Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (751)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že jsem čekal katastrofu (a nejsem valným fandou počítačové předlohy), jsem teď mile překvapen. Po celou dobu zábavný sci-fi horor trochu ve stylu Resident Evil, také nakonec s hordou zombíků a zmutovaných monster. Film má asi celkem štěstí na herecké obsazení, protože nebýt Rocka, Urbana a slečny Pikeové, těžko si ho dovedu představit. Nevím ale, jak moc je odlišná zkrácená kinoverze, mé hodnocení se týká té na DVD. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

no co si budem povídat.. společných rysů s tou hrou to moc nemá.. vášnivá hráčka té hry jsem byla.. sice jsem si kdykoliv na mě nějaký monstro vyběhlo stříkla do textilu..ale hrála jsem to pořád.. jéje.. to tehdy byla spotřeba kalhotek :-D no ale vraťme se ke komentáři... i přes to, že se film hodně vzdaluje hře..mě se to líbilo... pár příšer.. nějaký ten příběh a téměř na konci akcička alá hra mě potěšila.. spestření celého filmu... nečekejte od něho nějak mega akci.. ale průměrnej filmeček s trochu napětím a solidními hereckými výkony ;) ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Zhruba pětiminutová "herní" sekvence je vskutku něco nového a pro fandy této kultovní hry bezesporu skvělý zážitek, avšak po celý zbytek filmu se toho vlastne už moc neudá. Záčátek je solidní, s dobrou atmosférou. Avšak postupem času se film dostane do takového stádia, kdy vykrádá všechny své slavnější a lepší kolegy (Predator, Aliens, Resident Evil atd). Atmosféricky celkem zdařilé (temné moderní laboratoře - sázka na jistotu) a herci jakž takž ucházející. Karl Urban je opravdu vynikající, Rock překvapivě nic moc. Akce solidní, sic místy trochu zmatená a nepřehledná. Zaujme tak především výtečné ozvučení, protože ať si namítá kdo chce co chce, Doom je dělaný jen a pouze pro pořádnou zvukovou vatáž. Potom je to opravdu mazec...bezdějový mazec... ()

JFL odpad!

všechny recenze uživatele

Poslepované z klasických potencionálně působivých momentů, ale přesto naprosto otřesné. Pobíhání tmou nazdařbůh a hrsku gore efektů posouvá do nové dimenze imbecility překombinované vyprávění a především absurdní pseudo-mytologie. Celý projekt je nepokrytou a především sprostou dojičkou herních fandů, kteří si úmorně počkají na kýženou scénu průchodu chodbami z prvního pohledu, která ovšem jen ukazujenefunkčnost celého předchozího vyprávění. Ukázkový příklad toho, jak se nemají adaptovat videohry. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet$60milionovTržby USA $28,212,337Tržby Celosvetovo $55,987,321Tržby za predaj DVD v USA $28,175,786 //počet predaných kusov 1,629,166║ Neviem či Bartkowiak alebo scenárista sa snaží všehovšudy vykrádať scénky a dejové roviny s filmu Votrelci, prípadne schémou vojakov Predátora ale vôbec to v tomto filme nefunguje, vyznie to dosť plocho bez vlastnej invencie v príbehu. Aj keď je to ako že vojenský zásah a dokonca ešte podľa najznámejšie hernej strielačky 90.rokov skoro po celý čas je to len nuda o hustejšiu atmosféru to len horko ťažko škrtne a nevyužitie takých búchačov ako The Rock a Karl Urban pre lepšiu gradáciu v deji až zamrazí. A to že tu hrá Barbora Nedeljáková je doslova vtip, veď sa objaví v jednej scénke na pár sekúnd bez toho aby len ústa otvorila, fakt dobrý odrazový mostík pre túto ako že nádejnú herečku. /25%/ ()

Galerie (82)

Zajímavosti (22)

  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 44. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Ve scéně, kdy jednotka letí na začátku k arše vrtulníkem, svítí jim přes ramena lampičky na čtení z kamionů Mercedes Benz. (brok1)
  • BFG je vo filme "Bio Force Gun v3.14". (andrejba)

Související novinky

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (více)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)

Reklama

Reklama