Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do zapadlého městečka přijíždí kazatel (Glenn Ford), aby jeho obyvatelům poskytl slovo Boží. Práce bude mít víc než dost, protože lidé jsou nesmiřitelně rozhádaní. Krvavé spory mezi chovateli ovcí a honáky krav se kazatel pokusí utišit pomocí Bible. Možná se mu ale spíš budou hodit jeho zkušenosti pistolníka. (rikitiki)

Recenze (5)

nmafan 

všechny recenze uživatele

Úsměvný, roztomilý a ryze šedesátkový úlet. Pokud nemáte rádi tuhle éru a k tomu slabost pro westerny, tak na to raději ani nekoukejte, pro "běžného" diváka je to asi nepoužitelné... :) ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Lidi by se měli mít rádi. A když se chlapi nejsou štonc domluvit, musí jim domluvit manželky. Historka jak ze Strážné věže. Nemám nic proti tématu, že lidé by měli hledat cesty a způsoby, jak spolu vycházet, a nehledat pořád jen důvody rozdělení, ta myšlenka je ok. Ale tvůrci ji podali na žánru westernu, kde zlí lidé dělají zlé věci, aby ze zlých lidí v určitou chvíli někteří přestali dělat zlé věci a byli najednou v pohodě, zatímco hodný muž nechce pomoci nikomu a všem současně, k čemuž nakonec odloží i pušku a pistole. Ano, asi dvakrát dojde na nějakou mírnou přestřelku, ale to je vše, co ze žánru westernu - kromě ošuntělých kulis - zůstalo. Pak je zde různé peckinpahovské detailní a až nechutné zobrazení násilí (stříhání vlasů ovčími nůžkami, znásilnění indiánky apod.), a vzhledem k tématu fakt nechápu proč a proč se v těch dlouhých scénách režisér tak vyžívá. Postavy jednají divně, pokaždé jinak. Některé se jen mihnou a už o nich neuslyšíme (blonďatá a modrooká manželka s děckem, tu roli snad rejža připsal, jen aby se tam mihla jeho milenka či co), a navíc Glenn Ford tady s tím bříškem fakt nevypadá jako rychlý jura. Celkově zmatený příběh, jednání postav a vyznění ještě více zamotává nepříjemná kamera a hudba, která chvíli je, a pak dlouho není... Zkrátka, žánr westernu, zneužitý k jehovistické nebo snad mormonské agitce (vzhledem k těm čtyřem ženám jednoho farníka), ve které si pan režisér neodpustil naprosto zbytečné zdlouhaví brutální scény. O vraždícím faráři - pistolníkovi tenhle film fakt není. ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Kresťanský western? Prečo nie, pokiaľ kazateľ nosí kolt a odbachne každého pankharta, ktorý mu skríži cestu. Výborný Glenn Ford a už skoro 70-ková atmosféra, niekoľko drsných scén vrátane znásilnenia a nejakej tej nahoty. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Spory ovčáků s kovboji přijíždí do města vyřešit kazatel, který nosí kolty proklatě nízko u boku. Dějově nevýrazný western snižuje neumětelská kamera, která často snímá záběry obličeje v prudkém emocionálním hnutí ve velkém detailu. Místo vyhrocení atmosféry tím ale jen navodí pocit totálního amatérismu. /12. 8. 14./ ()

Galerie (31)

Reklama

Reklama