• zette

Jednoduchy scenar, ktery neda vyniknout ani hercum. Nekolik svetlych momentu se zde najde, nemohou ale utahnout cely film.(19.2.2017)

• Marthos

Brněnská výrobna Monopol, která za dobu své existence produkovala pouhé tři filmy (mezi nimi ovšem i mezinárodně oceněnou Maryšu), stihla ještě koncem roku 1932 za levnější sazbu prosadit ve vinohradských ateliérech vznik této situační veselohry. Režií byl pověřen V. Ch. Vladimírov (vlastním jméném Vladimír Chinkulov), který byl ovšem mnohem úspěšnější jako herec v období němého filmu a jeho příležitostné režijní práce skončily obyčejně fiaskem. Stejně jako Strýček z Ameriky. Dobová kritika byla nemilosrdná a film odsoudila coby nejhorší typ laciného kýče. Mnoho se toho nezměnilo ani dnes.(20.10.2008)

Dej je prilis kratky a predvidatelny- strycek z Ameriky prijel na navstevu k synovci a je ubytovan v dome jeho snoubenky. Predstira, ze je hluchonemy aby zjistil co si o nem kdo mysli a kazda zenska se mu znazi vnutit.Tot vse- proto je dej nadstavem vetsi mnozstvim hudby a zpivani ,opravdu dobre tanecni vystoupeni a kouzelnik -komik. Vetsi prostor zde konecne dostala Marie Grossova . Ovsem kdo ke konci filmu vykrikne STOP ! je mi zahadou.Ze by chyba ve strihu?(10.5.2011)

Náramná, kabaretem cinknutá, taškařice, jíž silně dominuje ženská komička (dnes bohužel zapomenutá) Marie Grossová. Zaujal mě určitý předobraz Felixe Holzmanna, který vystupuje ve vinárně, kde vegetuje syn zadlužené statkářky.(10.6.2011)

Kde hraje pan Pištěk s paní Nedošínskou, tam je vždy záruka kvality. Pohodová veselohra na nedělní odpoledne(15.5.2016)