3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

ScarPoul

Pre mňa aboslútny vrchol celej dosavadnej Kim ki Dukovej tvorby. Tento film som videl od Kima ako prvý a dodnes mám k nemu ten najpozitívnejší vzťah vôbec. Najviac mi učarovala jeho schopnosť vypovedať o silných emóciach samoty a lásky bez toho, aby ústredná dvojica prehodila medzi sebou čo i len slovo. Film má pomalé tempo, ale stále sa tam niečo deje, takže oproti iným jeho filmom, ktoré skĺzavajú do opakovania určitých motívov je tento minimálne ukrátený o sex a násilie a zase sex a násilie a zase sex aj násilie. To je ale v Kimovej tvorbe tak silno zaskúpené, že sa mu nevyhne ani v tomto prípade, ale je druhoradé, podporujúce určitú emóciu a myšlienku a hlavne nepôsobí samoúčelne. Čo sa mu podarilo aj v predchádzajúcom filme o ročných obdobiach. 3- Iron je krásny, poetický film s tým najkrajším možným koncom. Pre mňa klenot kórejskej kinematografie a osobný number one. ()

Gwaihir

Tohle je jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem viděl. Je úžasné, co všechno se dá vypovědět "pouhým" spojením obrazu a hudby, bez příliš mnoha zbytečných slov, pokud se to provede způsobem takřka mistrným. Vše je sděleno naprosto klidným a nenásilným způsobem v krásné poetické atmosféře, která prostupuje každou minutu, navozuje pocit vnitřního klidu a nechává diváka prožívat příběh naplno. Zkrátka a dobře, ten rozdíl, jenž existuje mezi euro-atlantickou a asijskou filmovou tvorbou je v současnosti velmi značný. 95% ()

maseer2

nejprve hodinu velmi divné, avšak stále v přijatelných mezích.. jenže pak půlhodinu ultradivné se spoustou nepochopitelných scén a s ještě nepochopitelnějším závěrem.. not my cup of tea... slabé 3* ()

Litsarch

Upřímně jsem od toho čekat úplně něco jiného... Já totiž před shlédnutím filmu nečtu jak obsah filmu, tak názory lidí na něj a ani mě nějak nezajímají herci s režisérem... Třeba se to bude zdát na hlavu padlé, ale filmy si tak nějak vybírám většinou podle obálky filmu/seriálu... :o) To co mi zde pan Ki-duk Kim připravil bylo ale krásné... Film si mě rychle získal svou, pro mě, nenásilností příběhu u kterého bych se ani nedivil, kdyby to bylo podle skutečné události... A to se mi tomto žánru Asijských filmů velice líbí... Film příběh nenutí, herci jsou přirození... Někdo by mohl říci že Tae-suk se někdy zachová nelogicky, chteli-li paraštěně... Souhlasím, ale nechovají se tak někdy lidé i v realitě? Krásný příběh využívající hereckých výkonů, příběhu a prostředí více, než slov samotných... ()

Johny_fork

Film má velmi slušný úvod a svou atmosférou mě dokázal pohltit. Bohužel časem spadá trošku do stereotypu a atmosféra, která zpočátku příběh táhla začne mírně nudit. Menší zvrat se zatčením diváka probere, ovšem smysl následujících motivů schovávání se v cele a hra na ducha v cizích domech mi unikl. Také mi trošku vadilo, že se nakonec o hlavním hrdinovi prakticky nic nedozvíme a nevíme proč dělá, to co dělá... Abych jen nekritizoval, film je skvěle a citlivě nasnímán a s minimálním počtem slov pochopíte vše, co hlavní aktéři cítí, jak se pomalu sbližují, kdyby se režisér příliš neopakoval a vynechal zcela zbytečné pasáže, mohlo být moje hodnocení daleko výše. ()

ChArLeNe

Kim na hranici sna a skutočností; bez toho, aby hlavný hrdina za celý film prehovoril čo i len slovko, dokázal vytvoriť takýto skvost. Prekrásny príbeh dvoch mladých ľudí, ich náhodnom stretnutí, nečakanej lásky a to, čo pre ňu dokážeme urobiť. SPOILER! Scéna vo väzení a "strašenie" dozorcu je pre mňa rozhodne najlepšia, a "bozk zpoza chrbát tyrana" patrí medzi najkrajšie, najbláznivejšie scény, ktoré mi zobrali dych na hodnú chvíľu, čo som mala možnosť vidieť z celej svetovej kinematografie. ()

