Série(2) / Epizody(12)

Německý dokumentární cyklus o hlavních představitelích nacistické III. říše. (oficiální text distributora)

Paxxx.cz

Asi nejlepší série dokumentů co znám. Pro toho kdo se zajímá o druhou světovou válku a chce se dozvědět něco více o nacistických pohlavárech, je to ideální (a podle mě i nejlepší) volba...10/10. ()

Orlau32

Výborně zpracovaný seriál o Hitlerových "nohsledech" a spolupracovnících. Nic, co bych nevěděla, anebo co by mě překvapilo. Nicméně je to dokument, který bude mít dlouho další a další generaci co říci. ()

rt12

,, Tisíciletá říše", která měla Jepičí život 12 let, ale bohatě to stačilo. Výborný dokument, popisuje v jednotlivých dílech podrobný životopis předních katů II světové války. ()

kaposlav

Nevidel som všetky diely, ale na hodnotenie mi to stačí. Pozeral som to čo ma zaujmalo a to boli diely o Heinrich Himmler a Joseph Goebbelsovi. O Albertovi Speerovi som už videl iné dokumenty. Možno by sa oplatili vidieť diely o Hessovi a Mengelem. Zbytok ma ani moc nezaujma. ()

MrPierc

Seriál, který nám přibližuje lidi, kteří dostali moc a nebáli se ji použít. Osudy těchto lidí nedopadli dobře.Dopadli ale určitě lépe než osudy lidí, kteří byli pod nimi. ()

DruidKarel

972. hodnocený film: K tomuhle seriálu snad nemůže mít nikdo sebemenších výhrad. Dokonalým způsobem vyprávěné dějiny, které snad musí zaujmout každého. Vynikající dobové záběry, výpovědi žijících lidí, kteří měli s projednávanými osobami co dočinění, interpretace tehdejších dokumentů a spousta údajů, které jsou podtrženy zajímavými čísly. * si proto zcela jistě zaslouží a podle mě je to asi nejelšpí dokumentární řada, kterou jsem kdy viděl. Uvedu jen nejzajímavější díly z "Hitlerových mužů": 1. Rudolf Hess, 2. Adolf Eichmann, 3. Baldur Von Schirach. 5* ()

filmharmony

...kolik dalších SS mizerů je pod různými zkratkami skryto v dnešní době... nepoučíme se... vždycky mě u toho napadá otázka... je lidstvo opravdu slepou větví vývoje? když vidím tento skvělý dokumentární cyklus, při nabízené odpovědi mi běhá mráz po zádech... jen doufám, že je jich méně, než těch, kteří lidstvo reprezentují v naprosto odlišných barvách, že milý pane Gándhí? ()

dr.fish

Je dobré, že seriál vznikl. Je tu spousta zajímavých záběrů a vůbec rozkrytých souvislostí. Časová linka cesty hitlerovců k moci je poměrně dobře vystavěná a podepřená fakty. Jediné mne mrzí, téměř nikdo z blízkých spolupracovníků těch hlavounů neřekne, že svou práci dělal rád a s nadšením, že to byla velká a krásná doba. A to pro ně určitě být musela, i když pak přišla deziluze a pád do sraček. Jediný člověk, který na rovinu přiznal tu náklonost, byla vlastně Lída Baarová. Takže za tu jednostrannost dávám jen 60%. ()

Tucqa

Ze všech dokumentárních seriálů mě tenhle nadchnul asi nejvíc. Ať už je to zpracováním, nebo tím, že se o tohle téma zajímám a připadá mi to záživnější záživnější než všichni vládci českých zemí ve středověku. Tohle bychom se ve škole měli učit, ne kolik měl ten a ten panovník dětí před 1200 lety... Tohle vědět nám k něčemu bude, protože to ještě pořád ještě není tak dávno a neměli bychom na to zapomínat... ()

Duoscop

1. Díl Rudolf Hess. Zajímavosti - ztráta jeho vlivu, vystrnadění Martinem Bormannem a nejasnosti o jeho sebevraždě. 2. Díl Karl Dönitz. Zajímavostí - záběr potápějící se lodě s posádkou a následný výbuch. 3. Díl Joseph Goebbels. Zajímavosti - kvůli češky Lídy Barové byl ochoten vzdát se svého postavení. 4. Díl Hermann Göring. Zajímavosti - Po 1.sv.válce pracoval jako letecký pošťák ve Švédsku. Jeho dítě údajně nebylo jeho,po těžkém zranění které utrpěl během pivního puče měl být impotentní. 5. Díl Heinrich Himmler. Zajímavosti - Během lékařské prohlídky spojenců skousnul kapsli s jedem. 6. Díl Albert Speer. Zajímavosti - U soudu uvedl že zvýšil zbrojařský průmysl v zemi proto, aby Německo co nejrychleji vyhrálo válku a on s Hitlerem coby jeho jediný opravdový přítel už mohli jen stavět. 7. Díl Adolf Eichmann. Zajímavosti - Po svém útěku pracoval jako chovatel kuřat, majitel čistírny nebo dělník. Po svém dopadení a cesty na popraviště klidným hlasem pronesl. Doufám že mně budete brzy všichni následovat. 9. Díl Joachym von Ribbentrop. Zajímavosti - Jeho Norimberský kat Joseph Malta musel zatížit lano na šibenici vlastní vahou protože si odsouzený v důsledku ubytu na váze nezlomil vaz. Potom ho vzal svou pravou rukou za jeho levé ucho, trhnul a Říšský ministr zahraničí byl mrtev. ()

FrajerTom

Tyhle dokumenty můžu vidět milionkrát a stejně se mi nikdy neomrzí. Velkou zásluhu na tom má i svkělý dabér/komentátor s tím nejlepším hlasem pro válečné (ale i jiné) dokumenty.. ()

Dromed

Dokumentární kvalita tohoto snímku je velice vysoká, ale zábavně už je to typicky německý výtvor (BBC by se toho zhostila jinak). ()