Čestné modré oči (TV seriál)

• švédský

Ärliga blå ögon

Drama / Romantický / Krimi

Švédsko, 1977, 306 min

Nechtělo se mi uvěřit, že u nás byla na DVD vydána tato švédská detektivní série, sice jen s titulky, ale díky i za to. Vtipný seriál o podvodnici, která se pomocí převleků měnila z ošklivého káčátka na svůdnou labuť aby docela jednoduchými triky připravovala bohaté muže o peníze, se mi moc líbila už kdysi dávno při své televizní premiéře. Je pravda, že na atraktivnosti tohoto seriálu už zapracoval čas, ale i tak má stále svoji originalitu a mé sympatie. Stejně jako kdysi jsem držela palce této rafinované podvodnici a přála ji, aby vyzrála na policii a unikla svým pronásledovatelům. Žádné potoky krve, přiměřená dávka napětí a humoru a netradiční originální závěr dělá z tohoto příběhu i po letech zajímavou podívanou.(16.6.2011)

Sakryš, když před nějakými snad víc už jak třemi desitkami let běžel tenhle seriálek v naší Československé televizi, poprvé jsem se doopravdy platonigicky zamiloval! Hnedle v prvním díle, do toho úžasného žlutého Chevroletu Camaro... ;o} . . . Nu ano, i kočička Anna G. byla vedle téhle káry pro nás mladé chlapce nedostižná persona, celý seriál pak působil na našince jako zjevení z jiného světa. Hrdinka coby milá podvodnice a jiní šejdíři, hochštapleři, křiváci, lajdáci a další veskrze sympatické postavy z ráje mimo sfér "socialistické zákonnosti", neskutečné to osvěžení normalizační ideologizované televizácké krimišedi! Byť ta potvora se v úvodních titulcích po vzoru růžového pantera pře(s)vlékala do podoby šedé myši... ;-] . . . Zvláštní, jak po všech těch letech stačilo pár taktů ústřední melodie a člověk si hned vybavil všelijaké vzpomínky a kontexty... . . . Za pět hvězd to tedy není ani s tou nostalgií, ale radost je a čest i sláva, z očí (i hnědých) hnedle by i slzka sentigimentální ukápla... ;-[] - - - - - (Poprvé sledováno v televizi naší kdysi v dobách bezectně pokřivených, hodnocení po repete 29.11.2011 na dvd /v původním znění a titulky - jářku a utíkejte do Levných knih, celou tu sadu šesti dvd tam mají za 54,00! - slovy padesátčtyři!! - kuKaček/ 66., komentář zde očividně spokojený jako patnáctý - 29.11.2011)(29.11.2011)

Seriál mého mládí :)) Blond Jánošíkovi v sukních jsme fandili asi všichni. Chudá studentka v podnájmu s velkými černými brýlemi, prohnaná podvodnice v rajcovním kostýmku. Kdo by hledal souvislost? Jedna z mála tehdejších možností, jak nahlédnout do severských reálií. Úvodní znělka byla nápaditá a tak trochu strašidelná. Konec dobrý, i když nám mrška trochu zchudla. Ale zřejmě ne nadlouho !(3.9.2010)

Tu melodii od dětsví hraju na piáno a vzpomínám (jako Aybí) na "kreslenou kočku se zipem na zádech":) Kéž by se tenhle seriál zase někde objevil... (26.9.2010). A seriál se objevil! Ač dávám přednost filmům s původním zněním s titulky ve mně srozumitelném jazyku, v tomto případě bych klidně udělal výjimku. Vzpomínám si na původní SK dabing v Československé televizi, ale tuto alternativu seriálová série DVD neobsahuje. I tak jsem ale rád, že jsou konečně tyto povedené příběhy na světe:)(26.9.2010)

Žádná nostalgie mě k Čestným modrým očím neváže, nicméně příjemný odpočinkový seriál to vskutku je. Z celkem šesti dílů se mi tedy opravdu dobré a nápadité zdály tři (první, pátý a šestý), zatímco ty zbylé byly dost na jedno brdo, ale že bych se nějak zvlášť nudil, to ne. Hlavní představitelce bych nejspíš uvěřil každý její převlek (kromě toho úplně posledního), ale nejvíc jsem ji stejně obdivoval v části, kdy se z šedé myšky, studentky Berit, která je znuděná a neumí a ani nechce tančit, vmžiku stala okouzlující živelnou lidovou tanečnicí. To byl fantastický obrat. Tři a kousek.(17.2.2012)