murakamigirl

Niektoré predmety, niektoré momenty, niektoré medziľudské zrážky sú zásadné. V 3-iron je to golfová palica , jeden z momentov ten, keď golfové loptičky putujú víťaznou trajektóriou a pristávajú na jej konci, na tele jedného chrapúnskeho manžela, a stretnutím to magické Tae-suka a Sun-hwa. Uvádzam mená, aby tu prežili na veky. Nechcem zabudnúť na ich nadreálnu romancu, na to vzplanutie nehy ani na pocity čírej radosti, elánu a zmyslu / plnosti vlastného trpaslíčieho bytia, čo vo mne dnes zažala. Na to, ako som tu nepohnute sedela, so šťastím stekajúcim po lícach, pila z tohto prúdu (metaforicky) a myslela na to, aké fantastické je, že tu sedím, že som toto videla, prežila to titanské, absolútne duševné splynutie- 1 z dôvodov, prečo horím pre film- a že sa zajtra pekne zobudím a budem o tom rozprávať. 100% V živote by som nepovedala, že na backgrounde jednej golfovej palice sa dá nakrútiť taký príbeh! ()

Hwaelos

Druhý Ki-Dukův film a podruhé jsem naprosto nadšený. Ve filmu hraje prostě všechno: tváře, těla, hudba, prostředí, atmosféra... A to vše dohromady je neskutečná nádhera. Ze snímku cítím přesně to, proč mám rád korejskou poezii. Je také úsporná, vystačí si s pár slovy, ale je nabitá dojmem prchavé chvíle, okamžiku naplnění všech smyslů. Pokud si myslíte, že už vás ve filmu nemůže naprosto nic dojmout, pusťte si 3-iron, otevřete láhev vína a nechte se unést. ()

Terva

To, co není ve filmu vyjádřeno slovem je nahrazeno perfektní hudbou. Někdy jsem si říkal, zda Ki - duk Kim nemohl tento film natočit beze slov. Technicky by to bylo možné. Motorkářský squoter si našel společnici a bok po boku začnou žít jednodenní životy ostatních lidí, kterým se vloupají do bytu. Nic neukradnou, naopak, něco rozbitého se snaží opravit. Pak ale přijde zlom a film se dostává do mystického světa a začne z toho jít mráz po zádech. Nádherný snímek, který stojí za podívání. ...........Je těžké říct, zda - li svět, ve kterém žijeme, je skutečný, nebo jen sen. ()

ambron

Spočiatku som bol zarazený, že sa vo filme takmer nehovorí, s pribúdajúcimi zábermi som vycítil, že by to bolo márne. Proste nádhera bez slov. ()

Cubinho

Mé druhé setkání s Kim Ki-Dukem už dopadlo o něco lépe. Třebaže je Bin jip stejně "tichý" film (dialogů je tu poskrovnu) jako bylo Jaro, léto ... a přestože i zde všechno utíká pomalým tempem, bavil jsem se o moc víc než u již zmíněného budhistického Jara, léta ... . Nudit se nemůžete už proto, že jste ve stálém napětí z toho, že ústřední dvojici někdy v tom bytě přece musí načapat. A závěrečný obraz potom nemá chybu. I toto dílo hodně vypovídá o samotném režisérovi, protože je prostě "jiné". 8/10 ()

khedy

Vždy, když se chystám pustit si nějaký snímek z Korejské produkce, už dopředu vím, že mě čeká nějáký zvláštní a především originální zážitek. A ani tento film nebyl výjimkou. 3 Iron mě jen utvrzuje v tom, že když je dobrý scénář, režisér a herci především, tak ani mnoha slov není zapotřebí. Toto je romantika podaná tím nejprůzračnějším způsobem a přitom stačilo tak málo. ()

yakoob

Noo...I když mám slabost pro japonsko-korejské drama filmy, v dalším Ki-duk Kimově snímku jsem opět neviděl ani náznak myšlenky, díky kterému bych si ho zapamatoval...3 hvězdičky pro 3 iron... ()

Philippa

Tak konečně jsme si já a Djůk padli doslova do náručí. Stalo se tak díky naprosto úžasnému 3-iron.My skutečně nevíme, kde je hranice mezi sněním a realitou a Kim si nádherně právě s touto tenkou linií hrál. Vlastně se nakonec Tae-Suk stává "doopravdy duchem"..... a nebo jím byl celou dobu? Není třeba od začátku vysněný jednou nešťastnou ženou, aby její život byl snesitelnější? Řekněte sami nikdy jste necítili, že chcete být zachráněni? A nesnili jste o tom jak.... ()

keddy79

Šmankotky, šmankotky. Rozdělila bych film na 3 části: 1. třetina se mi moc líbila, 2. část byla docela už nuda a 3. část byla divná. Některé jihokorejské snímky jsou mimo mé chápání. ()

Cimr

Takhle zvláštní romantický film jsem ještě neviděl. Platí vše, co tomuto filmu bývá přisuzováno - zvláštní atmosféra, osobitost, poezie, trocha brutality... Je zajímavé sledovat příběh, kde hlavní postavy nemluví, vlastně se tam ani nic moc neděje, a přesto divák hltá každý záběr a je zvědavý, co se stane dál. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí