Aljaška

Scénografie:

Douglas Higgins

Kostýmy:

Monique Prudhomme

Dobrodružný film z Aljašky, který je vyloženě dělaný pro děti, aby mohly snít svůj záchranářský sen. Tak by se dala jednou větou charakterizovat tato krásná podívaná pro děti, ovšem bohužel hodně nesmyslná. Nesmyslná v tom, že kdo by vydržel uvězněný v letadle, v mrazech na skále bez jídla a vody. A ještě více nesmyslná v tom, že když už si nevědí rady záchranáři, tak dvě náctileté děti si poradí. Hřebeny hor zdolávají lépe než družina kolem Froda Pytlíka, útesy líp než kdejaký horolezec a dva pytláci je také nerozhází. A k tomu všemu potkají na své trnité pouti roztomilé mládě bílého medvěda. Ačkoliv je to nelogické, tak dívá se na to krásně, stejně tak krásně jako na samotnou Aljaška. [1241. hodnocení, 58. komentář, 53%](31.3.2019)

Nádherná severská příroda. Aljaška se holt nikdy neokouká. Hodně mladá Thora Birch, kdo by do ní tehdy řekl, že jednou natočí Americkou krásu. Jen těch šťastných náhod a okolností je na mě až trochu moc. Ale jak se říká: "Dobrý konec, všechno dobrý." Hlavně za tu přírodu hodnotím vyšším průměrem. Dost často to píšu a tady tomu bude nejinak, rád se zase podívám.(28.12.2013)

"Nasleduj medveďa." Podobných "aljašských" dobrodružných filmov je, povedzme, neúrekom, tento Hestonov počin s príznačným názvom Aljaška patrí, myslím, medzi tie vydarenejšie. Prostredie je nádherné, herci "včetne" mladučkej Thory Birch, či oscarového pytliaka Charltona Hestona vskutku príjemní, a hoci je to skôr rodinný ako dobrodružný film, občas podobná ľahká rodinná zábavka nezaškodí. A prirodzene nesmie chýbať ani typický americký "happyend". Na víkendové, prípadne sviatočné poobedie viac než vhodné.(21.3.2008)

• Armin82

Amatérská pohádková krávovina, kdy mladě ledního medvěda veme do huby lano a vytáhne lidi nad propastí. K tomu zde máme tragické herecké výkony seriálových herců a za ten největší úlet považuju angažování Charltona Hestona. I přes svůj velmi zralý věk, stále uznávaný herec a nechá se uvrtat do takové bídy--->20% za krásnou přírodu a za roztomilýho ledního medvěda, filmovou kvalitu zde nenajdeme :/(28.12.2013)

tento film by si zasluzil take 3 2 hiezdicky bola tam krasna krajina na velkom platne to bolo fajn, taky klasicky rodinny film nic vice A preco to hodnotenie: na tomto filme som bol prvykrat sam v kine boli sme tam asi len 5. bol to pre mna zazitok. nejak sa mi to zapacilo a uz som s filmom neprestal a stal som sa fanusikom kinematografie(22.3.2006)