Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Nevnucující snímek se skvělým Cusackem se vás naštěstí nesnaží přesvědčit, že malý klučina je doopravdy z Marsu (jako napodobenina K-PAXu by tento film rozhodně neobstál), ale soustředí se spíše na vztah mezi novým otcem a tak trochu "jiným" synem. Celá pointa filmu a příběh mohl být více komplikovanější, filmům jako tento by delší stopáž rozhodně neškodila. Ve finále tedy dostáváme slabší odvar chytrého scénaře.(17.2.2008)

Úžasný film, díky kterému jsem si zase připomněl, jak má vypadat dokonalá a ideální dramatická komedie pro příjemně strávený čas. A tohle příjemně strávený čas skutečně byl, protože ten film mi utekl tak rychle, že než jsem se stačil rozkoukat, tak byl konec a já měl slzy na krajíčku a nenuceně jsem se usmíval. Takových filmů kdyby bylo víc, tak je to naprosto ideální. A věřte mi, že teď se nerozplývám jen díky naprosto bravurnímu hereckému výkonu mého nejoblíbenějšího herce Johna Cusacka, ale také díky excelentnímu výkonu talentovaného Bobbyho Colemana a především díky úžasně napsanému příběhu, který byl naprosto výborně převeden do filmové podoby. Tomuhle filmu vůbec nic nechybí a nedělá mi problém označit ho za bezchybný a dokonalý. Je zde zkrátka úžasný mix komedie a dramatu, kdy zatímco jednu chvíli se usmíváte a bavíte, tak v druhou chvíli vám úsměv ztuhne. Je prostě vidět, že mezi Cusackem a Colemanem to funguje přímo až magicky a neměl bych problém uvěřit, že ti dva jsou opravdu jako otec se synem. Takže pro tenhle snímek mám jen samá slova chvály a rozhodně jsem tenhle film neviděl naposledy. Tento film je tedy dalším z celé řady filmů, kterým pomohlo Cusackovo herectví do nadprůměru. Pokud se vám tedy tahle záležitost dostane do ruky, tak se na to rozhodně podívejte. Já nemohu být spokojenější, a proto zcela po právu uděluji maximální hodnocení v podobě pěti hvězdiček.(21.7.2009)

Takový malý rodinný K-Pax, se vším všudy. "Mimozemšťanem" citlivým na sluneční světlo, s výzkumným úkolem, traumatickou minulostí a sem tam nějakou tou podivností. Je tu řada velmi silných momentů, sourozenci Cusackovi jsou jak vždy výborní, Amanda Peet jako vždy sympatická a Bobby Coleman se role malého Prota zhostil zdatně. To vše spolu se silným námětem slibovalo obrovské možnosti. Takže nezbývá než litovat, že jich Meyjes nedokázal tak úplně využít a vybičovat se k natočení něčeho víc než jen dalšího, i když velmi milého, rodinné dramatu.(14.6.2011)

Dloho jsem se bránil tomuhle filmu a to i skrze to, že Cusack je můj oblíbený herec. Asi je to tim, že vždycky čekám průser od dětské hlavní postavy. Co se týče toho kluka, tak ten mi byl fakt otravnej, ale myslim, že to bylo tim, kdo ho hrál, protože ten příběh má potenciál. Cusack hraje svůj standart, Peet je milá kamarádka, kluk má problém osobnosti, který je celkem originální... Proto 4*, ale váhal jsem.(30.3.2011)

Hlavně díky sympaťáku non plus ultra Johnu Cusackovi příjemný rodinný film. Sice ničím nepřekvapí, titulní harant je otravný a bláboly o lásce občas překročí únosnou míru, ale dá se to. Pro zajímavost skuteční sourozenci Cusackovi tu hrají sourozence. Chystal jsem se napsat, že mi přijde poněkud nepravděpodobné, aby adoptoval dítě samotný chlap, ale jeden z bonusů na DVD mě přesvědčil o opaku. Natočeno podle autobiografické povídky.(2.6.2008)

• - Autor knižní předlohy David Gerrold adoptoval svého syna jako otevřený homosexuál. Ve své povídce svou sexualitu neodhaluje, ale v románu popisuje svou postavu jako gaye. Ve filmu je hlavní hrdina heterosexuál, což způsobilo kritiku ze strany gay komunity. (HappySmile)

• - 20 minut před koncem řekne David (John Cusack): "Je to tak, že se tam ukážu na 20 minut, a pak se vrátím." (HappySmile)

• - Film se natáčel od 2. května do 7. července 2005. (HappySmile)