Father and Daughter

Animovaný / Krátkometrážní / Drama
Velká Británie / Belgie / Nizozemsko, 2000, 8 min

Otec odchádza na cestu loďou a lúči sa s dcérou. Ona každý deň očakáva jeho návrat a aj keď rok strieda rok, stále nestráca nádej... Dojemný animovaný film Michaela Dudoka de Wita bol ocenený Oscarom. (Avathar)

heyda

Smutný snímeček, ale smutný jen díky své překrásné hudbě a animaci, která využívá jen pochmurných barev. Škoda, že samotný příběh není bohatší, možná bych se dokázal vcítit lépe i do příběhu. Neustále jedoucí kola sem a tam mi prostě nestačí. 60% ()

jojinecko

Nemôžem zdieľať podobé nadšenie ako zvyšok, jednoducho ma Dudok de Wit ani nedojal ani nevyvolal silnejšie emócie (podobne ako predchádajúci autorov kraťas). Čo oceňujem je pekná minimalistická animácia a podmanivý klavírny doprovod... ()

maseer2

i přes tu krátkou osmiminutovou stopáž nekonečné.. "kouzlo" (?) tohohle kraťasu mě minulo velkým obloukem, takže nechápu, za co ten Oscar.. ()

Sandiego

Nutnost pro toho, kdo chce vehnat trochu tepla do svého chladnoucího srdce. Minimalistická, ale přesto silně oslovující animace, maximálně funkční hudba, krásný námět. Oscar tentokrát opravdu neminul cíl. ()

ABLABLABLA

Nééé vůbec jsem nebyla dojatá a na konci nebrečela. Tento prostý snímek s krásnou animací (mám hrozně ráda tento typ alá kresba, úzká paleta barev - zde vše v hnědavém tónu, protože tím jde kolikrát tu podstatu věci vyjádřit lépe než přepychovou 3D animací) a vynikajícím hudebním doprovodem prostě člověka chytne za srdce, ač je děj o obyčejném životním cyklu /dalo by se říci/. Jedním slovem? Dokonalost. ()

Dont

Smutný „příběh“ otce a dcery s jednoduchou, ale velmi vkusnou animací a přiléhavým hudebním doprovodem. ()

easaque

-3* dojemně sentimentální a symbolický kraťas, který na vyšší hodnocení vytahuje příjemná animace. Docela zajímavé, že jsem ji našel ve dvou variantách: s hudbou i bez hudby. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Kwaichi

Bicykle, more, lode ako symboly Holandska. Škoda, mohlo to byť aj niečo viac ako len čierno-biela hra postáv a ich tieňov. Vďaka tomu a hudbe tam celý čas prevládala pochmúrna a deprimujúca atmosféra, čo u filmov nemám moc rád. ()

zette

Vyborna minimalisticka animace a nadherna hudba me malem dostala na kolena. Namet taky neni spatny, i tak me ale zaver nejak minul a ponechal chladnym. O hvezdicku mene dam za nechane otcove kolo u brehu, snad si nemyslel, ze petileta holcicka domu potahne dve kola... ()

dANo

Veľmi pekný krátky film hlavne po vizuálnej stránke. Príbeh je jednoduchý a smutný, ale taký niekedy býva život. ;o) ()

mohamedsfinger

Hudbě a animaci nemám co vytknout, ale to je bohužel málo, protože celý snímek těží jen z nich a dojemného závěru, bohužel se ale za těch předcházejících osm minut nestane téměř nic, a proto hodntím tak, jak hodnotím. ()