The Work of Director Spike Jonze (video kompilace)

Hudební / Dokumentární

USA, 2003, 30 min

Komentáře uživatelů k video kompilaci (6)

Kolekce klipů a dokumentů Spikea Jonze. Narozdíl od Gondryho velkolepých mozaik jsou Jonzeovy klipy velmi levné, postavené na nějakém originálním nápadu. Z těch zajímavějších vybírám: Wax-California - Hořící muž utíká na autobus, aniž by mu kdokoli z kolemjdoucích věnoval pozornost. Velice úsměvný kousek. Weezer-Buddy Holly - Populární klip vypadající jako z nějakého sitcomu z 50. let. Beastie Boys-Sabotage - Populární klip vypadající jako z nějakého krimiseriálu z 70. let. Natočeno během skutečného silničního provozu. Zde je ve verzi nezmrzačené cenzurními zásahy MTV. Daft Punk-Da Funk - Další legrační kousek o chodícím psovi s nohou v sádře a magneťákem. Fatboy Slim-Praise You - Jakési domácí video zachycující skupinu amatérských tanečníků v obchodním domě. Dinosaur Jr.-Feel the Pain - Dva chlápci hrají golf v ulicích Manhattanu a mlátí lidi golfovýma holema. Fatboy Slim-Weapon of Choice - Další populární kus s Christopherem Walkenem tančícím a poletujícím v hotelové lobby. Chemical Brothers-Elektrobank - Gymnastický závod, kde právě absolvuje své vystoupení Sofia Coppola (!). Musím uznat, že je fakt dobrá (a její dublérka taky:) Bjork-It´s Oh So QuietSkvělé muzikálové číslo. Předzvěst Tance v temnotách.______________Bohužel dokumenty na druhé straně disku nejsou moc zajímavé, uvítal bych místo nich víc klipů. viz také: Chris Cunningham, Michel Gondry, Stéphane Sednaoui, Mark Romanek, Jonathan Glazer, Anton Corbijn.(1.3.2005)

Dost jsem uvažoval o čtyřech hvězdách, ale tenhle chlápek si pět zaslouží, byť ze tři klipy na disku mě moc nevzaly. Jeho síla tkví zejména v tom, že přijde vždy s něčím, co ještě nikdo před ním nezkusil. Pak se není co divit, že se na něj ceny jen sypou a je považován za nejlepšího videoklipového režiséra všech dob. Jedním z prvních klipů je California od Wax, která údajně vznikala bez jakékoli postprodukce ("prostě ho zapálil a nechal běžet"). Nejslavnějšími kousky pak jistě Praise you, za něž si odnesl tři ceny MTV včetně té za nejlepší taneční choreografii:); Weapon of Choice - 6 cen MTV a pravidelné umisťování na čele historických žebříčků a pak samozřejmě Sabotage od Beastie Boys - pastiš na kriminálky 70. let, zejm. Starskyho a Hutche. It's oh so quiet je klipem, který Björk prosadil v hitparádách USA a UK. atd atd...(21.11.2008)

Na druhém disku je takový krátký klípek o tom, jak na protilehlých chodnících kráčí dívka a chlapec. Napodobují své pohyby. Až nakonec přijde dosti morbidní zakončení. To musíte vidět;-)(12.4.2008)

povedené klipy, některé dokonce moc: třeba daft punk nebo fatboy slim... pro milovníky videoklipů - klidně si to zaokrouhlete na plných pět hvězdiček :)(17.3.2005)

Musím říct, že tenhle díl série Work Of Director.. mě baví ze všech nejméně.(26.2.2005)

Vzdy originalni Spike Jonze, vynikajici klipy k vynikajici muzice. Nesouhlasim s Dadelovym hodnocenim druheho disku, uz jen ten uvodni filmecek s paralelne bezici dvojici joggeru, ktery me vzdy znovu dokaze rozesmat, dokument o silenem choreografovi amaterske tanecni skupiny, ktera se stala slavnou diky jednomu z nejslavnejsich videoklipu 90.let - Praise You a mnoho dalsiho. Prave Spike Jonze je reziser, ktery definitivne zviditelnil a proslavil videoklip jako plnohodnotnou filmarskou disciplinu.(30.1.2006)