Série(2) / Epizody(12)

Německý dokumentární cyklus o hlavních představitelích nacistické III. říše. (oficiální text distributora)

Likan7

Pěkná dokumentární série, která ale nedosahuje strhujících kvalit známějších a ucelenějších dokumentárních seriálů ze stejného tématu. ()

Rodin

Mám moc rád dokumenty z tohoto období, a zejména ty o tzv. technolozích moci, jako byl třeba Speer a pod. Tenhle seriál mě osobně opravdu obohatil o mnoho informací, které jsem do té doby neměl. Spokojenost téměř absolutní. ()

Freshoun

Skvělá ukázka toho jací to byli SRÁČI.Tady jde přesně vidět co to bylo za svině - Himmler,Goebbels nebo Mengele a všichni ostatní.. ()

Expertt

Zkrátka fascinující. Způsob popisující vývoj či změny myšlení jednotlivých představitelů Hitlerovské politické elity spojené s unikátními dechberoucími záběry (možná v některých pasážích pochopitelně uměle rekonstruované) je zkrátka dokonalý. Co dělá z celého projektu naprostý diamant, jsou samozřejmě hlavně doplňující interview, mnohdy nejbližšícho okruhu lidí kolem daných "Hitlerových můžů". Už v době kdy vznikal tento dukementární seriál, bylo jistě obtížné tento přístup sdola do projektu zahrnout, dnes je již bohužel jasné, že už žádné takové "nové" rozhovory, informace nikdy nevzniknou, pokud teda nebudou zveřejněny ty, co leží někomu v krabici na půdě. Je to škoda, určitě by ty nespočetná kvanta příběhů, co navždy zůstanou v myslích již zemřelých zainteresovaných lidí opět dokreslily část této mozaiky. ()

Queendom

Nejsem si úplně jistá, jestli kvalitu dokumentu lze potvrdit tim, že se vám u něj zvedá kufr. To se prostě nedá, to je takový peklo, když si uvědomíte, čeho všeho je člověk schopen. Ale je dobrý si to občas připomenout. ()

kubilov

Naprosto vyčerpávající informace, krásné dobové záběry, někdy možná až příliš kritické k jednotlivým postavám, což ale příliš vytýkat nejde. Až na dva tři nudnější díly opravdu moc pěkný dokument, který rozhodně patří mezi absolutní špičku nejen v žánru. ()

MartyMcFly89

Nemohu dát jinak, tento pořád (seriál? to přeci ne, je to dvanáctidílný pořad) je dobře dělaný. Hodnotit dokumenty je ošemetná záležitost, člověk má tendenci dávat co nejvíce. Zde to tak cítím, obzvlášť se mi líbil ten o Speerovi, o němž jsem si přečetl životopis na wikipedii. Sedělo to. Takže o těch, kteří mu pomáhali již víme. A o samotném H. se toho natočilo tolik, že samostatný díl o tomu, komu helfovali ostatní, nepotřebujeme. Vidět takhle ve zkratce, co vše se jim za tak krátkou dobu podařilo je neskutečné. Narodili se jako lidé, zemřeli jako zvířata. Hitlerovi muži. ()

infernet

Když se kouknu na položku "Hrají:", musím se smát. Já vím, nehodí se to, ale nemůžu si pomoct. V tomhle jediném případě by to admin mohl změnit třeba na "V dokumentu vystupují:", nebo tak něco. Jinak je tohle dílo pro mě symbol jasně pětihvězdičkového dokumentu. ()

MASH_4077

Odmyslele nekolik nepresnosti, ktere nejsou pro pribeh a hlavne pro vzkaz podstatne a dostavame velmi zdarile dilo. Hlavni je myslenka, ktera je nam velmi dobre predavana. Ukazuje se nam, jak vlastne podprumerni lide se sesli a vytvorili neco, na co si musme dat pozor, pripominat si to, aby se podobna vec neopakovala. Napisu to jeste jednou: nejde o data, ale o pochopeni, proc a jak to ti lide mohli delat. ()

RipperTM

Kvalitní dokument, který má hlavu a patu a využívá jasných faktů a nevrhá se na rovinu teorie a konspiračních teorií. Poskytuje zajímavé informace o důležitých mužích, které ke svému prohlubování moci, šíření nacismu a konečnému řešení, Hitler potřeboval. ()

cici24

Výborný přehled nacistických špiček. Každá postava je detailně popisována, jsou u ní řečeny hlavní fakta...Jen mě vždycky mrazí jakou moc může mít člověk... ()

superzurda

Dokument, který mě fascinuje tím, že na tomhle světě je možné, aby takoví dementi a ubožáci dostali moc zabíjet miliony lidí. ()

Luke-Duke

Fakt výborná dokumentárna séria aká nemá obdobu. Profilovanie jednotlivých fuhrerových vyvolených je naozaj veľkolepé. Vhodne zvolená minutáž venovaná každému osobne. Ich víťastvá aj prehry, úspechy aj pády, ich skutočná (ne)hodnota pre Hitlera. Výpovede očitých svedkov, priateľov aj rodinných príslušníkov. Mňa osobne sa dotkla tá časť s Mengelem - nakoľko sa ku mne dostalo ako pacient, jedno z jeho niekdajších "pokusných detí"... už mám lepšiu predstavu, o čom mi ten pacient rozprával... a prečo sa v noci budí s plačom... ()

albiebennett

Seriály zde nehodnotím, ale tohle jednoznačně nejlepší dokumentární série z 2. světové války. Opravdu skvělé představení nejnebezpečnějších lidí minulého století. Žádnému dílu nelze nic vytknout. Člověk po tomto shlédnutí nemůže házet nacisty do jedné hromady. Je třeba rozdělit nechutný hajzly jako byl Bormann, Freisler, Eichmann a především Mengele, fanatický magory jako byl Himmler, Hess nebo Goebbels, idiota jako byl Ribbentrop a velmi inteligentního Speera, který u Norimberského procesu opravdu vybalil karty na stůl. Celá série je impozantním náhledem do zvěrstev minulého století. ()