Káťa a Škubánek

Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, (1982–1993), 3 h 28 min (Minutáž: 8 min)

Série(4) / Epizody(26)

V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek. Od začátku, kdy Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco na jaře vylíhlo, malého psa, jsou ti dva nerozlučnými kamarády. Zažívají spolu nejen veselé, ale i napínavé příhody a zúčastní se mnoha her a soutěží. Všechno by bylo v nejlepším pořádku, kdyby jim jejich přátelství nezáviděl škodolibý kocour Luciáš. Ten se ovšem vždycky za své léčky vytrestá sám, jak už to v dobrých groteskách bývá. (Česká televize)

Zagros

Káťa a Škubánek byl průměrný večerníček mého dětství. Na večerníčku se mi nejvíc líbil samotný Škubánek, protože psa jsem chtěl taky. :-) Jinak si z něj jednotlivé příhody nepamatuji. Viděl jsem jej párkrát a na rozdíl od těch podařenějších se k němu nemám potřebu vracet se svými dětmi. Ač jinak moc nemusím Jitku Molavcovou, sem se překvapivě jako vypravěčka hodila a její hlas dokázal vytvořit alespoň nějakou atmosféru. ()

J*A*M*A*L

Tenhle seriál byl můj nejmilejší seriál když jsem byl úplně malý ještě než jsem chodil do školky.Neustále mi to rodiče pouštěli na videu a to byly mé zlaté časy na které si vůbec nepamatuji.100% ()

lxbch

Kdyby to byl jednodílný večerníček o sadistické madam Kateřině, co ze svého roztomilého pejska udělá doslova a do písmene škubánek, pak by se to možná dalo. Tenhle večerníček fakt nemám rád, ale copak jsem si jako malej mohl vybírat? ()

papaguy

Jako dítě mě trochu rozčilovalo poněkud histerické "mňau" a "haf" a "holčičí" zápletky. Tehdy bych určitě Káťu a Škubánka do své večerníčkové topky nezařadil... Ale dneska oceňuji skvělé výtvarné provedení, nápadité scénáře a našlapanost hláškami (Škubánek cvičí na housle a sousedka koza říká: "Já snad z toho vrzání ztratím mlíko!"). Vyprávění a hra se slovy je určitě silnou stránkou večerníčku. Napětí mezi maminkovským přístupem Káti a klučičích reakcí Škubánka je zdrojem humoru. Molavcová si dabing užívá a herecky v něm naprosto exceluje. Mňaú-úcta! ()

valkil

Jako komiks ve Čtyřlístku mě docela bavilo, bohužel v rozpohybovaném Večerníčku celý dojem kazí hlas Jitky Molavcové. Fakt ji nemusím! ()

maoc

Veselé a často ze života, krásně namluvené (i když Molavcovou moc nemusím, tak tady je skvělá), perfektní hudba, scénář fakt kva.kvalita. Positivně naladěný večerníček, u kterého jsem sice váhal s nejvyšším hodnocením, ale po shlédnutí pár dílů mám jasno. ()

route60

Já paní Molavcovou moc nemusím ale oškubanou káťu nadabovala skvěle a výborná hudba Angelo Michajlova se slušnou animací dělá s tohoto večerníku parádni zábavu jak pro děti tak i dospěle. 80% ()

MP17

Takhle má podle mě vypadat dokonalý seriál pro malé děti - mírně pohádkový, lehce vtipný, zcela prost vulgarit, vždy s vítězným dobrem na konci. Paní Molavcová rozhodně nevadí, ba naopak a Angelo Michajlov se tu skvěle vyřádil. ()