poster

Vězeňské blues

 • USA

  Outlaw Blues

 • Slovensko

  Väzenské blues

Drama / Romantický / Komedie

USA, 1977, 100 min

Scénář:

Bill L. Norton

Kamera:

Jules Brenner

Producenti:

Steve Tisch

Kostýmy:

Rosanna Norton
(další profese)
 • Jossie
  ****

  Velmi dobrý film z vězeňského prostředí se skvělou rolí pro Petera Fondu . Dokonce i ta jeho písnička byla moc dobrá.(12.5.2005)

 • Slarque
  ****

  Romantická hudební komedie nadopovaná i velmi dobrými akčními scénami. Ty sestávají hlavně z honiček – nejdříve v autě, pak na motorce, v náklaďáku a nakonec na motorových člunech. Prostředí texaského Austinu je dobře využité, country písničky neurazí ani dnes, Peter Fonda byl výborný a pro mne zcela neznámá Susan Saint James se pro mne stala zjevením. Škoda, že je to nejspíš její jediný film, který obstál ve zkoušce časem.(25.3.2019)

 • Robbi
  ****

  Pějící Bobby Ogden a zlotřilý Garland Dupree plus pečlivě plánující Tina Wauters... kolikrát jsem tenhle film prohnal na VHS, než odešla definitivně neznámo kam. Jeden z těch filmů, ze kterých dýchala určitá naivita, ale také pohoda a nekomplikovanost. Peter Fonda hrající na kytaru v opačném gardu byl velice dobrý, je jen škoda, že těch písniček ve filmu nezaznělo o trochu víc. Jedna hvězda je speciálně za netradiční honičku na motorových člunech - asi evidentní, kde brali inspiraci tvůrci Policejní akademie, konkrétně čtvrté epizody.(23.10.2018)

 • Skuby47
  *****

  Už dlouho jsem se já, milovník country písniček, nesetkala s tak pěkným filmem. Napínavý příběh, sympatická ústřední dvojice s pohledným Peterem Fondou a skvělými melodiemi, to je přesně můj šálek kávy. Příběh je originální, má spád, romantickou zápletku, dokonce i napínavé honičky s nesympatickým hudebním konkurentem, šerifem i policií a dobrý konec. Člověk celou dobu drží tomuto charismatickému hrdinovi palce, aby všem nástrahám unikl i když ví předem, že to dobře dopadne. Kdyby u nás takový Bobby Ogden koncertoval, určitě bych si ho nenechala ujít.(5.7.2011)

 • kleopatra
  ****

  Jo, tak tohle by dneska asi bez hutné kritiky neprošlo, ale ve své době byl ex - vězeň okradený velkou hvězdou o svou písničku docela kultík, určitě na chvilku jo a ráda bych se na tenhle film s Peterem Fondou, který se vezl na vlně popularity po úspěchu Bezstarostné jízdy a byl na hereckém i estetickém vrcholu, zase podívala.(2.3.2005)

 • - Kris Kristofferson mal pôvodne stvárniť speváka Bobbyho Ogdena. Rozhodol sa ale radšej posadiť za volant, čoby legendárny šofér "Gumový káčer", v snímku Konvoj (1978). (classic)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace