Figurina

Scénografie:

Josan F. Russo

Kostýmy:

Lisa Jensen

Citlivé, jemné, příběhem na jednu stranu prostoduché a na druhou hluboké, s hereckým obsazením obou hlavních hrdinů na jedničku. Opravdu jsem v těch jejich pohledech cítil to, čemu se na prknech říká "propadnout okamžiku". No a Starship - Nothing's gonna stop us now? Filmová krása 80. let... 8/10.(3.1.2014)

Nostalgická záležitosť, ktorú som po prvýkrát videl v televízii na zahraničnom kanáli, keď naša televízia vysielala ako vrchol svojich programov filmy či seriály typu Žandár sa žení resp. Derrick. Ako puberťák som sa prvýkrát zamiloval do filmovej postavy (ano, Kim Cattrall bola fakt rozkošná), prvýkrát ako vyznavača filmov Commando, Rocky či podobných brainwash-action-movies ma dostala romantická komédia, prvýkrát som si pospevoval v škole pesničku z filmu (Starship - Nothing's Gonna Stop Us Now) a dodnes mám z tejto komédie len tie najpríjemnejšie pocity. A čo na tom, ak je to z dnešného pohľadu len slaboduchá rozprávka, však?(31.8.2006)

Skvelá spomienka na film, ktorý som videl na začiatku puberty. Vtedy som sa do Kim tak trochu detsky zabuchol. Iste pre to, ako tu z jej postavy vyžaruje hravosť a skoro neblokovaná povoľnosť. Vtedy som chcel mať takú manekýnku doma :) Teraz po rokoch som v tom už uvidel jedno podarené B-čko, ktoré vidieť 2x v živote mi už asi bude stačiť.(10.12.2012)

taký milý filmík na sobotné popoludnie. najviac sa mi páčil Hollywood - ten bol úžasný. a tiež James Spader, ktroý si to hranie dúfam užil aspoň tak, ako ja jeho výkon. no a samozrejme G.W. Bailey v roli, ktorá ho preslávila - trochu pomalý, ale o to odhodlanejší policajt. a na Andrewa sa tak pekne pozerá(9.9.2008)

Perfektní komedie, což jsem vůbec nečekal. Už jenom samotný nápad o figuríně, která ožívá jen pro hlavního hrdinu a nikdo jiný ji nevidí je tu využitý do mrtě, ale hlavně jsou tu naprosto geniální postavičky - patolízalský James Spader, G.W. Bailey který si s chutí zopakoval svého Harrise z Policejních akademií, čiperná Estelle Gettyová, úchylný Armand a hlavně boží Hollywood - ty jeho hlody mě dostávaly do kolen. Všechno tu končí happyendem, tak jak mám rád a v titulkách hrají Starship s megahitem Nothing´s Gonna Stop Us, prostě paráda.(23.7.2009)