Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Detí s bujnou fantáziou je neúrekom. Avšak takýchto výnimočných detí veľa nie je. A ešte menej je rodičov, ktorí by dokázali svoje dieťa pochopiť alebo mali o to aspoň snahu. John Cusack nám predviedol, ako by sa každý rodič v podobbnej situácii mal zachovať (samozrejme to teraz beriem s trochou nadsázky :)). Štvrtú hviezdičku dávam za Cusacka(1.3.2008)

Na první dojem to vypadalo hodně dobře. A bylo to ještě lepší než jsem čekala. Vážně něco. Neobvyklý a zajímavý příběh o klukovi, který je uzavřený sám do sebe a tvrdí o sobě, že je z Marsu. Takové příběhy mě hodně přitahují. Hned v prvních minutách mě z filmu mrazilo a to už byl jasný impuls, že to bude něco pro mě a taky bylo. Dávám 95%.(18.10.2013)

Já musím napsat, že výkon B. Colemana byl opravdu úžasný a Cusack hrál taky hodně dobře. Já moc tyhle "pomalý" filmy nemusim, ale tenhle se mi fakt líbil. Nedokážu si představit mít a vychovávat takový dítě. Konec filmu byl moc hezkej, když Marťan pochopil, že má místo, kam patří a že mu někdo ukázal lásku a pochopení.(28.6.2010)

Vyjma patetického konce na kopuli je Dítě z Marsu moc fajn. Možná. kdyby měli ve Student Agency lepší výběr, tak bych tolik nadšení neprojevoval, ale co. Cusack je pořád sympaťák v další roli spisovatele a zase mu to jde. Vzpomněl jsem si na haldu filmů okolo včetně K-Paxu a dostal lepší náladu. Takže ano, doporučuji.(22.8.2013)

Sám bych tento film asi nevyhledával, ale když už jsem ho viděl, tak jsem nelitoval. Je to příjemná podívaná, která ze začátku působí trochu pochmurně, ale brzy se objeví i vtipné momenty. Vztah otce a syna je často brán jako napjatý, co teprve, když je syn z jiné planety, že? Líbilo se mi, jak se to všechno snaží oba v rámci možností vyřešit. Možná je to tím, že oba procházeli svými osobními špatnými zážitky. Ještě mě napadlo, že radu jak vychovávat dítě z jiné planety by mohli všichni hledat u rodičů Kentových ;-)(3.4.2013)

• - Film je inspirován knihou "The Martian Child", kterou napsal David Gerrold. (Pumiiix)

• - Film se natáčel od 2. května do 7. července 2005. (HappySmile)

• - Sourozenci Cusackovi hrají sourozence. (HappySmile)