Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

Siri69

Hrál jsem všechny díly hry a jsem její fanda,takže bylo jasné že se mi bude líbit i film... K. Urban a D. Johnson je dobře vybraná dvojka... Za mě rozhodně spokojenost... 4* ()

Ravi

Film na motivy slavné počítačové hry se nechal hrou inspirovat, ale jinak jede zcela podle svého vlastního scénáře, který je od hry dost vzdálen. Je to spíše akční triler s prvky hororu, než horor. Pokud máte rádi záhadu ve vesmíru a akci s né úplně špatnou zápletkou, je Doom ideální. Přerod v záporáka je opravdu dobrý, naopak kladný hrdina mi sympatický nepřišel. Oceňuju snahu dostat diváka do hry pohledem z první osoby, ale některé scénu kvůli tomu vyzněly až groteskně. Celkově ale určitě dobrý film. 65%=3/5 ()

Deryll

je to sice totálníí .......................................................................... ale i tak celkem slušně natočenéé a ta pověstnáá scéna z prvníí osoby je taky celkem slušnáá až na fakt že Dooom těd myslim to stvořeníí se tady chovááá jak teeen kundičky v hororrech pro děcka do 6 let!!! Kdo nevidel o nic nepřišel,kdo viděl už asi nikdy neuvidí!! PS meziplanetární cestování může spůsobyt nevolnost !! ()

Autogram

Ako pocta legendárnej hre je to veľmi slabé. Očakával som záplavu príšer, ale nie, objavilo sa iba nejakých pár votrelcov a mutantov skôr s ľudskou podobou ako príšernou. Dej je očakávaný, vedkyňa má svoje tajomstvo, veliteľ tiež, akcia je síce akčná, ale nezaujímavá. ()

Death

Prvni dojmy po odchodu z kina jsou velmi smisene. Rozjezd je vlazny a neustale mireni do tmy a naznaky sice asi mely zafungovat jako hororovy prvek, ve vysledku ale slo jen o nudu a par lacinych lekacek. Prilis me nepresvedcil ani scenar, ktery mohl byt i v ramci zanru propracovanejsi a originalnejsi. Dooma z bahna stoky vyzveda hlavne zaverecna FPS prestrelka, okorenena finalnim bojem na ferovku mezi obema hlavnimi marinaky. Skoda, ze podobne kvalitnich scen nebylo ve filmu vicero. Cekal sem tedy mnohem vice, i kdyz to rozhodne neni uplne spatny akcnak. 2,5/5 ()

Molir

Ja si nemuzu pomoct, ale prakticky celou dobu jsem se skvele bavil a ani chvili nenudil. Po dlouhe dobe zase poctive akcni scifi Bcko ala 90's, ktere se nestydi za to, ze je Bcko, ba prave naopak :-) A k dokonalosti mu chybi jedina hvezda - King Bruce Campbell - ten v tom hrat, tak je to za 5 :-)) ()

Narcis

Raději jsem neměl moc velká očekávání, ale tento film mě totálně dostal. Natěšen na pro mě nového herce Karla Urbana jsem sledoval každý záběr s ním a nezklamal. The Rock byl též skvělý. Scény jako v DOOMu (zbraň z pohledu vojáka) byly to nejlepší co v takovýhle filmech můžeme vidět. Rozhodně akčnější, krvavější a lepší zpracování než Resident Evil a Tomb Raider dohromady. Také lépe a novátorsky natočeno. Závěrečná bitka Karla s panem Skálou byla opravdu COOOOOL. Těm co lační po krvi a neokoukaných tvářích můžu jen doporučit. Škoda jen že filmu tak trochu chyběla psychologie a ponurost. ()

Almásy odpad!

skutocne neuveritelne primitivne deecko ktore malo byt natocene a zabudnute uz pred sto rokmi. celovecerna sutaz o najkamennejsi ksicht. prosim, neobsadzujte The Rocka do nicoho co ma byt kvalitny film. PROSIM. ()

P1tr

Bohužel průměrná filmová adaptace kultovní počítačové střílečky. Je tu spousta napínavých momentů, ovšem celkově nemá snímek se svým vzorem příliš společného. Jediným výraznějším spojovacím znakem je krátká first person sekvence, která se opravdu povedla, obzvláště souboj s Pinky demonem. Ovšem zbytek z průměru vyklouzává jen těžko. Obzvláště závěrečný souboj nemá s herním titulem nic společného a působí divně, ba až směšně. Škoda, potenciál tu byl a ani The Rock neměl příliš šanci celkové renomé vylepšit. ()

