Káťa a Škubánek

Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, (1982–1993), 3 h 28 min (Minutáž: 8 min)

Série(4) / Epizody(26)

V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek. Od začátku, kdy Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco na jaře vylíhlo, malého psa, jsou ti dva nerozlučnými kamarády. Zažívají spolu nejen veselé, ale i napínavé příhody a zúčastní se mnoha her a soutěží. Všechno by bylo v nejlepším pořádku, kdyby jim jejich přátelství nezáviděl škodolibý kocour Luciáš. Ten se ovšem vždycky za své léčky vytrestá sám, jak už to v dobrých groteskách bývá. (Česká televize)

blackrain

Dabing Jitky Molavcové je nezapomenutelný. Pokaždé, když běží večerníček v TV, tak se dohadujeme, co je pejsek Škubánek za rasu. Nikdy se nedohodneme. ()

italka63

Animace nic moc a absolutně nejhorší byl hlas Jitky Molavcové, když jsem slyšela pejska Škubánka, byla jsem na mrtvici už tenkrát..... ()

type_B

Návrat archaických forem II: Idylický vztah nezabarvený erotickým napětím mezi příslušníky opačného pohlaví nenávratně mizí spolu s vývojem brzlíku, nebo jak se ta žláza jmenuje. Pamatuju si, jak chytali K. a Š. rybu a drzoun kocour jim jí vyfouknul. A Molavcová to nadabovala moc dobře! ()

pand

Jituška namluvila postavy nesmírně hezky. A líbila se mi nesmírně moc animace a hudba. jeden z těch večerníčků které mám u srdce. ()

Decker

Mam uchylku na vecernicky, nebot se mi okamzite vybavi me detstvi a jeden z nich je prave treba i Kata a Skubanek, ktery tak krasne namluvila Jitka Molavcova. ()

Compadre

Strašně se mi líbilo, když si Káťa v jednom díle usmyslela, že chce auto. Ihned to řekla Škubánkovi ať se postará a ten čtverák neudělal nic jiného, než že se s holkou vypravil na nedaleké smetiště a mezi spoustou vraků jí řek:"tak který auto chceš? Mercedes, volvo nebo škodovku?" Káťa něco odpověděla a ŠKkubánek pak doma podle nákresu koloběžky sestrojil parádní vůz z toho bordelu na skládce....hotovej kutil Tim. ()

lucascus

Perfektní hudba Angela Michajlova a moc povedené namluvení paní Molavcovou dělá tento večerníček nadprůměrným. Jitku jinak moc nemusím, ale zde ji patří veškerá čest a klobouk dolů... ()

Master19

V dětství jsem ho nějak moc nemusel, ale nyní ho často sjíždí moje dcera, a tak jsem zjistil, kolik inteligentního humoru, pohody ale i napětí je v něm ukryto. ()

PollyJean

dnes pohledem dospělého marně přemýšlím nad tím, co soužitím dívky školačky se psem chtěli autoři naznačit, neb občas ty jejich dialogy zní jako manželé po deseti letech. Molavcová si to vyprávění narozdíl od Hrzána (Amálka) velmi užívá. V dětství se mi to určitě líbilo, ale mezi nejoblíbenější večerníčky K+Š nepatřili. ()

Fish

Přepadá mě nostalgie, když si vzpomenu, jak jsem jako malý četl jejich příběhy ve Čtyřlístku. ()