3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

loydd

Krásný, křehký, lehce snový a pro mě jaksi neuchopitelný film plný emocí. Po každé se nechám unášet pomalým tempem vyprávění a pohledy obou hlavních hrdinů. Slova jsou tu opravdu zbytečná. A píseň Gafsa od Natachy Atlas z jejího alba Halim je třešnička na dortu, která provází ústřední dvojici i diváky celým filmem. Pro mě je 3-Iron nejlepší film roku 2005. Bravo Kime! ()

Giggs

Absolutny protipol americkych radoby romantickych filmov. Dôkaz o tom, že laska sa da vyjadriť aj inym spôsobom ako obrovskou kopou bezduchych, klišovitych fraz. Na lasku, netreba slov... ()

bila.tecka

Dotkli se mě ti dětsky nemotorní, bázliví, ranění (možná proto němí) hrdinové. Na vyjádření splynutí dvou duší nebo i jen porozumění mezi dvěma není třeba slov. Poslední třetina byla příliš psychedelická a pomrkávající Tae-suk už měl tik šílence, přesto zůstává pro mě tenhle film emocionálně silný (ale sakra divný..). ()

legatio

Žádné hodnocení. Proč? Protože se mi začátek líbil, ale to, že byli oba němí, mě prostě naprosto nudilo, možná kdybych to dokoukal do konce, tak bych z toho zešílel a začal řikat něco místo nich. Nedokoukaným filmům dávám odpad, ale tohle si ho nezaslouží. Takže radši se zdržuji. Možná při dalším shlédnutí se na to budu koukat jinak a v jiné náladě a zaujme mě to. ()

JOKERHAHAH

Zvláštně podmanivý korejský snímek nabitý symbolismem, počtem všemožnejch symbolů a skrytých poselstvích se vyrovna i kultovnímu Stalkerovi ()

cab

Ne a jeste jedno rezolutnejsi ne. Vizualni parada s vnitrni prazdnotou. Nekdy je nase vzdalene vychodni sousedy tezke pochopit. 20% ()

showxman

Není jednoduché popsat, to co tento pan režisér vytváří. Je to v každém směru jiné než "klasická" západní tvorba. Mě jednoznačně ohromil a navnadil na další jeho filmy. Když korejský film tak od Kim Ki-duka. ()

The_Second

Hodně nepovedený, hodně nezajímavý a hodně o ničem. Sice asi hezkej uměleckej záměr, ale nějaký to slovo by to přece jenom chtělo. Obě hlavní postavy jsou strašně nesympatický a já jsem už tak od 30 minuty doufal, že umřou, nebo aspoň jedna z nich. Upřímně je zázrak, že jsem to vůbec dokoukal a konec mi byl vpodstatě ukradenej. ()

XdanteX

Jemný Spoiler: z 90ti minut jsem se 80minut nudil...a to se troufám tvrdit jsem na tu hlubší poetickou tvorbu v Korejském a Japonském provedení sakra zvyklý... Neporozuměli jsme si pane Kime...bohužel...Sotva 3* ()

barlow

Skvěle udělaný film, který se postupem času rozvíjí jako květ až do závěrečných strhujících pěti minut... ()

Bafo

Zajimavy film v podani korejske kinematografie... No rekneme si to uprimne : Ten Kim Ki Duk musi bejt docela dobrej magor... Krasna poeticka kamera a melancholicke dialogy(:))))))... Proste jak sme u kim ki duka zvykly... Horsi nez Jaro Leto, lepsi nez Ostrov :) ()

dormouse

Mladý Tae-suk žije samotářsky, jezdí na motorce, trénuje golf (odtud název filmu-"3 Iron" je golfová hůl) a přespává v cizích bytech, do nichž se vloupá, aniž by cokoli odcizil, naopak majitelům spravuje drobné závady na domácích spotřebičích. Tak jak s mírným násilím vniká do cizích bytů, vniká i do cizích životů, až se jednou v jednom bytě stane pevnou součástí cizího života. Film je na hranici snu a skutečnosti, není jasné, co je pravda a co se odehrává v myslích hlavních hrdinů. Je to příběh o lásce, odevzdanosti, o bezpodmínečném přijímaní života se vším všudy, s bolestí i láskou, bez odporu. Protože někdy se se svou láskou potkáte jen na prahu fantasie, bolesti či smrti. ()

Káronoš

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream." Tohle je (zatím) moje první zkušenost s Ki-Duk Kimem, který mě ukázal nový pohled na svět filmů a jejich krásu skrytou v dynamickém příběhu. k lásce nepotřebujete slova, jestli mi chtěl Kim tohle tímto snímkem říct, tak se mu to povedlo. Opradu nepopsatelný film, tak jako hl. herci nepotřebovali slova ke svému nejinternějšímu vyjádření, tak ani já nemůžu mé pocity popsat. Opravdu skvost všech skvostů svou jednoduchostí a dokonalostí, love-story které nemá obdoby. Musím pochválit scény ve vězení, kdy se Tae-suk učí stát se "neviditelným" a opravdu skvělou režii a kameru. Vlastně mohu (spíše musím) pochválit film jako celek i s harmonickým soundtrackem. Hodnocení:10/10. ()

Piškotka

Trochu slabší, o golfu jako takovém to každopádně nebylo. Představoval však zajímavý symbol násilí. ŽIvot v celém filmu působil hodně prázdně. Zajímavá byla scéna pohřbívání nebožtíka a ruční praní prádla. Herci vypadali spíše jako neherci. ()

IvoB

Moje první seznámení s Kim ki Dukem, ale abych se přiznal, nechalo mě to chladným. Jako rozhodně je to na pohled i na poslech přitažlivé, což je také důvod, proč má u mě film nadprůměrné hodnocení. Má to příjemnou, až nadpozemskou atmosféru, ale taky se to docela táhne a člověk ani ve výsledku neví, o čem to mělo být. 3* (6/10) ()

angloumene

Neskutečné krásný romantický film. Něco tak poetického a přece blízkého většině diváků jsem snad ještě neviděla. 3-iron je prostě velice komorní dílko, jehož skutečná síla a přesah mi pořádně došli až pár hodin po zhlédnutí. ()

Rozjimatel

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream."     Originálna dráma s podmanivou poetickou atmosférou, zaradená medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Film pôsobí predovšetkým svojou krásnou obrazovou zložkou, keďže dvaja hlavní hrdinovia si vystačia bez slov (jediné slová, ktoré vysloví hlavná hrdinka, sú "I love you." a "Breakfast is ready"). V podstate ide o pútavý dokumentárny film venovaný bývaniu v Južnej Kórei, rafinovane zabalený do kriminálno-poetickej drámy. Divák má totiž možnosť oboznámiť sa s rozličnými spôsobmi bývania v hlavnom meste Soul, od toho najjednoduchšieho až po to najluxusnejšie. ()

Camus

Prostě sen. Na příběhu samotném snad zas tak moc nezáleží, ale to kouzlo, které z filmu sálá mne uchvátilo. ()

Senfi

Zase jeden z těch "zvláštních" filmů, co mam tak ráda...Dala bych tak čtyři a půl...škoda že tu těch hvězdiček neni víc... ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí