Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Pavlo

Podľa mňa jeden z najlepšie spracovaných filmov na motívy hry. Atmosféra je hustá ako hmla v Sillent Hillu, dej je slušný, postavy chytro vymyslené, prevažne logicky konajúce a herci dobre vybratí. Strašidelné momenty spôsobujú veľakrát stuhnutie krvi v tele. Škoda, že pokračovanie nie je minimálne takto dobré. ()

Appsalaj

Myslím si že tento film osloví hlavně fanoušky počítačové hry Silent Hill. Potenciál bohužel nebyl správně využit a byl jsem lehce zklamán. Těšil jsem se na film jehož příběh je zasazen do města duchů ,ale bohužel. Závěrečná scéna je naprosto šílená a zkázu filmu dokončuje podle mne. Jediné uznání je za pěkně zpracované efekty. ()

sparrow1

Nemám moc rád horory a už vůbec né filmové adaptace her.Vzhledem k tomu že jsem u hry Silent Hill stravil nejednu chvilku s husí kúží po celém těle jsem byl hodně zvědav jak adaptace dopadne.A dle mého názoru bomba je to asi divný ale viděl jsem to už několikrát a často si vzpomenu jen tak z ničeho nic na nějakou scénu.Tohle je pro mě horor no.1. ()

B.e.r.n.y

S nechutně velkým zpožděním jsem se i já dokopal k tomu, abych se na Silent Hill konečně podíval. Musím říct, že na to, jaký to udělalo poprask, když to vycházelo jsem byl docela zklamaný... Po vizuální a atmosférické stránce je film nadprůměrný, nicméně děj mě už tak neoslovil a v průběhu filmu jsem měl pořád tendence odvracet pozornost k něčemu jinému. Na druhou stranu lekačky svůj účel splnily a při zvucích sirény mi běhal mráz po zádech. Zakončení za zvuku varhan též potěšilo. Ikona herního trháku prostě Silent Hillu sluší více. 50% ()

uprchlice

Hororoví fanoušci se v roce 2006 konečně dočkali. Režisér Christophe Gans natočil svůj film "Silent Hill" podle známé PC hry. Je škoda, že nemohu srovnávat hru s filmem, protože herní prostředí zkrátka neznám. Ani nevím, zda se režisér přísně držel herního příběhu, či zda postavy hře odpovídají, nebo jsou malinko, či více jiné. Nevím. Každopádně film hodnotím kladně. Režisér do toho dal opravdu všechno. Chválím. Obsadil kvalitní herce jako například skvělého Seana Beana, který mě poprvé zaujal v remaku "Stopař", ve kterém si zahrál vraha, ale potešilo mě, že v "Silent Hillu" ztvárnil milujícího, hodného a ustaraného otce a manžela, protože se to k němu zkrátka hodilo víc, jelikož je mi dost sympatický, příjemný a jeho postava vraha mi přišla spíše mrazivá, bezcitná a vražedná :-D Zkrátka to nebylo ono. Dalším dobrým nápadem bylo obsazení herečky Radhy Mitchell, která se do role perfektně hodila a zahrála to opravdu přesvědčivě. Musím se také zmínit o hudbě Jeffa Danny a Akira Jamaoky, která byla vynikající. Vždy, když se stalo něco důležitého, začala hrát ta nádherná melodie, která v člověku probudila strach, beznaděj a lítost. Celý děj je vlastně o hledání dcery Sharon, která trpí náměsíčností a ve snech výkřikuje slovo "Silent Hill". Její matka Rose (Mitchell) je zoufalá a tak jí do městečka "Silent Hill" odveze bez svolení svého manžela Christophera (Bean). Rose tak doufá, že se vše vyřeší. Ovšem nebude to lehká cesta, protože dojde k nehodě a Sharon poté zmizí... První část filmu nás vypraví do městečka "Silent Hill". Popsala bych ho jako městečko duchů. Všude klid, mlha a do toho poplašná siréna. Co nás čeká? Z městečka začínají vylézat nestvůry. Divák vlastně zatím neví, jaký je důvod jejich přítomnosti. To si uvědomí až když Rose navštíví školu a divákovi se ukážou scény z minulosti. Víc neprozradím. Poté tu máme starostlivého Christophera, který hledá Rose i Sharon a snaží po vlastě zjistit vše o Silent Hillu. Scéna s hledající Rose se střídá se scénou s Christopherem, který mezitím zjistil pár faktů o Silent Hillu. V druhé části filmu se scénář zaměřil pouze na "Silent Hill" a jeho minulost - tragédii, která městečko poznamenala a velice silně. To znamená, že Rose zjistila o jakou tragédii šlo. Napovím, že šlo o čarodějnictví při kterém došlo k vraždě malé holčičky. Proč? To si nechám pro sebe. Závěr "Silent Hillu" nám přinese pořádný masakr. Rose i Sharon se poté vrátí domů, ale něco je tu jiné. Jakoby byli uvězněny v jiném čase... "Silent Hill" je podle mého názoru super film. Malém bych se zapomněla zmínit o skvělých efektech, které na mě udělali opravdu velký dojem. Film sám o sobě je hodně kvalitní, nadprůměrný a proto ho můžu jen doporučit ;-) ()

