátům byla její barva očí digitálně změněna na modrou. (becki_tu)
  • Elisha Cuthbert, která hraje ve filmu jednu z hlavních rolí, se na filmu podílela i jako associate producer (vedoucí výroby). (becki_tu)