Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (751)

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Jakožto fanda prvních dvou dílů Důma prostě nemůžu být spokojen, protože to s ním nemá společného v podstatě nic kromě Béefgéčka a pár impů. Dokonce i samotná zápletka se vyvine jinak, a tak jsou ve filmu v podstatě jen nějací trapní zombíci namísto hrůzných nestvůr samotného pekla. Cacodemona, Spidera Masterminda ani Cyberdemona se nedočkáme (a kromě Impa bez fireballů a jakousi variací na klasického kousavého démona se nedočkáme ani nikoho jiného). Snad jen motorovka se tu trochu ukáže, ne už ale dvouhlavňovka. Vizuálně se film snaží připodobnit třetímu dílu a to zejména tím, že je po celou dobu kvůli tmě poměrně hovno vidět. Jednou z nejslabších stránek snímku je i hudba Clinta Mansella, která překvapivě vůbec nedokáže v divákovi vzbudit napětí, strach ani podpořit akci. Daleko lépe by vyzněla snad i stařičká midi hudba Bobby Prince z prvních dvou dílů (kterou bych v potřebné úpravě uvítal alespoň v závěrečných titulcích, namísto nepatřičných Nine Inch Nails, kteří jsou spojení spíše se sérii Quake, to už bych spíše chápal samotného Chrise Vrennu). Mimo jiné je filmový DOOM i neúměrně natahovaný a něco se začne dít až v poslední půlhodině, která přichystá dvě nejzajímavější věci celého snímku; Sargův kontroverzní rozkaz a krátce na to herní sekvenci z vlastního pohledu. Někoho jistě může v tu chvíli napadnout klasický syndrom herních adaptací: "koukám, jak někdo jiný hraje", ale myslím, že tahle část byla zvládnuta solidně a je to snad i relativně originální a docela uklidňující (žádné střihy). Celkově je filmový DOOM průměrná akce a podprůměrný film. Štěstí je, že nepříjemné postavy umřou dřív než ty méně nepříjemné, neštěstí je, že je to jen jedna z mála věcí, která se dá na scénáři pochválit... (proč ta bitka na závěr?) ()

Reiniš 

všechny recenze uživatele

Zpočátku to vypadá jako chlapská verze Resident Evilu, pak se o slovo přihlásí i Vetřelec (vs.) s Predátorem a letmo si zavzpomínáme i na Horizont událostí. Doom je až trestuhodně rutinní záležitost s kupou těch nejohranějších klišé navíc zabalené v ušmudlaném kabátě. Děj se odehrává v nezajímavých a umělých interiérech, v nichž dokola pobíhá banda nevýrazných herců (to platí hlavně pro Rocka). A ty bláboly, které si Bartkowiak přichystal na konec jsou už vážně moc. Akční vsuvka s 1st person pohledem a bývalá bondgirl Rosamund Pike s standartním výkonem Urbana jsou asi to nejlepší, co tahle další zprzněná zfilmovaná hra nabídne. Ani ty obludy nestojí za řeč, teda kromě toho kyperprasete v závěru. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Sorry, ale pod tri nejdem, pretože hodnotím subjektívne. Hrozný scenár, to poviem hneď na začiatok! Nieže by ma nejak zaujalo spracovanie, ale Rocka môžem a podobný žáner tiež. Efekty sú super, na výbornú, čo sa o hercoch a spracovaní síce povedať nedá, ale kto by to čakal. Ako akčňák? Ozaj cool, páčila sa mi hlavne kamera v strede filmu na pár scénach. Takže skvelý akčný nárez, bez zbytočných omáčiek okolo, so super zvukom a atmoškou, doporučujem vidieť v kine. 70%. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že jsem čekal katastrofu (a nejsem valným fandou počítačové předlohy), jsem teď mile překvapen. Po celou dobu zábavný sci-fi horor trochu ve stylu Resident Evil, také nakonec s hordou zombíků a zmutovaných monster. Film má asi celkem štěstí na herecké obsazení, protože nebýt Rocka, Urbana a slečny Pikeové, těžko si ho dovedu představit. Nevím ale, jak moc je odlišná zkrácená kinoverze, mé hodnocení se týká té na DVD. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Do kin přichází film podle legendární hry, která změnila herni svět do podoby jak ho známe dnes. Legenda Doom se vrací a tentokrát na filmovém plátně uvidíte největší jízdu v dějinách. Krev, příšery, všechno na Marsu a všechno v hlavní roli s ROCKEM!! Wrestlerem, kterého milujete a který si půjčí B (ig) F(uck) G(un) a prožene nepřátele po stanici na mrasu. Poprvé uvidíte natočený film z perspektivy první osoby jako v počítači!!!To všechno v kinech od prvního dne tohoto měsíce... Nepřipomíná vám to něco? Ty obvyklé lži a bombastičnosti a mnoho superlativů o filmech, které jsou většinou jasnými propadáky a jen poslední tonoucí se snaží stébli zachránit. Tak už to prostě bývá a na nás je jako vždycky odhalit pravdu, která popře celý horní odstavec a ukáže pravdu o zfilmování legendární hry. Nejde o zfilmování prvních 2 dílu, ale až posledního atmosféricky nejsilnějšího (a hardwarově nejnáročnějšího:D)dílu. Kdo čekal Peklo a nebo nějaké démony musí si nechat zajít chut jako já. Mutace přidaným genem, který pozná dobré a špatné lidi a podle toho z vás udělá bud Boha nebo impa. Když už ten poslední herní díl byl tak atmosférický, že by byla snaha o horror?Ale no tak! Jde o další trapnou akční slátaninu natočenou v česku za kterou bych nedal ani 20kč(to radši hama v Mekovi). Proč jsem tak rozzuřen po tom filmu? Proč se ptát stačí se podívat. Postavy pojmenované třeba Riper nebo podobně stupidně se daj překousnout, kdby aspon umřeli během pár minut. ALe oni se s vámi vlečou půlku filmu než se objeví první pořádný záporák(tím myslim někoho agresivního). A co potom? zase nuda a rozluštění trapné pointy, kterou jsem prozradil, ale stejne by vás v kině po ní čekalo jenzklamání tak proč to komplikovat. Pohled z první osoby ano opravdu tam je!! Asi nějakých 5 minut tam trapně běháte a zabijete nějakého Impa dokud nepotkáte malý prasátko z vozejkem(že by náš kamarád doktůrek zmutoval?Proč vypadal tak hodnej ...). Co dál? přeci nemůže chybět bitka s největši hvězdou filmu. A jak to celé zakončit? Kdo dohrál nějakou hru na pc určitě to zná.... (Q4 v poslední době nejlepší důkaz :-)) ()

Galerie (82)

Zajímavosti (22)

  • Mnoho postav je pojmenovaných podle členů vývojového týmu společnosti id Software, kteří se podíleli na vývoji série "Doom". Jsou to například Dr. Carmack (Robert Russell) – John Carmack či Dr. Willits (Vladislav Dyntera) – Tim Willits. (imro)
  • Během závěrečných titulků hraje skladba „You Know What You Are?“ od Nine Inch Nails, industrial rockové kapely Trenta Reznora. Konkrétně se jedná o verzi remixovanou Clintem Mansellem, který k filmu složil soundtrack. (Schyzartis)
  • BFG je vo filme "Bio Force Gun v3.14". (andrejba)

Související novinky

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (více)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)

Reklama

Reklama