The Quiet

všechny plakáty
Trailer

The Quiet je příběhem patnáctileté dívky Dot, které tragicky zemřel ovdovělý otec pod koly naklaďáku a nachází působiště u adoptivních rodičů. Dot je od sedmi let hluchoněmá, necítí se dobře ve společnosti lidí a je velmi uzavřená. Mezi spolužáky je spíše ignorována a její nevlastní sestra s ní také příliš nesoucítí. Hendikep ji dává ale možnost nerušeně sledovat a vnímat lidi kolem sebe. Postupně zjištuje tajemství své adoptivní rodiny, která není zdaleka taková jak se na první pohled zdálo... Svá tajemství ovšem skrývá i nevinná Dot. (exitak)

Trailer

genetique

Pomerne originálny námet tvrdo doplatil na neskúsenosť zo strany tvorcov a hercov. Dej filmu mal naozaj čo ponúknuť a z podobného nápadu som si vedel predstaviť vyťažených oveľa kvalitnejšiu hodinku a pol. Nezvládnutie hlavných rolí bolo hlavným kameňom úrazu. Elisha Cuthbert a Camilla Belle sa do podobných filmov, kde ich hlavnou devízou má byť psychologické rozpoloženie hlavných postáv, jednoducho nehodia. Televízne spracovanie tiež dýchalo kvalite na krk a ani pomerne odstrihnutý záver tomu nepomohol. Inak je film ale v pohode, rýchlo ubieha, neurazí, no snaží sa o viac, ako je schopný dosiahnuť. 60%. ()

JohnCZ

"Elča v hlavní roli", říkal jsem si, "to nemůže být špatné". A také, že nebylo. Atmosférický film, který od počátečního takřka až komediálního tónu pomalu přechází v ponuré drama. Abych ale věci uvedl na pravou míru: Elisha není všechno zlato, co se třpytí. Jasně, pastva pro oči a tak, jenže Camilla Belle ji totálně zastiňuje uvědomělým herectvím. Trefa do černého je i obsazení Martina Donovana, který se pro tyhle role prostě narodil a nedokázal bych si představit vhodnější casting. Tempo je sice hodně pomalé, ale užíval jsem si každou minutu, každý dialog, protože tenhle snímek má fakt skvělou atmosféru něčeho hodně zlého a něčeho, co zákonitě musí vyvrcholit (bez dvojsmyslu) a člověka drží především očekávání, jak k tomu dojde a jaké budou následky. Nicméně některé věci by chtěly důkladněji dopointovat (zejména nedostatečné Connorovo "fuck you"). Klavírní hudba neměla chybu, na dokreslení atmosféry ideální. ()

F.man

Tenhle film se mi špatně hodnotí. Do půlky jsem byl přesvědčen, že mám dočinění s minimálně 4 hvězdičkovým filmem. No vezměte si to - dívce zemřeli rodiče a ona přestala mluvit. Okolí ji má za hluchoněmou, o toto jí přesně jde, ale mluvit ani slyšet nezapomněla. Její nová rodina se snaží mít ji ráda, ale jejich dcera, hlavní roztleskávačka místní školy, jí dává najevo, že to u nich tak lehké mít nebude. Poměrná rodinná idilka se však začíná komplikovat v místech, kdy hluchoněnmá dívka zjistí, že její nová sestra je zneužívána, otec pedofil a matka závislá na práškách. Ideální námět na psychologické drama. Provedení však velmi pokulháha. Ze scénáře šlo po několika úpravách, vytvořit brilantní drama, místo toho z toho však vznikl nedotažený paskvil, který ke konci už jen nudí. 55%. ()

Aljak

Hovorí sa, že pravda ťa môže oslobodiť. Ale to je lož. Pravda je taká, že lži nás môžu chrániť a udržujú nás v bezpečí od pravdy... Ohromujúce, a pritom úplne nenápadný a neznámy film. Keby v tom nehrala Elisha, tak by som po tom možno ani ja sám nesiahol. Ale fakt skvelý psychologický drama-thriller o traumatizovanom hluchonemom dievčati, ktoré sa stáva akousi bútľavou vŕbou svojho okolia - no to len preto, lebo každý si je vedomý, že to aj tak nepočuje a nič na to nepovie. Vynikajúce stupňovanie deju od začiatku až do konca sprevádzané skvelo vybratou klavírnou hudbou, najmä od Ludwiga van Beethovena. A tie duchaplné úvahy, ktoré sa odohrávali prostredníctvom Dotiných vnútorných monológov - nad tými ešte budem isto dlhšie rozmýšľať. Naozaj výborný film, a tie postupné zlomy v celom deji príbehu aspoň dopomohli k zatieneniu tej miernej predvídavosti. ()

becki_tu

Od tohohle filmu jsem nic nečekal, ale musím říct, že mě mile překvapil a zaujal svou decentní originalitou. Ponurá depresivní atmosféra, napětí, občasná hudba vše skvělě podbarvuje a od většiny hlavních postav opravdu nevíte co máte čekat. K tomu, že nakonec zaokrouhluju nahoru přispívá slušně dotažený závěr, ale i kvalitní herecký výkon okouzlující Elishy, kterou jsme v podobné roli ještě neviděli. 70% ()

• Elisha Cuthbert, která hraje ve filmu jednu z hlavních rolí, se na filmu podílela i jako associate producer (vedoucí výroby). (becki_tu)
  • Podle původního návrhu scénáře měla být postava Martina Donovana pojišťovacím agentem. (becki_tu)