Reklama

Reklama

Vězeňské blues

Vězeň Bobby Ogden (Peter Fonda) se při výkonu trestu naučí hrát na kytaru, a když ve věznici hraje slavný countryový zpěvák Garland Dupree (James T. Callahan), vyjedná ředitel Ogdenovi, aby zahrál Dupreemu svou píseň Outlaw Blues (Vězeňské blues). Dupree ji pak natočí sám bez Ogdenova vědomí. Bobby je zakrátko poté podmínečně propuštěn a chce od Dupreeho tantiémy za píseň, kterou složil. Při následující tahanici je Dupree postřelen a Ogden se stává štvancem. Podaří se mu ukrýt u bývalé Dupreeho sboristky Tiny Waters (Susan Saint-James). Společně pak Bobbyho píseň vydají na singlu a zahajují boj za Bobbyho rehabilitaci.

Snímek sice značně naivně, ale přesto poutavě vypráví o poměrech v zákulisí countrymusic, pro hudebníky mohou být zajímavé i pěvecké výkony Petera Fondy (společně se svou filmovou partnerkou opravdu zpívají) a nechybí ani jedna netradiční honička. (Robbi)

(více)

Recenze (14)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Jo, tak tohle by dneska asi bez hutné kritiky neprošlo, ale ve své době byl ex - vězeň okradený velkou hvězdou o svou písničku docela kultík, určitě na chvilku jo a ráda bych se na tenhle film s Peterem Fondou, který se vezl na vlně popularity po úspěchu Bezstarostné jízdy a byl na hereckém i estetickém vrcholu, zase podívala. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Romantická hudební komedie nadopovaná i velmi dobrými akčními scénami. Ty sestávají hlavně z honiček – nejdříve v autě, pak na motorce, v náklaďáku a nakonec na motorových člunech. Prostředí texaského Austinu je dobře využité, country písničky neurazí ani dnes, Peter Fonda byl výborný a pro mne zcela neznámá Susan Saint James se pro mne stala zjevením. Škoda, že je to nejspíš její jediný film, který obstál ve zkoušce časem. ()

Reklama

Robbi 

všechny recenze uživatele

Pějící Bobby Ogden a zlotřilý Garland Dupree plus pečlivě plánující Tina Wauters... kolikrát jsem tenhle film prohnal na VHS, než odešla definitivně neznámo kam. Jeden z těch filmů, ze kterých dýchala určitá naivita, ale také pohoda a nekomplikovanost. Peter Fonda hrající na kytaru v opačném gardu byl velice dobrý, je jen škoda, že těch písniček ve filmu nezaznělo o trochu víc. Jedna hvězda je speciálně za netradiční honičku na motorových člunech - asi evidentní, kde brali inspiraci tvůrci Policejní akademie, konkrétně čtvrté epizody. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý film z vězeňského prostředí se skvělou rolí pro Petera Fondu . Dokonce i ta jeho písnička byla moc dobrá. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Už dlouho jsem se já, milovník country písniček, nesetkala s tak pěkným filmem. Napínavý příběh, sympatická ústřední dvojice s pohledným Peterem Fondou a skvělými melodiemi, to je přesně můj šálek kávy. Příběh je originální, má spád, romantickou zápletku, dokonce i napínavé honičky s nesympatickým hudebním konkurentem, šerifem i policií a dobrý konec. Člověk celou dobu drží tomuto charismatickému hrdinovi palce, aby všem nástrahám unikl i když ví předem, že to dobře dopadne. Kdyby u nás takový Bobby Ogden koncertoval, určitě bych si ho nenechala ujít. ()

Zajímavosti (1)

  • Kris Kristofferson mal pôvodne stvárniť speváka Bobbyho Ogdena. Rozhodol sa ale radšej posadiť za volant, čoby legendárny šofér "Gumový káčer", v snímku Konvoj (1978). (classic)

Reklama

Reklama