Funky.F

Jsem opravdu velkým fandou této hry a film tuto hru výborně vystihl. Hudba, atmosféra a vlastně i herci. Ten kdo hru nehrál, dává o 2 až 3 * méně a nedivím se tomu. Takovým lidem to nemůže nic říkat. Jedná se o ryze fanouškovskou záležitost. ()

ReTeZa

Bála jsem se a nemohla jsem spát, což jsou samozřejmě pocity, které se od hororu očekávají... Ale postrádala jsem nějaký smysluplný příběh... Nejspíš mi jen nestačí kvalitně nahnat strach, ale potřebuju k tomu i špetku logiky... ()

Drussus

Nechat si utýct mezi prsty tak dobrý námět jako je opuštěné město s podivnými obyvateli a natočit podprůměrný film, u kterého se ale vůbec nebojíte. Slabý fakt slabý. ()

Monditrade

Jako příznivce hry Silent hill je toto bravurně zdařilé zpracování. Efekty, triky, super hudba, strach! Několikrát puštěno a stále stejný efekt! ()

Erestarchos

Tak tento horrůrek mě celkem oslovil. Nedávno mě to nedalo a po několika letech jsem se na něj nedávno podíval. To, jak se tvůrcům podařilo vizuálně a hudbou navodit atmosféru, je úchvatné. V oblasti horrorů patří tento počin k tomu lepšímu a v budoucnosti se zase rád na něj podívám. ()

prostoreka

Som to kukala len preto, lebo je tam chlap v maske, to je moja slabosť, a ,,donútil" ma to pozerať chlap, na ktorého som v tom čase mala slabosť, takže dve slabosti-dve hviezdičky. ()

ver22

Silent Hill jsem znala jako počítačovou hru, a tak, když se objevil film, byla jsem velmi zvědavá, co z toho bude. A rozhodně mě to nezklamalo. Silent Hill je zvláštní svojí ponurostí a depresivním prostředím a je zcela odlišný od jiných hororů. Ať už jsou to monstra, která nás provází celý film (hlavně tedy legendární Butcher, ten mě doopravdy nadchnul!), či měnící se prostředí, když temnota přichází, tak i příběh, který Vás rozhodně nebude nudit, a sem - tam Vás dostane do úzkých - např. při scéně, kdy již zmíněný Butcher, probodává dveře v malé místnosti, kde se schovává hlavní hrdinka s policistkou, svým obřím nožem, brrr, je to tak těsné! Ani fanatičtí obyvatelé Silent Hillského kostela cestu pro ztracenou Sharon rozhodně neulehčují a jejich "boss" je se svým smýšlením asi mnohem horší, než všechny příšery dohromady. Řekla bych, že tento film osloví zejména fanoušky japonských hororů, než milovníky krváků (i když závěrečná scéna je možná více, než krvavá). Chmurný a deštivý den je ideální pro Silent Hill, máte se na co těšit. Za mě čtyři hvězdy. ()

jenspifa

3hvezdy jen za jodelle, trojúhelníkovou hlavu a za to, že jsem fanda hry. Jinak nemastné neslané. A strašně mě iritoval dabing hlavní hrdinky. 50% ()

SaMaeL98

Pro mě dostatečné uspokojení. Hry jsem bohužel neměl možnost zkusit, poněvadž jsem čistě PC master race/PS 4... A jsem moc línej na zprovozňování virtuálních konzolí. Proto na to pohlížím spíše jako na film samotný. Hudba je to, co tomu celému vládne... Innocent Moon, Promise... tyto super soundtracky dodávaly jedinečnou atmosféru, která byla hororově né úplně nejlepší, ale dostačující. CGI na svou dobu také ušlo a o hercích mimo Seana moc nevím, takže si nestěžuji. ()

Smashed

První polovina je naprosto ddchberoucí a dokonale děsivej horor, plnej mlhy, strachu a dokonalý hudby. Druhá polovina je dosti zmatená běhačka po interiérech čehosi, co se nedá dost dobře popsat, protože je všude tma. No a dohromady je to takovej mišmaš. Jde tam vlastně o to, že máma s holkou jedou do městečka Silent Hill, kde se vybourají a holčička se ztratí. Matka ji proto hledá všude kde se dá a pomáhá jí v tom docela svérázná policajtka. No a jak hledají, tak rozkrývají tajemství městečka, který není zase až tak moc opuštěný, jak by se mohlo zdát. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)