Byl osudný srpen a ničivá povodeň zpustošila Čechy. Paní Gabriela žila sama v prostorném bytě nedaleko Prahy. Možná chtěla jenom pomoct, možná chtěla i něco víc: tak či onak zatelefonovala do zpravodajství, že nabízí ubytování starší postižené ženě. Druhý den přicestovala paní Věra jenom s taškou osobních věcí, které stačila zachránit z vytopeného karlínského bytu. Jenže i tahle žena možná hledala něco jiného než střechu nad hlavou. Ono vůbec všechno bylo trochu jinak, jak postupně vyšlo najevo. V každém případě však tahle situace nabídla oběma ženám šanci vyřešit své životy, které už se chýlily ke sklonku... (oficiální text distributora)

jessic

"Hubačovský" film o vztahu dvou osamělých stárnoucích žen, stojící na hereckých výkonech Jiřiny Jiráskové a Jiřiny Bohdalové. ()

Franki69

Komorní a hluboce lidský film. Dvojice Jirásková & Bohdalová v rolích stárnoucích žen, jejichž osudy spojily katastrofální povodně v roce 2002. Tenhle film je dost přehlížený a neprávem, příběh obou žen vaší pozornosti doporučím s nejčistším svědomím. Dávám 80%, plně zasloužených. ()

Chlo0opek

Uff. Co naplat, holt když se sejdou velké herečky Jiřiny, tak z toho těžko vznikne nějaký odpad. Dojemný příběh dvou starších žen, které k sobě přivede povodeň. Není třeba žádných triků, postačí jen dobrý příběh.. ()

Parsek

Upřímně řečeno, film stojí a padá s Jiřinou Jiráskovou. Myslím, že to je třeba si přiznat. Na druhou stranu Jiřina Bohdalová odvádí skvělý kus práce a bylo by nefér nereagovat na nějaký starší komentář kde se mluví o jakémsi "vykrádání" svých starších rolí atp. To u J. Bohdalové skutečně nehrozí! K panu Strachovi, který si tento komentář jistě přečte, nemám co bych dodal. Pokud mohu posoudit je režie skvělá. Bez zbytečných "cukrbliků". Resp. asi to hodně záleží na scénáři, že pane režisére? Jojo, výběr scénáře je kvalita, která se u režiséra také hodnotí! Takže jen tak dál... Gratuluji a vřele doporučuji! ()

Ailly

Svoje kvality to určite malo ale celkovo ma to zanechalo chladnou. Po dramatickej stránke slabé, všetko čo sa malo pohrať s mojimi emóciami išlo mimo mňa, ako priateľstvo dvoch opustených žien, tak bezcitný materializmus syna, aj podvod smrť a výčitky. Pri takýchto filmoch zväčša rumázgam ako malá, pri tomto nevyšla ani slza. Ale treba uznať že obe Jiřinky sú famózne herečky, tu obzvlášť pani Jirásková. -''Na té soche jsem já.'' - ''To je mi líto'' :-) ()

JSYSMHJF

Bez jakékoli frázovitosti koncert obou Jiřin, absolutně všechno jsem jim uvěřila. Krásné dialogy a žádné černobílé charaktery, zkrátka lidskost.Jiří Strach navazuje silnými, lidskými příběhy na Františka Filipa, zdá se mi, a to je moc dobře! ()

Udet

..herecký koncert obou Jiřin.. ..smutný příběh dvou naprosto rozdílných žen, odlišujících se životním stylem, standartem, vzděláním i všeobecným rozhledem.. ..přesto zde z pouhé ochoty pomoci postupně vzniká přátelství obou protikladů, je zde až dojemně zobrazená touha dvou opuštěných starých žen téměř na konci své životní pouti po porozumění a blízké osobě.. ..smutný film o smutné osamělosti stáří, jehož depresivita je ještě umocněná maximálně vhodnou hudbou.. .. .. pozitivní záblesk optimismu a životního elánu neutuchajícího ani v pokročilém věku vnáší do tohoto díla postava Arnošta- starého námořníka jehož parádně podal vynikající Josef Somr.. ..tento snímek si rozhodně zaslouží označení ART.. ..vřele doporučuji!! ()

Pamik111

Posledních pár dní mám na pořadu dne Jirku Stracha a tak jsem se pustila i do Povodně. Tenhle film je skutečně mistrovské dílo jak scénáristy, režiséra, tak i herců, především Jiřiny Jiráskové a Jiřiny Bohdalové. Skvěle vykreslené charaktery postav. Jak je vidět, tak každý člověk ukrývá nějakou tu svou "třináctou komnatu". Když už jsem si říkala, že to "nějak" dopadne, tak to dopadlo vždy jinak. Samotný závěr mě fakt neskutečně dojal...Jiří Strach patří v současné době mezi TOPku českých režisérů. Za mě se vyšvihl až na nejvyšší příčku. :) ()

ChrisChilly

Naprosto úžasné! Je zde vidět neopomenutelná souhra perfektních hereček. Stejně tomu bylo i ve filmu Fany. Jiřina Jirásková byla zkrátka PANÍ herečka a Jiřina Bohdalová jí pořád je. Příběh je velmi silný. Vím, že to může znít jako klišé, ale opravdu je nutné ostatním naslouchat a neodsuzovat je předem. Později toho můžeme litovat do konce života a už se nic nedá vzít zpět. Když se nad tuto směsici postaví s režisérskou taktovkou skvělý pan Strach, nemohu jinak. PĚT HVĚZD! ()