Předtucha

Scénografie:

Iwao Saitô

Kostýmy:

Mari Mijamoto

Celkom pozeratelný klon Oka a Butterfly efectu.Prvé 2 tretiny sa dosť vlečú a nemajú až tak čo ponúknuť (až na jedného "prihoreného" vizionára) ale záverečná tretina je slušne našlapaná .Podobne ako aj v pôvodnom Kruhu je tu vysoká absencia hudby čo niekedy na atmosfére pridáva ale často aj uberá.Celkovo však slušné.(15.5.2007)

• JFL

Nevěřte titulku obalu, tento film nenatočil režisér „Ringu“, nýbrž autor jeho prequelu „Ring 0 - Zrození“. Stejně jako jeho dřívější počin i „Předtucha“ zdaleka nedosahuje kvalit prvotřídních duchařských hororů, ale pokud rezignujete na originalitu, pak bez problémů splní svůj účel. Nečekejte žádné logické vysvětlení ústředního děsivého fenoménu, novin zvěstujících smrt. Prostě existují a zasahují do života postav. Režisér zvládá budovat napětí a důmyslně diváka nejprve ukolébá zdánlivě bezproblémovými scénami, aby záhy zahrál na strunu děsu a hrůzy.(7.6.2009)

Po dlouhé době jakostní japonský horror. Hlavní strašidelnou proprietou je v něm list novin jako hrůzná předzvěst budoucích událostí. Před zhlédnutím Yogenu jsem se při představě, že bych se měl bát novin, škodolibě ušklíbal. Během filmu mne však smích velice rychle přešel. A šustot papíru mi nedělal dobře...(3.1.2006)

Japonci opět nezklamali a natočili skvělý film, který má všechny klady jaké má správný mysteriozní film mít. Tajemná atmosféra graduje už pěkně od začátku a divák si může v klidu vychutnat celých 95.minut. Zápletka je jednoduchá, sice ne moc originální, ale bez větších hluchých míst či nelogických scén. Herecké výkony jsou rovněž uspokojující a navíc hlavní herečka je celkem atraktivní. Jen škoda toho divného konce.(14.2.2010)

Tohle mě kdovíjak nenadchlo, ale špatný film to taky není. A hlavně, je to trochu něco jiného, než na co jsme od Japončíků zvyklí a to je plus samo o sobě. Děj je sice na můj vkus trochu zmatený, ale ne zase tolik, aby se v něm nedalo vyznat, herecké výkony se pohybují zcela v mezích průměru a pár scén je docela efektních. Jinak se ale rozhodně nejedná o kdovíjak signifikantní dílo a po delší době od shlédnutí jsem měla trochu problém si vybavit děj.(28.5.2011)

• - Film byl natočen na motivy mangy "Newspaper of Terror", které kreslil Kioufu Shinbun a napsal Jiro Tsunoda. (Terva)