Dítě z Marsu

Dieťa z Marsu

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

• kinej

Martian Child je film, který mě úplně minul. Doporučil bych ho snad jen ženám na mateřské, které mají dost vkusu na to, aby nesledovaly sériálové průjmy na Nově a Primě. Jinak se mi až křečovitá snaha o dojímání téměř příčila. Přeci jen téma "chlap-kluk k sobě hledají cestu" už tu bylo spoustakrát a mnohem lépe. Tento film se snaží být jiný tím, že se snaží o marťanský rozměr, ale to je také jediné co ho odlišuje od ostatních. Jinak je kvalitativně na úrovni romantického německého televizního filmu.(10.12.2009)

Svět podle Prota Junior. 60%(22.9.2011)

Navzdory niektorým nelogickostiam ( chlapec z Marsu nemôže jesť jedlo z Venuše ako tvrdí, ale pozemské áno - nemal som pocit, že je chlapec nezvládnuteľný ako sa to prezentovalo navonok ), je tento rodinný film o spisovateľovi, ktorý si adoptuje "podivné" dieťa, veľmi príjemným prekvapením. John Cusack v podstate nezmizne z plátna a je to dobré, lebo podáva výborný výkon. Ocenil by som aj hudbu a výber pesničiek, ktoré pomáhali dotvárať atmosféru.(1.3.2008)

strasne to kopirovalo film svet podle protota(12.4.2008)

John Cusack sliboval dobrou podívanou. Jenže se z toho vyklubal jen lehce průměrný film, který neukázal nic nového.(22.10.2012)

• - Autor knižní předlohy David Gerrold adoptoval svého syna jako otevřený homosexuál. Ve své povídce svou sexualitu neodhaluje, ale v románu popisuje svou postavu jako gaye. Ve filmu je hlavní hrdina heterosexuál, což způsobilo kritiku ze strany gay komunity. (HappySmile)

• - Film je inspirován knihou "The Martian Child", kterou napsal David Gerrold. (Pumiiix)

• - Sourozenci Cusackovi hrají sourozence. (HappySmile)