Dítě z Marsu

Martian Child

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Mám pro Johna slabost a to nejsem gay! Tenhle film jsem si připustil k tělu hned od začátku. Nejdřív jsem s úžasem sledoval jak spolu John a Joan diskutují. Bylo to jako v dokumentu, prostě bratr se sestrou. Klouček podivného zjevu Bobby Coleman také upoutá hned napoprvé. Také se mi líbilo, že hlavní hrdina vše nezahodí protože prozřel, ale prostě jen zvolí jiný exit na dálnici života a přesvědčí o správnosti tohoto rozhodnutí i své okolí. Vskusně je do děje také zakomponována milostná linka. Prostě jsem byl osloven a tak to má u filmu být!(5.9.2009)

Celkem pěkná pohádka, hlavně proto, že v hlavní roli filmu vystupuje milý, chápavý telepat, který, ač se nikdy nestaral o dítě, přesně ví, jak se k němu chovat, co má kdy říct, aby ho uklidnil apod. Ta hádka před závěrem je tam nejspíš kvůli "povinnému konfliktu před koncem". Ještěže jej hraje Cusack, díky němu ta role působí trochu lidsky. Film je dobře zpracovaný a nějaká myšlenka se taky najde, ale je příliš nalakovaný narůžovo.(2.5.2008)

• hudy78

Dosť slabý film: ak by to bola romantická komédia o vzťahu Johna Cusacka a Amandy Peet, bolo by to super. Ale film je predovšetkým o tom decku.... ááááách! Vzťah Cusacka a Colemana (blbý casting) mi nesedel, pripadal by málo hodnoverný, v niektorých častiach patetický.... vlastne patetický, sentimentálny a nemožný!!!!(9.4.2008)

• Matty

Je dobré být jako všichni ostatní? Žije ve vlastním světě, s vlastními pravidly pro přežití a s nulovou všímavostí vůči světu okolnímu. Chová se nevypočitatelně, pomoc tvrdohlavě odmítá, do kolektivu zapadnout nehodlá. Měli bychom splynout s davem? Z davu vyčnívat? Na davy kašlat? Tak dobrý film z toho mohl být… Seriózní dramatické momenty se vyloženě bijí s imbecilitou humorných vsuvek (jaksi se nedokážu přenést nad scény, kde není kečup používán k jídlu) a s nezvládnutým dávkováním patosu, jehož množství je během banalizujícího závěru takřka smrtící. John Cusack vynakládá i při trvale neuspokojivé kvalitě svých rolí nadměrné úsilí a společně s (mi film od filmu sympatičtější) Amandou Peet dodává jinak ošuntělému filmu trochu toho hollywoodského šmrncu. Dítě z Marsu by mohlo být silným dramatem, anebo správně divnou komedií, ke své vlastní škodě chce být obojím zároveň, přesto nepochybuji, že si najde své diváky. Stejně jako si je našel podobně dutý, nudný a prvoplánově dojímající I am Sam. 45%(3.5.2008)

Úžasný film, díky kterému jsem si zase připomněl, jak má vypadat dokonalá a ideální dramatická komedie pro příjemně strávený čas. A tohle příjemně strávený čas skutečně byl, protože ten film mi utekl tak rychle, že než jsem se stačil rozkoukat, tak byl konec a já měl slzy na krajíčku a nenuceně jsem se usmíval. Takových filmů kdyby bylo víc, tak je to naprosto ideální. A věřte mi, že teď se nerozplývám jen díky naprosto bravurnímu hereckému výkonu mého nejoblíbenějšího herce Johna Cusacka, ale také díky excelentnímu výkonu talentovaného Bobbyho Colemana a především díky úžasně napsanému příběhu, který byl naprosto výborně převeden do filmové podoby. Tomuhle filmu vůbec nic nechybí a nedělá mi problém označit ho za bezchybný a dokonalý. Je zde zkrátka úžasný mix komedie a dramatu, kdy zatímco jednu chvíli se usmíváte a bavíte, tak v druhou chvíli vám úsměv ztuhne. Je prostě vidět, že mezi Cusackem a Colemanem to funguje přímo až magicky a neměl bych problém uvěřit, že ti dva jsou opravdu jako otec se synem. Takže pro tenhle snímek mám jen samá slova chvály a rozhodně jsem tenhle film neviděl naposledy. Tento film je tedy dalším z celé řady filmů, kterým pomohlo Cusackovo herectví do nadprůměru. Pokud se vám tedy tahle záležitost dostane do ruky, tak se na to rozhodně podívejte. Já nemohu být spokojenější, a proto zcela po právu uděluji maximální hodnocení v podobě pěti hvězdiček.(21.7.2009)

• - Autor knižní předlohy David Gerrold adoptoval svého syna jako otevřený homosexuál. Ve své povídce svou sexualitu neodhaluje, ale v románu popisuje svou postavu jako gaye. Ve filmu je hlavní hrdina heterosexuál, což způsobilo kritiku ze strany gay komunity. (HappySmile)

• - 20 minut před koncem řekne David (John Cusack): "Je to tak, že se tam ukážu na 20 minut, a pak se vrátím." (HappySmile)

• - Film se natáčel od 2. května do 7. července 2005. (HappySmile)