Nebezpečná síť

Best Laid Plans

Nebezpečná sieť

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1999, 92 min

Příjemné noční překvapení... Začátek v 0:45, říkám si, jo jo, kravina na usnutí... Jenže kravina mě usnout nenechala, jde o výborně vypointovaný film, který má atmosféru, spousty zvratů a napětí. Váhám mezi 4 a 5, ale protože u tohoto snímku panuje klasický "CSFD syndrom" (neznámý režisér, neznámý film, málo na mainstream, málo na indie) a je podceněn, přikláním s k vyššímu hodnocení...(20.11.2011)

Bohužel veskrze průměrná záležitost s nesympatickými mužskými protagonisty a sympatickou Reese Witherspoon. Víc než o thriller jde o nesmělou koketerii s krimi, která zavání upocenou snahou o překvapivé zvraty. Podrazák na dlažbě Alessandro Nivola ještě jakžtakž ujde, hystericky fňukajícímu Joshi Brolinovi ale jeho potíže ze srdce přejete. Dědičné jsou zřejmě nejen herecké vlohy, ale i jejich pravý opak.(11.3.2013)

To jsem zase jednou narazila na neznámý snímek, který mě vyloženě nadchnul. Docela mě překvapuje, že tu má tak nízké hodnocení. Film má dva výborné aspekty: zaprvé atmosféru, která je budována od začátku a na konci jakoby se dala krájet. Tím druhým jsou bravurně napsané charaktery hlavních postav. Celá myšlenka je neokoukaná, rozhodně něco, na co nejsme tak úplně zvyklí. Závěr možná mohl být... no lepší? Můžu to vůbec říct? Možná právě konec dělá ten film takový, jaký je. Rozhodně nadprůměr!(15.7.2012)

• Vikki

Slabý průměr spíše podprůměr něčeho co mohlo být dobré, ale američani na co sáhnout to zkurví. Nejsem bezmozkový pubescent, který s rukou v poklopci bude slintat z okoukané Reese, její tělo film nedělá, ta je jen návnadou pro bezmozky tak jak to filmaři primitivní zábavy běžně používají. Tomu také odpovídá pak divácké spektrum.(23.4.2017)

Tenhle film slušně prověřil mé emoce a nervy - zlost, zvědavost, jestli plán vyjde, napětí, chuť to vypnout, zlost... A jedna vážně nádherná hláška: "Tos nikdy nepodrazil kámoše? # Další ze snímků, kde vše není tak docela, jak se zdá. # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 4 | pustil bych si znovu 5(31.8.2011)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v Kalifornii, predovšetkým však v meste Bakersfield. (MikaelSVK)