Specs

Hlášky: (Dojdou k výzkumné laboratoři, kde mají zbraně.) Duke: - "Ty jo. Když se jim tohle tady jen tak válí, tak co maj pod zámkem?" & Dean Portman: - "Vy jste tu zkoušeli zbraně?" Samantha Grimmová: - "Copak? Chtěl byste snad, aby je testovali na vaší zahrádce." & Duke: - "Neříkej mi, že bys nestál o takovouhle šťabajznu, Reepere?" John Grimm: - "Je to moje sestra." Duke: - "Kecáš." ()

jenik71

Určitě se z toho dalo vymačkat více. Legendární počítačová hra převedená na filmový pás - na to jsem se docela těšil. Výsledkem je ale mírně (ale opravdu mírně) nadprůměrné akční sci-fi. Místy se trošku nabízí srovnání s Vetřelcem. Nestvůrky jsou docela kvalitně zpracovány a děj nepostrádá potřebné napětí. Jako celek mi to ale přijde nedotažené. Milovníky světoznámé hry potěší scéna asi 20 minut před koncem, kdy film běží skutečně z pohledu první osoby, tak jako je tomu ve hře. ()

ssfan

Podle hodnocení 49% jsem si myslel, že se mi to vůbec nebude líbit, protože já tyhle sci-fi fantasy horory moc nemusím, ale nakonec byl film celkem slušný. Počítačovou hru jsem hrál, takže můžu porovnat: PC hra je samozřejmě stejně jako film jen o akci, takže nečekejte nějakou hlubokou myšlenku. 60% ()

spikey1

guilty pleasure, chlapsky jsem se u toho filmu bavil a ii když je příběhově málo rozvinutý a !SPOILER! scéna z prvního pohledu působi strašně uměle!SPOILER! Je to skvělá zábava, samozřejmě víc k zasmání než pro strašidelný večer:) ()

Fony

Andrzej Bartkowiak se zmohl na amatérskou nudu a vykrádačku všech možných i nemožných sci-fi hororů. O hereckých výkonech, scénáři či podobných věcech se nemá cenu moc rozepisovat. The Rock nebo Urban navzájem střídají dva nasrané výrazy v obličeji, občas ucedí nějakou hlášku, jak se na akční béčko sluší a patří. Ale za těch posledních 20 minut nemůžu film jednoduše zatratit. Finále bylo celkem povedené a ta first person akce mě velmi bavila a upřímně rozesmála, i když asi jinak, než si tvůrci přáli. Ale ať je vezme čert... nebo nějaká jiná obluda. ()

IMPAIRED

Od kdy je Doom spojený s psychologickým dramatem? No a souboj hlavních hrdinů byl teda ultradebilní, tohle nemá s hrou vůbec nic společného. Nicméně, předposledních deset minut si mě získalo. Trošku pomalejší, ale pecka. Hell knight, prase... Takovýmhle adrenalinem jsem trávíval několik hodin nonstop každý den. Jednoznačně jediná dobrá část filmu. ()

giovanni3

Dopředu jsem znal hodnocení tohoto filmu, ale stále jsem se konejšil, že takovýto kult nelze pokazit, ale opak byl pravdou.... Pobíhání po chodbách a kde nic tu nic sem tam kontakt a nakonec z toho byla zombie akce s tunou oživlých badatelů a k tomu když připočtu nezajímavé herce a BFG zpracované dosti odlišně od hry, tak je to prostě zklamání... Dávám 1z5 z ústy k tak dokonalé hře jakou byl/je DOOM. ()

Luksa

Žádné překvapení se nekoná, toto je opravdu mizerná adaptace mé oblíbené PC hry. Nad herními Doomy jsem strávil taky pár dlouhých večerů a čekal jsem že film s hrama bude mít něco společného. Nedočkal jsem se. Zde je jen nudné procházení tmavých chodeb, kde není nic vidět, a trapná a ohraná zápletka s virem, který se vymknul kontrole. Film dějově občas dost hodně připomíná prvního Resident Evila a nechápu, proč se jmenuje Doom. ()

3 AM Code

Dve hvezdy za lehce podprumerny sci-fi Bcko s dobrymi efekty, jedna z nostalgie a za odvahu tvurcu predelat do filmu hru o behani po chodbach a strileni. Chvilemi mi i pripadalo, ze se tvurci snazi o vaznejsi ton a pribeh s hlavou a patou.. no, moc to nevyslo. Pro ty co nevedi co od tohohle filmu cekat, pridavam maly SPOILER: je to v podstate jako 2. dil vetrelcu, akorat ze se jim to ani nahodou nevyrovna. (opustena mimozemska zakladna kde se 'neco' stalo, tym marinaku na odpis + jeden co se rozhodl, ze se tem vobludam vzprici v krku) ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)