Figurina

Mannequin

Komedie

USA, 1987, 90 min

Nostalgická záležitosť, ktorú som po prvýkrát videl v televízii na zahraničnom kanáli, keď naša televízia vysielala ako vrchol svojich programov filmy či seriály typu Žandár sa žení resp. Derrick. Ako puberťák som sa prvýkrát zamiloval do filmovej postavy (ano, Kim Cattrall bola fakt rozkošná), prvýkrát ako vyznavača filmov Commando, Rocky či podobných brainwash-action-movies ma dostala romantická komédia, prvýkrát som si pospevoval v škole pesničku z filmu (Starship - Nothing's Gonna Stop Us Now) a dodnes mám z tejto komédie len tie najpríjemnejšie pocity. A čo na tom, ak je to z dnešného pohľadu len slaboduchá rozprávka, však?(31.8.2006)

Docela milá komedie z doby, kdy Kim Cattrall ještě nebyla především Samantha ze "Sexu ve městě". Děj je sice poměrně jednoduše předvídatelný, ale pár hlavně vizuálních vtípků (parodie na videoklipy té doby apod.) jej zvdíchá z průměru. A ty úžasné brýle černošského designera, ty bych tedy fakt chtěla všechny!(20.10.2008)

• Prubner

Námět vypadal zajímavě, ale scenárista to pohřbil. Vznikla z toho jen trapná fraška s pitvořícími se herci, která vůbec nevyužila nabízející se možnosti. A z Kim si na zadek nesednu, v tomhle filmu nevypadá moc dobře. Ad waska: Kim Cattrall není manželkou Spielberga, ani nikdy nebyla. Tou je Kate Capshaw.(8.6.2009)

Perfektní komedie, což jsem vůbec nečekal. Už jenom samotný nápad o figuríně, která ožívá jen pro hlavního hrdinu a nikdo jiný ji nevidí je tu využitý do mrtě, ale hlavně jsou tu naprosto geniální postavičky - patolízalský James Spader, G.W. Bailey který si s chutí zopakoval svého Harrise z Policejních akademií, čiperná Estelle Gettyová, úchylný Armand a hlavně boží Hollywood - ty jeho hlody mě dostávaly do kolen. Všechno tu končí happyendem, tak jak mám rád a v titulkách hrají Starship s megahitem Nothing´s Gonna Stop Us, prostě paráda.(23.7.2009)

Pohádková atmosféra osmdesátých let převedená na plátko. Supr. Při závěrečné scéně (a hlavně písničce) ve výloze jsem cítila mravenčení v zádech. Příběh je jednoduchý, výlohy jsou výborné (připomnělo mi to výlohu, kterou jsem viděla v Paříži před dvěma lety u Louise Vuitona, kde se vznášely obláčkové balónky) a jako celek to funguje více než dobře. Nevěřila bych, že K. Cattrall hrála v podobném typu filmu. Byla skvělá. A taky ten policajt, co hrál hlavního záporáka v Policejní akademii :D Ten byl výborný. A jeho psi Terminátoři :D(8.3.2012)