Nebezpečná síť

S ubíjející prací v nudném městě je Nick jen krůček od průšvihu. Spadnout do sítě zločinu, gangsterů, únosů a vražd je až příliš lehké.  Vše, co uděláme, má své důsledky, každá akce vyvolává reakci. Nick, Lissa a Bryce to moc dobře vědí, protože se ocitli na křižovatce, která může zásadně změnit jejich život. Začalo to nenápadně jednoho večera, když se dva bývalí spolužáci setkali u baru a dali si skleničku. Po chvíli si k nim přisedla půvabná dlouhonohá Lissa a všechno se zdálo OK. Jenže když pak v noci Nicka zavolá zoufalý Bryce, už není v pořádku vůbec nic. Dívka je totiž nezletilá, Bryce opilý a malér na spadnutí, protože ona ho hodlá udat na policii. To, co vypadalo jako "neformální" zábava, se tak mění v thriller... (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Je fuk, jak toho lituješ, budeš litovat víc." Mně to není fuk, protože já mám rád podfuk. A tenhle mě celkem bavil, Neboť poměrně dlouho nebylo jasné kdo, koho a proč vlastně podfukuje. Nejvíc mě samozřejmě bavila Lissa, kterou bych si spoutanou ve sklepě asi taky chvíli nechal, a pak ten gangster s ekonomickým vzděláním, protože jsem poprvé ve své bohaté divácké kariéře slyšel černého mafiána při mučení recitovat zákony trhu, Na to se nezapomíná. ()

vesper001

Bohužel veskrze průměrná záležitost s nesympatickými mužskými protagonisty a sympatickou Reese Witherspoon. Víc než o thriller jde o nesmělou koketerii s krimi, která zavání upocenou snahou o překvapivé zvraty. Podrazák na dlažbě Alessandro Nivola ještě jakžtakž ujde, hystericky fňukajícímu Joshi Brolinovi ale jeho potíže ze srdce přejete. Dědičné jsou zřejmě nejen herecké vlohy, ale i jejich pravý opak. ()

Pepinec

Není to poprvé, co mě mile překvapil film podle zdejší klientely průměrný. A výjimečně v tom nemá prsty krásná holka, i když Reese bych sežral i s navijákem... Zajímavá je myšlenka; co jste schopni udělat pro druhého, a jakou přitom máte jistotu, že skutečně děláte tu jedinou možnou věc? Sedlo mi hudební podbarvení netradičních scén, které v jiných filmech zůstávají němé, sedlo mi celé ústřední trio, a sedla mi i večeře, kterou jsem u toho s chutí spořádal. ()

IQ Tiqe

Tenhle film slušně prověřil mé emoce a nervy - zlost, zvědavost, jestli plán vyjde, napětí, chuť to vypnout, zlost... A jedna vážně nádherná hláška: "Tos nikdy nepodrazil kámoše? # Další ze snímků, kde vše není tak docela, jak se zdá. # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 3 | napětí 4 | pustil bych si znovu 5 ()

zajda404

To jsem zase jednou narazila na neznámý snímek, který mě vyloženě nadchnul. Docela mě překvapuje, že tu má tak nízké hodnocení. Film má dva výborné aspekty: zaprvé atmosféru, která je budována od začátku a na konci jakoby se dala krájet. Tím druhým jsou bravurně napsané charaktery hlavních postav. Celá myšlenka je neokoukaná, rozhodně něco, na co nejsme tak úplně zvyklí. Závěr možná mohl být... no lepší? Můžu to vůbec říct? Možná právě konec dělá ten film takový, jaký je. Rozhodně nadprůměr! ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v Kalifornii, predovšetkým však v meste Bakersfield. (MikaelSVK)