Reklama

Reklama

Ztraceni v poušti

(TV film)
  • Česko Zmizelí (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Jim Henley a jeho nová manželka Patty se společně s jeho dětmi Mattem a Kate, a Mattovou kamarádkou Ethan vydávají na rodinnou dovolenou. Cestou přes Nevadskou poušť mnoho příležitostí k přestávkám není, a tak rodina zastaví u první benzinové pumpy a hospody, kterou u cesty objeví. Matt se snaží přemluvit rodiče, aby se vydali do tajemného města duchů, hornického městečka Weaver, které má podle starodávné mapy ležet poblíž. Přestože na žádné mapě od roku 1940 se žádné takové město nevyskytuje a dokonce ani místní obyvatelé, kterých se Jim zeptá, o žádném Weaveru nikdy neslyšeli, objeví rodina odbočku zachycenou na starobylé mapě a protože mají dost času, rozhodnou se pro malý výlet se zajížďkou. Weaver, kam dorazí o chvíli později, skutečně vypadá jako město duchů. Jako město, jehož obyvatelé se najednou rozhodli odejít, aniž by si s sebou cokoliv vzali. Domy jsou sice sešlé časem, ale místní obchod je plný zásob pokrytých prachem a místní restaurace vypadá, jako by ji hosté houfně opustili uprostřed oběda. Henleyovi si město prohlédnou a pak chtějí pokračovat v cestě. Jenže se blíží večer a Pattyin mobil nemá signál a tak Jim rozhodne, že přenocují ve Weaveru. A to je osudová chyba. Ještě téhož večera totiž Ethan objeví videokameru s nahrávkou neznámých turistů, ze které vyplývá, že byli pronásledováni záhadným zlem, které je jednoho po druhém dostalo. Jim sice soudí, že jsou v bezpečí, protože neznámé zlo, pokud nějaké bylo, je už dávno minulostí. Jenže další ráno zjistí, že jejich auto zmizelo, že jsou pětatřicet mil od hlavní cesty a že ve Weaveru se ukrývá něco, co je nechce nechat odejít. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (51)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Disappearance má skvělou úvodní myšlenku, podobnou jako u snímku Hory mají oči, ale to, co s ní později dělá, je nevýslovná kravina. Začněme tím, že za celou dobu snímku žádné to monstrum, nebo oč se vlastně jedná, nevidíme. Je to zčásti kvůli nízkému televiznímu rozpočtu a zčásti také proto, že filmaři nevěděli, jak na to. Prostředí města duchů v poušti se mi líbilo, ale jeho potenciál nebyl skoro vůbec využit. Vyloženě mě naštval závěr, který jsem nemohl pochopit a pochybuji o tom, že vůbec nějakou logiku má. Z nadějného snímku se stala totální béčková volovina. Škoda. ()

peter12 

všechny recenze uživatele

Jeden ujo vo filme hlavnej postave povedal. To mesto má dve legendy. Jedna je, že pri mesto hodili neutrónovú bombu a všetci z mesta sa narýchlo presťahovali do hornickych šachiet a tam sa z ich deti stali mutanti. Trocha jednoduchšia je, že pod mestom je indiánsky cintorín a tak mesto postihla nejaká kliatba. Do konca záverečných tituliek som nezistil či je správna legenda jedna alebo dva. Ale ja by som povedal, že asi legenda tri a to je  tá, že Indiánska  kliatba zmutovala kvôli bombe a to ju nasralo do takej mieri, že začala ich meniť na obraz svoj. Celkom som si myslel, že to bude niečo medzi hory majú oči a očistcom a i keď až tak ďaleko som nebol, toto mi pripomínalo nejakú zvláštnu Kingovku, niečo na štýl beznádeje, ale určite s lepším koncom. Horor to pripomína len kvôli hutnej a plazivej atmosfére a i tomu mystériu, ktoré je až do konca. Len škoda, že sa tu aspoň troska nepritvrdilo, lebo toho napätia tu bolo malo a krvi vobec, ale asi nemôžem zas chcieť všetko. Herecky to bolo slušné a opustené mesto zbudovalo rešpekt. Ale zas niektoré veci mi tam prišli už cez čiaru ako scéna, kde rodina chce ujsť z mesta a z jednej strany ich zablokuje autobus a z druhej strany kamión, kde sa tam asi v púšti vzali? Divne a takých prešľapov je tu viacej, ale nevadí, som aj tak veľmi rad, že sa mi tento film dostal do pozornosti. ()

Reklama

brit84 

všechny recenze uživatele

Srovnání s filmem Hory mají oči je víc jak na místě. Dokonce si troufám tvrdit, že valná většina nápadů v HMO je ukradená z tohoto filmu. Bohužel režisér z toho "příběhového" potenciálu nedokázal vyždímat tolik, aby z toho byla fakt pecka. Lekaček je tady minimálně, navíc film kazí několik dementních situací, jako třeba pád tak do 10m hluboké studny bez vody, bez jediného šrámu (pardon, vlastně trochu kulhala). Konec je kapitolou sám o sobě. ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s většinou zde zmíněného. Taky sem to pustil čirou náhodou a musím říct, že sem byl fakt napjatý a film se mi celkově dosti pozdával, samozřejmě v rámci žánru. Ale jsem dosti naivním divákem, to že je film ustřihnut schválně kvůli nedostatku nápadů mě ani nenapadlo, docela dlouho sem si s tim lámal hlavu... ()

IdaHutt 

všechny recenze uživatele

Zajímavý horor s působivou atmosférou. Náhodně zvolený film, který na mě udělal velmi dobrý dojem, ačkoli jsem od něj nic nečekala. Neméně zajímavé pak pro mě bylo prolétnout komentáře uživatelů (přiznám se, že pouze rychle a pouze první stránku). Asi si tyto snímky opravdu vybírají skoro výhradně příznivci hororového žánru, kteří mají patřičně nastavená měřítka - i způsob interpretace. A k čemukoli dalšímu jsou jaksi, bez urážky, slepí. Pro mě totiž nejdůležitější bod - pozor, spoiler!!! - představovalo ono epicentrum výbuchu neutronové bomby. A to navzdory tomu, že to autoři z hlediska historických dat popletli, alespoň usuzuji-li podle toho, co bylo řečeno v českém dabingu. Jenom lituji, že motiv epicentra nebyl ještě více rozvinut, zejména ve smyslu dalších společenských souvislostí. Přesto však tato "reálie" snímek posunula k vyšší hodnotě, pro mě určitě. A vůbec mi nevadilo, že v závěru se neobjevilo triviální vysvětlení událostí. Naopak. Příběh skončil - a neskončil, poněvadž část zneklidňujícího tajemství zůstala skrytá. A právě díky tomu si hodně diváků na relativně nenápadný horor snad vzpomene i po čase. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu je zmíněno opuštěné kalifornské městečko Bodie, které bylo v roce 1961 vyhlášeno za národní kulturní památku na život na Divokém západě. Městečko ročně navštíví až 200 tisíc turistů. (Matej.Mirejo)

Reklama

Reklama