The Quiet

The Quiet

Drama / Thriller

USA, 2005, 96 min

Treba povedať že na tento film som sa veľmi tešil. Mám totiž veľmi rád malé nenápadné filmy čo môžu prekvapiť. Po filme som siahol hlavne vďaka Camiile Belle, kedže na mňa zapôsobila už v iných filmoch. Ale treba povedať, že som troška sklamaný, i keď vnútorné monológy hluchonemej predstaviteľky boli skvelé, hudba fantastická a máme tu aj tmavovlasú krásku i odfarbenú krásku ... a nech nežeriem dám za 4* ... dneska mám dobrú náladu !(29.1.2014)

Tenhle film jsem si pustil hlavne kuli Elishe... Ale postupne sem zacinal zjistovat, ze ji zastinuje Camilla Belle, ktera byla takova ledova a nevedel sem, co od ty postavy cekat... Nakonec to predcilo moje ocekavani, pochmurna atmosfera byla vykreslena presne... Vubec sem nelitoval ze jsem si to pustil...(4.6.2008)

• F.man

Tenhle film se mi špatně hodnotí. Do půlky jsem byl přesvědčen, že mám dočinění s minimálně 4 hvězdičkovým filmem. No vezměte si to - dívce zemřeli rodiče a ona přestala mluvit. Okolí ji má za hluchoněmou, o toto jí přesně jde, ale mluvit ani slyšet nezapomněla. Její nová rodina se snaží mít ji ráda, ale jejich dcera, hlavní roztleskávačka místní školy, jí dává najevo, že to u nich tak lehké mít nebude. Poměrná rodinná idilka se však začíná komplikovat v místech, kdy hluchoněnmá dívka zjistí, že její nová sestra je zneužívána, otec pedofil a matka závislá na práškách. Ideální námět na psychologické drama. Provedení však velmi pokulháha. Ze scénáře šlo po několika úpravách, vytvořit brilantní drama, místo toho z toho však vznikl nedotažený paskvil, který ke konci už jen nudí. 55%.(22.4.2008)

Od tohohle filmu jsem nic nečekal, ale musím říct, že mě mile překvapil a zaujal svou decentní originalitou. Ponurá depresivní atmosféra, napětí, občasná hudba vše skvělě podbarvuje a od většiny hlavních postav opravdu nevíte co máte čekat. K tomu, že nakonec zaokrouhluju nahoru přispívá slušně dotažený závěr, ale i kvalitní herecký výkon okouzlující Elishy, kterou jsme v podobné roli ještě neviděli. 70%(1.3.2007)

"Elča v hlavní roli", říkal jsem si, "to nemůže být špatné". A také, že nebylo. Atmosférický film, který od počátečního takřka až komediálního tónu pomalu přechází v ponuré drama. Abych ale věci uvedl na pravou míru: Elisha není všechno zlato, co se třpytí. Jasně, pastva pro oči a tak, jenže Camilla Belle ji totálně zastiňuje uvědomělým herectvím. Trefa do černého je i obsazení Martina Donovana, který se pro tyhle role prostě narodil a nedokázal bych si představit vhodnější casting. Tempo je sice hodně pomalé, ale užíval jsem si každou minutu, každý dialog, protože tenhle snímek má fakt skvělou atmosféru něčeho hodně zlého a něčeho, co zákonitě musí vyvrcholit (bez dvojsmyslu) a člověka drží především očekávání, jak k tomu dojde a jaké budou následky. Nicméně některé věci by chtěly důkladněji dopointovat (zejména nedostatečné Connorovo "fuck you"). Klavírní hudba neměla chybu, na dokreslení atmosféry ideální.(11.3.2015)

• - Elisha Cuthbert, která hraje ve filmu jednu z hlavních rolí, se na filmu podílela i jako associate producer (vedoucí výroby). (becki_tu)

• - Podle původního návrhu scénáře měla být postava Martina Donovana pojišťovacím agentem. (becki_tu)

• - Roli Dot měla původně hrát Thora Birch. (becki_tu)