Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se pilot malého hydroplánu zřítí při naléhavém letu s dodávkou léků kdesi nad studenými pláněmi Aljašky a pátrání záchranářů je bezvýsledné, rozhodnou se dvanáctiletá Jessie a její starší bratr Sean hledat otce na vlastní pěst. Přestože to není tak dlouho, co se přestěhovali z Chicaga do přímořského Quincy, vydají se na cestu divočinou a doufají, že uspějí tam, kde oficiální pátrání selhalo. Cestou zachrání mládě ledního medvěda, kterého se zmocnili pytláci Perry a Koontz poté, co zastřelili jeho matku. Na další cestě je pak sleduje nejen medvídě, kterému dá Sean jméno Cubby, ale také oba pytláci. Přes obtíže, které jim cesta divočinou i dvojice mužů připraví, jsou odhodláni najít otce, který zatím bojuje o život v troskách letadla. (TV Nova)

(více)

Recenze (64)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Film Aljaška nenabízí nic jiného, než sníh. Sníh, sníh a zase jenom sníh. Úplně jsem kvůli němu přehlédl skvělé výkony té Thory Bitch a těch šesti ledních medvědů s Cibulkou. Během filmu, aby se mi nezdál tak značně monotónní, jsem se naučil rozlišovat různé druhy sněhu a sněžení. A tak jsem tedy od první minuty začal rozlišovat řídké sněžení od hustého sněžení, lehký a těžký sníh, mazlavý a křehký sníh, sníh přinesený metelicí a navátý sníh, sníh který Charlton Heston nanesl na krásně čistou podlahu v té horské chatě na botách, tvrdý sníh na špičkách hor, sníh, který si pamatuju z dětství a který byl mnohem lepší než ten jejich dnešní moderní sníh byť z Aljašky, neboť byl kropenatý sazemi, jemný sníh, sníh jako peří, sníh na hřebenech kopců, sníh v údolích, sníh, co padá ráno a sníh co padá večer, sníh, který začal padat najednou z ničeho nic, zrovna když se Thora chystala na ryby a sníh, na který se jim vychcali psi přes všechny snahy vycvičit je, aby to nedělali. Ale tak, kdo je z nížin nebo subtropů, si jistě v tomto filmu přijde na své. Hlavně, že je tam dívčí verze boha Thora. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Dobrodružství na sněhem a ledem pokryté Aljašce s hereckou legendou Charltonem Hestonem v záporné roli lovce polárních medvědů. Dvě děti hledající svého otce, který pilotoval letadlo, které se zřítilo. A do toho nádherná a nebezpečná ledová Ajlaška se svojí faunou. Množství pěkných, malebných záběrů na ni koriguje poněkud průměný až naivní děj a talentovaná Thora Birch s Vincentem Kartheiserem jsou tady ještě ve svém teen věku. Snesitelný snímek s pěknou přírodou a krajinářskou kamerou, který v televizi zdatně plní parametry dobrodružného filmu pro všechny věkové kategorie. I když výstavní dobrodružný film, to rozhodně není. 50% ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Dobrodružstvo odohrávajúce sa v divokej Aljaške mohlo byť mierne strhujúcejšie, či už po príbehovej ale i strihovej stránke je tam dosť cítiť určitá nekompabilita, moc tu k lepšiemu dojmu urobí krásna scenéria a ten ľadový medveď. ║Rozpočet $23miliónovTržby USA $11,829,959Tržby Celosvetovo $13,200,000/50%/ ()

tron 

všechny recenze uživatele

"Už si niekedy počul výraz ´hypotermia´?“ Komentár obsahuje spoilery. ALJAŠKU si vždy pozriem rád znova, hoci je taká podpriemerná. A pritom nemusela byť. A v tom je pointa: kebyže sa režisér a scenáristi sústredia na dospelého diváka, mohli sme mať dočinenia s pôsobivým aljašským dobrodružstvom s psychologickým pozadím. Stačilo, keby bol otec od začiatku mŕtvy a deti (Thora Birchová a Vincent Kartheiser) hľadali jeho mŕtvolu; snímka by získala fatálne horkastú príchuť predčasného dospievania typu PRI MNE STOJ!. Takto je to len rozprávka s nakoniec šťastne dojímavo vyslobodeným oteckom... Ale prečo plakať nad rozliatym mliekom, máme čo máme – nič výnimočné. Načo je komu dobrá úchvatná výprava a podarený medveď, keď je snímka tvorcami ponižovaná hlúpymi a zbytočnými vedľajšími rovinami (pytliaka nedokázal kvalitne zahrať ani Charlton Heston, režisérov otec) a prílišným sústredením sa na detského diváka? ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Když váš tatínek den co den létá deseti obyvatelům zapadlé osady na Aljašce pro toaletní papír, je docela velká pravděpodobnost, že dřív nebo později někde zůstane viset. A protože záchranná služba je tam na úrovni internetového pokrytí, nezbývá než doufat, že ho dolů sundají dva skautíci. Nepotřebují mapu, jídlo ani stan, protože mají medvěda a do vysokých hor vyráží výhradně po proudu řeky. Pěkná pohádka s pěkným pozadím, po které jenom doufám, že až se na Dračí palec jednou sám vypravím, budu mít taky azůro i v noci. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama