David Gordon je oblíbený spisovatel sci-fi příběhů, jehož román Dragoban slaví velké úspěchy. Právě se dokončuje filmová adaptace a nakladatelka Tina čeká na rukopis druhého dílu. David však před dvěma lety přišel o manželku Marii a stále se ze své ztráty nedokázal vzpamatovat. Když se mu naskytne příležitost adoptovat problematického osmiletého Dennise, nabídku přijme, zejména když zjistí, nakolik se mu chlapec podobá. Extrémně introvertní dítě se nedokáže začlenit do kolektivu. Věří, že pochází z Marsu a je na Zemi pouze na čas, než splní výzkumný úkol. Je přesvědčen, že sluneční paprsky jsou pro něj škodlivé, proto tráví dny ve velké papírové krabici a ven vychází jen v noci. David se s ním pomalu sbližuje a svým pochopením překonává jednu bariéru za druhou. Podaří se mu přesvědčit ho, aby krabici vyměnil za silný ochranný krém a sluneční brýle. Přistupuje na Dennisovu hru, která je velmi působivá. Přes veškerou snahu a toleranci však narůstá napětí, vyvolané problémy, které musí David kvůli Dennisovu chování řešit se sociálními pracovníky i pedagogy. K pomyslné explozi dojde poté, co Tina tvrdě odmítne Davidovu novou knihu o malém mimozemšťanovi a dožaduje se slíbeného pokračování Dragobanu. Dennis po jeho výbuchu uteče z domu a David, který tuší, že by mohlo dojít k neštěstí, horečně přemýšlí, kde ho hledat. (TV Nova)

T2

Rozpočet $27miliónovTržby USA $7,500,310Tržby Celosvetovo $9,351,744Tržby za predaj DVD v USA $7,621,726 //počet predaných kusov 400,678║ Určite neokukaní psychologický príbeh upúta a má čo ponúknuť, dej stojí na chlapcovi z Marsu, ktorého dobre dopĺňa mentor v podaní Johna Cusacka, počin ktorý si nájde svojho diváka ale pre širšie publikum to je bez šance na úspech o čom svedčí aj komerčný nezáujem, určite by sa ešte dalo troška pohrať z príbehom aby to mohlo emociálne viac zasiahnuť ale aj tak príjemný film. /70%/ ()

Matty

Je dobré být jako všichni ostatní? Žije ve vlastním světě, s vlastními pravidly pro přežití a s nulovou všímavostí vůči světu okolnímu. Chová se nevypočitatelně, pomoc tvrdohlavě odmítá, do kolektivu zapadnout nehodlá. Měli bychom splynout s davem? Z davu vyčnívat? Na davy kašlat? Tak dobrý film z toho mohl být… Seriózní dramatické momenty se vyloženě bijí s imbecilitou humorných vsuvek (jaksi se nedokážu přenést nad scény, kde není kečup používán k jídlu) a s nezvládnutým dávkováním patosu, jehož množství je během banalizujícího závěru takřka smrtící. John Cusack vynakládá i při trvale neuspokojivé kvalitě svých rolí nadměrné úsilí a společně s (mi film od filmu sympatičtější) Amandou Peet dodává jinak ošuntělému filmu trochu toho hollywoodského šmrncu. Dítě z Marsu by mohlo být silným dramatem, anebo správně divnou komedií, ke své vlastní škodě chce být obojím zároveň, přesto nepochybuji, že si najde své diváky. Stejně jako si je našel podobně dutý, nudný a prvoplánově dojímající I am Sam. 45% ()

choze

Hlavně díky sympaťáku non plus ultra Johnu Cusackovi příjemný rodinný film. Sice ničím nepřekvapí, titulní harant je otravný a bláboly o lásce občas překročí únosnou míru, ale dá se to. Pro zajímavost skuteční sourozenci Cusackovi tu hrají sourozence. Chystal jsem se napsat, že mi přijde poněkud nepravděpodobné, aby adoptoval dítě samotný chlap, ale jeden z bonusů na DVD mě přesvědčil o opaku. Natočeno podle autobiografické povídky. ()

Aluska88

Taková odlehčená, dětská verze na Svět podle Prota. John Cusack je, jako táta malého podivína, který tvrdí, že pochází z Marsu, excelentní. A já si říkám, jak mu to v rolích osamělých, zodpovědných, snaživých či pracovně zaneprázdněných chlapíků sluší. Nenápadný film s lehce mysteriózní atmosférou, zajímavým námětem a silným, osobitým "vesmírným" kouzlem. Takové přání jsem měla zatím jen u Al Pacina v komedii Autor! Autor!, kde dával svým dětem pusy na dobrou noc. A v případě Dítěte z Marsu jsem ho pocítila opět, když je dával John svému adoptivnímu synkovi. To přání zní tak, že bych taky ráda dostala od Johna Cusacka pusu na dobrou noc:) Jak dětinské, že?:) ()

larelay

Velmi prijemny film pre nenarocnych "obycajnych" divakov, ktori si chcu po praci pripadne cez vikend pozriet nieco, po com si povedia : skvelo som si oddychol. Herci su vyborni, stopaz akurat, film je krasne optimisticky a clovek si povie, ze tie deti nie su az take hrozne :) V prvej polovici filmu ocenujem skvely humor sestry hlavneho hrdinu :) ()

• 20 minut před koncem řekne David (John Cusack): "Je to tak, že se tam ukážu na 20 minut, a pak se vrátím." (HappySmile)
  • Autor knižní předlohy David Gerrold adoptoval svého syna jako otevřený homosexuál. Ve své povídce svou sexualitu neodhaluje, ale v románu popisuje svou postavu jako gaye. Ve filmu je hlavní hrdina heterosexuál, což způsobilo kritiku ze strany gay komunity. (HappySmile)
  • Sourozenci Cusackovi hrají sourozence. (HappySmile)