Předtucha

• Japonsko Jogen (více)

Další z úspěšných japonských hororů, které ovládly západní svět. Předtucha, vás zavede do světa nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla. Hideki Satomi je profesor, jehož život je obrácen vzhůru nohama poté, co najde útržek novin s oznámením o úmrtí jeho dcery. Ta opravdu zemře při autonehodě. Tři roky po této tragédii jsou její rodiče stále naprosto zničeni, ale život jim do cesty připraví další nástrahy v podobě novinových článků předpovídajících smrt jejich přátel. Podaří se jim tentokrát změnit osud? (oficiální text distributora)

Jossie

Tenhle Nezvratný osud po japonském způsobu mi moc nesednul. Herci byli hrozní, zvlášť hodně přehrával hlavní hrdina, nepochopitelné věci mi v hororech obvykle moc nevadí, pokud je tam strašidelná atmosféra, ale tady to moc nefunguje, takže se mi vlastně líbil až ten konec. Ten alespoň nebyl tolik nezvratný. ()

Fr

Noviny hrůzy..... . Není třeba hektolitrů krve k nahnání strachu, to já rád. Má to myšlenku - výborně. Působivá zjevení - to by mělo fungovat. Bohužel tak napůl. Japonská klasika, nedokážou mě strhnout herci (kterých tu naštěstí moc není). Mám se bát výjevů, ale ne vždy to přesvědčivě fungovalo. Rozhodně ne na celý film. Jen další (slabá) variace na téma Kruh. Závěr se to snaží zachránit. Mám tušení, že zbytečně. ()

tron

Neviem, ako nás dokážu Japonci stále desiť, keď sú ich "japan shock" v podstate o tom istom (ibaže sa priebežne mení mobil za VHS, prípadne noviny za internet). A to sú všetky tie KRUHY, ZMEŠKANÉ HOVORY a JU-ONY len špičkou ľadovca! I PREDTUCHA funguje na znepokojivej mrazivej úrovni a na rozdiel od hore spomenutých kúskov núti k zamysleniu. Inak, čo by na to asi tak povedali tvorcovia amerického seriálu „Zajtrajšie noviny“ a trilógie NEZVRATNÝ OSUD? ()

JFL

Nevěřte titulku obalu, tento film nenatočil režisér „Ringu“, nýbrž autor jeho prequelu „Ring 0 - Zrození“. Stejně jako jeho dřívější počin i „Předtucha“ zdaleka nedosahuje kvalit prvotřídních duchařských hororů, ale pokud rezignujete na originalitu, pak bez problémů splní svůj účel. Nečekejte žádné logické vysvětlení ústředního děsivého fenoménu, novin zvěstujících smrt. Prostě existují a zasahují do života postav. Režisér zvládá budovat napětí a důmyslně diváka nejprve ukolébá zdánlivě bezproblémovými scénami, aby záhy zahrál na strunu děsu a hrůzy. ()

obitus

Moc pekny maly horror, ktery dokazuje, ze k tomu, aby dokazali Japonci k smrti vydesit nepotrebuji nutne zastup dlouhovlasych divcin. Film, ve kterem si Osud pohrava s hrdiny trochu jinak, nez zname z Final Destination, tahne z absolutnich vysin predevsim ponekud zdlouhava stredni cast a lehce odhadnutelna pointa. I tak jde ale o vynikajici zalezitost s opravdu hodne silnymi lekackami. Nikdy bych neveril, ze se budu bat novin.... ()

• Film byl natočen na motivy mangy "Newspaper of Terror", které kreslil Kioufu Shinbun a napsal Jiro Tsunoda. (Terva)