Probuzení

The Awakening

Wakening, The

Horor / Thriller

Velká Británie, 1980, 105 min

Nečekaně kvalitní horor, který se většinu času ani jako horor netváří, ale ke konci začne být pekelně napínavý.(25.7.2002)

Film THE AWAKENING Mikea Newella je zaujímavý nielen knižnou predlohou Brama Stokera (správne, „Dracula“), ale i kvalitnou atmosférou, spoliehajúcou sa viac na strašidelné budovania napätia, ako na lakačky, nebodaj na krvavé orgie. Charlton Heston sa tu po boku Susannah Yorkovej predstavuje ako archeológ, dostávajúci sa v Egypte kvôli dávnej kráľovnej Kara do problémov, ktoré by ste nechceli mať.(30.6.2007)

Vynikající horor, ze kterého mi už bohužel příliš mnoho podrobností v hlavě nezůstalo. Vzpomínám si však velmi dobře na scénu s rozbitou skleněnou střechou a následným pádem špičatého střepu rovnou do tváře jednoho z hrdinů. Za ten záběr by se nemusel stydět ani Lucio Fulci. Jinak za zmínku též stojí, že svého času to N@va vysílala v 9:30 dopoledne. Dnes by to dávala sotva tak Prima a to ještě ve 2 ráno s třemi hvězdičkami.(7.2.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,415,112Tržby Celosvetovo $-(29.11.2008)

Skutečně TV NOVA kdysi dávno tento horror vysílala v 9:30 dopoledne (jak už zmiňuje Allan). Vím to, protože jsem se tehdy na něho díval a musím říct, že mě (jakožto malého kluka) naprosto dostal. Dnes už to nebyla taková sláva, hluchých míst je tam víc než dost, ale atmosféra funguje spolehlivě a celé vyvrcholení ve stylu OMENu výsledný dojem táhne hodně nahoru. Pokud vím, tak prostředí starověkého Egypta nějak v hojné míře v horrorovém žánru využíváno nebylo a je to určitě velká škoda, protože snímek THE AWAKENING bezesporu dokazuje, že potenciál je tu obrovský.(20.2.2009)