Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (751)

obitus 

všechny recenze uživatele

Uprimne, je mi docela jedno, jak verne se film drze pocitacove predlohy, pokud me dokaze pobavit. Bohuzel Doomu se to nedari skoro vubec. Vsechny jen trochu lepsi a zajimavejsi sceny jsou spjaty s Rockem, ktery na sebe spolehlive strhava veskerou pozornost. Kdyby to byla hodina The Rock vs. Peklo byl bych urcite spokojenejsi. Nanestesti je tady spousta zbytecnosti, v cele s Urbanem, ktery se sice umi skvele mracit, ale uz nic jineho. O pribeh mi vubec nejde a triky na urovni AvP neurazi, bohuzel se to cele hrozne vlece a to je u akcniho filmu vzdycky trochu problem. Z drimoty me vytahl az uplny zaver (ne ovsem trapna FP scena). Dalsi promarnena sance, ale precijen lepsi nez Resident Evil. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Doom je evidentne natočený podľa PC hry Doom 3. Ale pozor, pretože film sa vydal iným smerom. Príšery rapídne ubudli a naopak základňa na ktorej sa niečo stalo, nikto nevie čo a ani sa to pekne dlho nedozvieme (ešte že sme hrali hru pravda pán scenárista), je pomerne dosť zaľudnená. Zásahové komando sa na Mars dostane dosť čudným teleportom, bohužiaľ nie takým ako je v hre, blúdi po chodbách a mimoriadne nehlučné príšery útočia tak bleskovo, že nie je nič vidno. Treba povedať že 2/3 filmu sú dosť nevábne a v podstate sa nič nestane, komando žiaľ neoslní charaktermi postáv ako to z Votrelcov. Prvýkrát film zaujme až vývojom jednej postavy, no pravdaže to už máme dobrú hodinu filmu za sebou. A potom príde To čím sa tento film zapíše do povedomia každého diváka a bude vždy spomínaný spolu s jeho názvom. Áno je to ten FPS pohľad, ktorý je v rámci možností naozaj vydarený a tvorcovia si na ňom dali evidentne záležať. Kamera prenikne do hlavy postavy a už ste to vy kto účinkuje vo filme. Záber ako sa pohľad zdvihne zo zeme, pozrie do zrkadla, uchopí svoju zbraň a automaticky sa otvoria prvé dvere je to najlepšie čo nám ponúka filmografia tohoto roku. A nasleduje vybýjanie protivníkov z bezprostrednej blízkosti a full kontakt s jednou príšerou len s motorovou pílou. Fanúšikovia hernej série chrochtajú blahom a ostatný nech sa strčia ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

I když PC hry vlastně nehraju, šel jsem v posledním týdnu do dvou adaptací "proslavených" her DOOM (kdo by neznal :) a SILENT HILL (nezám vůbec).... Srovnání dopadlo z mého hlediska překvapivě. Bavil jsem se u DOOMa a neuvěřitelně jsem se nudil u SILENT HILL.... Doom je samozřejmě taky "blbost", ale je svižně natočený, kupodivu úsměvný a chatrný děj zachraňuje charisma dvojky Urban & Rock (v Silen Hill to celé nezachraňuje nic). Také "finále" mě v Slient Hill spíš rozesmálo a naopak v Doomovi mě přimělo k přihození další hvězdičky..... Vychází pro mě poučení, že adaptace PC her o kterých vůbec nic nevím nebudou nejspíš určené mému oku :) ()

JFL odpad!

všechny recenze uživatele

Poslepované z klasických potencionálně působivých momentů, ale přesto naprosto otřesné. Pobíhání tmou nazdařbůh a hrsku gore efektů posouvá do nové dimenze imbecility překombinované vyprávění a především absurdní pseudo-mytologie. Celý projekt je nepokrytou a především sprostou dojičkou herních fandů, kteří si úmorně počkají na kýženou scénu průchodu chodbami z prvního pohledu, která ovšem jen ukazujenefunkčnost celého předchozího vyprávění. Ukázkový příklad toho, jak se nemají adaptovat videohry. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

První hodinu, která je s lehkými pauzami více či méně nudná, jsem se uklidňoval tím, že je to pořád o úroveň lepší než AVP a o chlup zábavnější než druhý Resident Evil. Technicky kvalitnější podání bohužel neutralizuje dlouhé a nezáživné bloudění chodbami, kde se nestřílí, ale v podstatě jen pasivně čelí hrůze, která vystupuje z temných zákoutí (nějaká ta ruka před ječícím obličejem, monstrum pobíhající v potrubí apod.). Psychologie postav nepřesahuje rámec konverzačních klišé "v blbých akčních filmech". nadhozená traumata i motivace postav jsou k smíchu, ale díky bohu mariňáky vede charismatické a herecky "nad-kvalitní duo" Karl Urban a zkrabacené čelo The Rocka. Jenže ani oni by nestačili na víc jak smutné dvě hvězdičky nebýt výborného finále. Jakmile se z Urbana stane smrtonosný badass, jakmile Bartkowiak vytáhne pohled "z vlastních očí", vypustí do něj konečně plně funkční riffy a nechá efektně porcovat příšerky, je z Dooma jako zázrakem solidní akčňák. Navíc korunovaný velmi dobrým a do mrtě stylovým full-contact soubojem, s vychutnaným nástupem. O to víc ovšem zamrzí prázdnota rozlézající se všude před perfektní závěrečnou dvacetiminutovkou... ()

Galerie (82)

Zajímavosti (22)

  • Místnost, ve které je uložena zbraň BFG 9000, je označena jako IDKFA, což je cheat ve stejnojmenné počítačové hře. (Corpsegrinder)
  • Mnoho postav je pojmenovaných podle členů vývojového týmu společnosti id Software, kteří se podíleli na vývoji série "Doom". Jsou to například Dr. Carmack (Robert Russell) – John Carmack či Dr. Willits (Vladislav Dyntera) – Tim Willits. (imro)
  • BFG je vo filme "Bio Force Gun v3.14". (andrejba)

Související novinky

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (více)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)

Reklama

Reklama