poster

Předtucha

 • japonský

  Jogen

 • japonský

  予言

 • japonský

  Yogen

 • slovenský

  Predtucha

 • anglický

  Premonition

Horor

Japonsko, 2004, 95 min

Režie:

Norio Curata

Hudba:

Kendži Kawai

Producenti:

Takašige Ičise

Scénografie:

Iwao Saitô

Kostýmy:

Mari Mijamoto
(další profese)
 • tombac
  ****

  Po dlouhé době jakostní japonský horror. Hlavní strašidelnou proprietou je v něm list novin jako hrůzná předzvěst budoucích událostí. Před zhlédnutím Yogenu jsem se při představě, že bych se měl bát novin, škodolibě ušklíbal. Během filmu mne však smích velice rychle přešel. A šustot papíru mi nedělal dobře...(3.1.2006)

 • Ruut
  **

  Takový hezký, nízkorozpočtový, šedivý, malý, průměrný japonský horor. Je to celkem zajímavé a dobře režijně zvládnuté. I lekačky jdou. Sice je jich relativně málo, ale působí dobře. Jenomže je to už X-tá variace na to samé téma. Zase tu je detektivní pátrání, duch plazivec a celkem překombinovaný závěr. Předtuchu doporučuji těm co nemají nakoukáno moc asijských duchařin. Takovým jedincům by se měla líbit. Ty, co viděli už více podobně laděných filmů (např. Ringu, Ju-on nebo Oko) upozornuji, že v Předtuše nic objevného a překvapivého nenajdou.(1.2.2007)

 • JFL

  Nevěřte titulku obalu, tento film nenatočil režisér „Ringu“, nýbrž autor jeho prequelu „Ring 0 - Zrození“. Stejně jako jeho dřívější počin i „Předtucha“ zdaleka nedosahuje kvalit prvotřídních duchařských hororů, ale pokud rezignujete na originalitu, pak bez problémů splní svůj účel. Nečekejte žádné logické vysvětlení ústředního děsivého fenoménu, novin zvěstujících smrt. Prostě existují a zasahují do života postav. Režisér zvládá budovat napětí a důmyslně diváka nejprve ukolébá zdánlivě bezproblémovými scénami, aby záhy zahrál na strunu děsu a hrůzy.(7.6.2009)

 • Mefistofelle
  ***

  Tohle mě kdovíjak nenadchlo, ale špatný film to taky není. A hlavně, je to trochu něco jiného, než na co jsme od Japončíků zvyklí a to je plus samo o sobě. Děj je sice na můj vkus trochu zmatený, ale ne zase tolik, aby se v něm nedalo vyznat, herecké výkony se pohybují zcela v mezích průměru a pár scén je docela efektních. Jinak se ale rozhodně nejedná o kdovíjak signifikantní dílo a po delší době od shlédnutí jsem měla trochu problém si vybavit děj.(28.5.2011)

 • t_gon
  ***

  Příjemná změna oproti tunám duchařin, ale… smůla. Proste lepší průměr a víc si to ze mě ani pomocí novin nevydoluje. Film má výborně našlápnuto hned z počátku a pointa je vcelku originální a časem příjemně graduje. Jenže někde na půli cesty film začne klopýtat a ztrácet tempo. I když se dočkáme mnoha výborných scén, tak se děj začne natahovat a vyplňovat nudnou vatou… Tip k obsazení - maličká Nana má vskutku obdivuhodný výkon, který jsme si nevěřícně mnohokrát opakoval…(21.3.2007)

 • - Film byl natočen na motivy mangy "Newspaper of Terror", které kreslil Kioufu Shinbun a napsal Jiro Tsunoda. (Terva)