poster

Osamělý vlk McQuade

 • Česko

  Vlk Samotář

 • USA

  Lone Wolf McQuade

 • Slovensko

  Osamelý vlk McQuade

Western / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 1983, 107 min

 • Martin741
  ****

  Cak Norrrys mal v 80. rokoch este predsa len hodne do seba. Ba dokonca sa miestami dalo uvazovat o tom, ze je borec. Akcny, pochopitelne. Chvalabohu, tieto bojove kreacie, co Cak predvadzal, ma nijako nezaujimaju, ale ich choreografia je na vysokej urovni, to nemozno prehliadat. Raz za cas je dobre vyplachnut hlavu takymto akcnakom. 77 %(8.10.2013)

 • YURAyura
  odpad!

  0/10 Jelikoz jsem nikdy nemel video, obesla me manie VHS kazet s dubingem jedne osoby a la "Rambo vzdé sa. Nemáš žádnó šancu!" Na tento skvost jsem okrajove narazil diky slovenske televizi a prestoze jsem stacil poprepinat jeste na jine programy, prekvapive jsem videl zrejme i ty dve zlomove sceny - vyjezd auta z pisku, souboj v karovanem svetriku. Ty wole japonec! Spaste dusi nebo vam Tarantino natrhne prdel...(9.3.2009)

 • choze
  **

  Tady se někdo snažil seč mohl, aby ze všech myslitelných klišé akčních filmů (hrdina je osamělý drsňák, na kterého šéf řve pro jeho nekonvenční metody, dostane vyměklého parťáka a dceru mu unesou padouši) a spaghetti westernové hudby vysoustružil legendu. No, povedlo se to jen napůl a vznikla jedna z těch zábavnějších norrisovek, která ale předznamenala legendu jinou - Walkera Texas Rangera. Úvodní akce nemá díky hudbě a vykopnutí zubů chybu, ale pak to sklouzne k běžnému norrisovskému podprůměru a la předchozí spolupráce Chucka se Stevem Carverem, OKO ZA OKO. Jinak jakkoli se režisér snaží jeho postavu heroizovat, Chuck hraje stejně mizerně jako vždycky a nechá se přehrát i tím nejposlednějším komparzistou, takže alespoň v tomto směru je o zábavu postaráno. A pak je tu záporák David Caradine, dvě hezký ženský a nepřeberně fetišů akčního hrdiny jako masivní brokovnice, terénní auto s nabušeným motorem a vlk. A ve finále to, když nic jiného, pěkně zabouchá.(27.6.2007)

 • malylada
  ****

  Nejlepší film Norrise, kde hraje drsného rangera na výbornou. Celé béčko není až tak stupidní, pořád se něco děje a vůbec si neuvědomuji, že bych se nudil. Navíc jsou akční scény, nástupy Chucka podpořeno skvělou hudbou, jakou béčkové filmy nenabídnou. Hodně pak scény připomínají epiku jako z Tenkrát na západě. Za mě velká spokojenost......8/10(3.1.2017)

 • gogo76
  ****

  Aj keď dna adresu Ch. Norrisa koluje v poslednej dobe množstvo vtipov na internete /výborných/ , skôr za to môžu jeho filmy a trápne seriály z posledných rokov. Pravda je, že v istom čase svojej najväčšej slávy patrili jeho akčné filmy k vyhľadávaným, spolu s Schwarzenerggerom, Stallonem, Seagalom, Dudikoffom a inými, patril medzi akčné hviezdy 80.rokov. Na tento film si pamätám z doby VHS, ešte s českým dabingom narozprávaným jednou osobou. Výborný a najsilnejší je "westernový úvod so "zápalnými strelami schopnými prevŕtať pancier", kde v pozadí znie dokonale chlapský hudobný doprovod. Nepopieram, že hlavne hudba, ale aj kus nostalgie, to u mňa dvíha až k štyrom hviezdičkám. Bohužiaľ jediným v jeho filmografii. Nepodarený seriál ťaží zo slávy práve tohto filmu. Svojho času som mal tento film rád, videl som ho niekoľkokrát a je jeden z mála, na ktorý môže byť Chuk hrdý. Asi najlepší vtip, ktorý dokonale vystihuje Chuckovu kariéru je - Chuk Norrris nespí, Chuck Norris čaká... Film 70%.(22.2.2010)

 • - Film dostal pôvodne rating R, no po odvolaní sa nakoniec v kinách premietal s ratingom PG, ktorý bol v roku 1983 ekvivalentom dnešného ratingu PG-13. A to aj napriek tomu, že obsahuje priveľa násilia a hrubých výrazov. (m.a.t.o.)

 • - Chuck Norris a David Carradine trvali na tom, že záverečnú bojovú scénu zvládnu aj bez záskoku dablérov. (m.a.t.o.)

 • - Chuck Norris neskôr účinkoval v seriáli Walker, texaský ranger (od r. 1993). Producenti filmu kvôli tomu zažalovali spoločnosť CBS za porušenie autorských práv. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace