Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

groz122

Tady je přesně ten důvod, proč se nemají dělat filmy na motivy herních značek. Zlatého bludišťáka tomu, kdo mi najde jiné úspěšné zpracování než je Princ z Persie. Nikdy to nefungovalo a nikdy to asi ani fungovat nebude. Film mi přijde jako výsměch. Díky bohu a české spoluúčasti jsem měl sílu to dokoukat do konce, ale každý se zdravím rozumem musí přiznat, že takto to dál nejde! 40% ()

GameboyNES

Zvedám hodnocení na 5. po zhlédnutí toho výblitku Doom Anihilations 2019. Tohle je ve finále velmi podařená sci-fi vybíjená :) 89% ()

milwaukee

Takovej o dost horší Vetřelec. Hru jsem mastil ještě na staré dobré 486 se Soundblasterem. Atmosféra dobrá, ale už to nebylo úplně ono. ()

Worry77

Zabíjet Cacodemony pěstma v původním Doomu bylo stokrát zábavnější, než sledovat tohle, ale mohlo být i hůř. ()

OL@F

Tak s PC hrou Doom to mělo společného jen 5ti minutovou first-person scénu na konci filmu,jinak brutální propadák...Ale za tu FP scénu alespoň 35%. ()

unrocker

Nevím proč ale mě se tento film celkem líbil byl to samozřejmě takový průměrný film od našich amerických přátel... No jako po dohrání hry DOOM3 jsem čekal že tento film měl být nářez od začátku do konce, ale prostě nebyl bylo to snad i mnohem méně nápadité a napínavé než kdejaký vetřelec nebo predátor.... :(( ()

Sigi-ACS

U hry jsem prosedel nekolik noci a tak jsem byl zvedav jak se s timto kultovnim nametem vyporadaji ve filmu, bohuzel film je neskutecne nudny a nezachrani to ani 5 minutova sekvence z "vlastnich oci". ()

Fanak

Doom je sice jedno velké klišé sci-fi horrorového žánru, nepostrádá ovšem světlé momenty, které film pozdvihují z podprůměru, především samozřejmě akční sekvenci ve stylu počítačové hry a především velmi charizmatické (samozřejmě v rámci žánru) duo hlavních tvrďáků. Drobným bonusem jsou graficky velmi povedené závěrečné titulky. ()

Spectacle

Točit filmy na motivy bezduchých akčních her bez příběhu je docela ošemetná věc a tady se to nepovedlo. Některé efekty jsou vydařené, atmosféra místy pěkně mrazivá, ale dojem mi kazí toporní herci, slabá hudba a hlavně dost jednoduchý příběh. Od akčního sci-fi čekám víc, ne jen bezhlavou řežbu. ()

Lumpus

Velmi špatný příběh se prolíná celým filmem,ale když se od něj dokážeme odprostit,shlédnem ve filmu výbornou oddychovku s perfektní třešní na závěr v podobě first person akce.:-DDD ()

Burrows

Jediné, co bych z Dooma vyzdvihl, je sekvence ze hry, kdy Urban s 24 chromozomy v těle prochází potemnělými uličkami a vyklízí oblast. Tato část slouží bezevšeho jako osvěžující element mezi jednoduchými přestřelkami, které jsou téměř bez atmosféry. Za zmínku ještě stojí závěrečná bitka, ale že bych si z ní sedl na zadek, to ne. 2* s odřenýma ušima. ()

Cortesz

Filmové zpracování jedné z nejkultovnějších her PC a také jedné z nejbrutálnějších, kde se dalo likvidovat mutanty motorovou pilou, no a filmové zpracování by nebylo špatné, kdy by se to nejmenovalo Doom. S hrou to má sice místami stejný děj, ale po stránce brutálnosti, krvelačnosti a té temnoty, kdy jsem se ve hře pohyboval temnými chodbami s ruční baterkou se zde sice vyskytují, ale s hrou se to srovnat nedá. Dalším záporem filmu je, že se zde až příliš kecá a to většinou hrozné nesmysli, což si měli tvůrci odpustit a soustředit se jen a jen na akci, které zde moc není až téměř na konci, kde zapůsobí first person akce, kdy Karl Urban kráčí chodbami a likviduje mutanty jednoho za druhým, kteří skvěle vypadají a mutant na kolečkovém křesle a jeho následná likvidace je nejlepší moment filmu. Závěrečná "matrix" finální bitka mezi Urbanem A The Rock je působivá jako oba tito herci, kteří film zachraňují aspoň svými charakterními xichty. Jinak je pro mě film zklamáním. ()

ktzc

Myslim, že tohle je jeden z nejlepších filmů podle herní předlohy. Teda ne že by to bylo něco extra, ale je to svižný, občas napínavý a celkem dobře se na to kouká. Finální souboj se docela povedl a ta scéna z první osoby je vážně cool. ()

LuNaj

Filmové zpracování hororové střílečky Doom se nese v lehce podprůměrném duchu. Potěší krátká část, kdy vidíte jenom zbraň hrdiny, což evokuje dojem z hraní. Na film se dá dívat, ale z Doomu se dalo vyždímat určitě více. ()

HarlanWade

Pc hru znám, hrál jsem, ale v dnešní době je už takřka pravidlem, že atmosféra hry se téměř nikdy nepovede převést na filmové plátno (a naopak to bývá ještě několikanásobně horší). Filmová podoba dopadla nudným a utahaným akčním béčkem vedená tradičně hrajícím Dwaynem Johnsonem, v jehož neprospěch navíc silně mluví fakt, že je celý totálně v temnotě. Připomíná to Vetřelce, ale zatímco vlastně každého Vetřelce režíroval režisér schoen navodit alespoň základy nějaké atmosféry, tohle režíruje neschopa snažící se, ve výsledku bez efektu a úplně chladně, převést obrázky ze hry na filmové plátno. Koukatelné, ale nezáživné. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)