Reklama

Reklama

Dvacet let po odhalení hrobky egyptské královny se slavnému archeologovi Matthewovi Corbeckovi pořád lepí smůla na paty. (Netflix)

Recenze (22)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Povedený horor z prostředí Egypta sází především na napětí a atmosféru, byť nějaká ta kapka krve se také najde. Archeolog Matthew Corbeck hledá hrobku zapovězené královny Kary, v čemž mu pomáhá asistentka Jane. Není divu, že jeho těhotná manželka Anne není dvakrát nadšená, když většinu času tráví v táboře sama. Jakmile však Corbeck objeví hrobku a začne do ní pronikat, na Anne přijdou porodní bolesti, byť dítě se má narodit až za dva měsíce. Příliš pozdě archeolog pochopí, že královna se reinkarnovala do jeho novorozené dcery Margaret. Události po 18 letech nabírají rychlý spád a královna touží převzít vládu nad Margaretiným tělem. Snímek je vizuálně krásný, řadu záběrů tvoří pohledy na Egypt a náboženské artefakty. Snaha královny dojíti svého cíle připomíná tak trochu Omen. Každý, kdo by chtěl narušit plány, je odstraněn. Autonehoda je jen jednou z vražd, kterých je několik. Konec si zaslouží pochvalu. Kdo by čekal šokující efekty podobné sérii Mumie, bude zklamán. ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Z pohledu dnešní doby je to pro mě velké překvapení. Atmosférická podívaná s nadstandardními hereckými výkony. Ačkoliv úsměvným scénám, které tak původně nebyli zamýšlené se nevyhneme. Film rozhodně pobaví a nastavuje zrcadlo novodobým béčkům. Stephanie Zimbalist je opravdu půvabná herečka a pěkně se na ní kouká. ()

Reklama

Allan 

všechny recenze uživatele

Vynikající horor, ze kterého mi už bohužel příliš mnoho podrobností v hlavě nezůstalo. Vzpomínám si však velmi dobře na scénu s rozbitou skleněnou střechou a následným pádem špičatého střepu rovnou do tváře jednoho z hrdinů. Za ten záběr by se nemusel stydět ani Lucio Fulci. Jinak za zmínku též stojí, že svého času to N@va vysílala v 9:30 dopoledne. Dnes by to dávala sotva tak Prima a to ještě ve 2 ráno s třemi hvězdičkami. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Spíš než uzemňující hrůza je to jako ty stezky odvahy na táborech. Víte, že na vás někdo ve tmě bafne, ale než se tak stane jdete dějem po trase vytyčené rozvěšenými fáborky v podobě náznaků a postupného odhalování. Pro toho do vyrůstal ve videoklipové éře nekoukatelné, pro starší a pokročilé uspokojivě pomalé a pečlivé v budování atmosféry i příběhu. ()

Koly 

všechny recenze uživatele

Skutečně TV NOVA kdysi dávno tento horror vysílala v 9:30 dopoledne (jak už zmiňuje Allan). Vím to, protože jsem se tehdy na něho díval a musím říct, že mě (jakožto malého kluka) naprosto dostal. Dnes už to nebyla taková sláva, hluchých míst je tam víc než dost, ale atmosféra funguje spolehlivě a celé vyvrcholení ve stylu OMENu výsledný dojem táhne hodně nahoru. Pokud vím, tak prostředí starověkého Egypta nějak v hojné míře v horrorovém žánru využíváno nebylo a je to určitě velká škoda, protože snímek THE AWAKENING bezesporu dokazuje, že potenciál je tu obrovský. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama