poster

Čestné modré oči (TV seriál)

 • švédský

  Ärliga blå ögon

Drama / Romantický / Krimi

Švédsko, 1977, 306 min

 • igi B.
  ****

  Sakryš, když před nějakými snad víc už jak třemi desitkami let běžel tenhle seriálek v naší Československé televizi, poprvé jsem se doopravdy platonigicky zamiloval! Hnedle v prvním díle, do toho úžasného žlutého Chevroletu Camaro... ;o} . . . Nu ano, i kočička Anna G. byla vedle téhle káry pro nás mladé chlapce nedostižná persona, celý seriál pak působil na našince jako zjevení z jiného světa. Hrdinka coby milá podvodnice a jiní šejdíři, hochštapleři, křiváci, lajdáci a další veskrze sympatické postavy z ráje mimo sfér "socialistické zákonnosti", neskutečné to osvěžení normalizační ideologizované televizácké krimišedi! Byť ta potvora se v úvodních titulcích po vzoru růžového pantera pře(s)vlékala do podoby šedé myši... ;-] . . . Zvláštní, jak po všech těch letech stačilo pár taktů ústřední melodie a člověk si hned vybavil všelijaké vzpomínky a kontexty... . . . Za pět hvězd to tedy není ani s tou nostalgií, ale radost je a čest i sláva, z očí (i hnědých) hnedle by i slzka sentigimentální ukápla... ;-[] - - - - - (Poprvé sledováno v televizi naší kdysi v dobách bezectně pokřivených, hodnocení po repete 29.11.2011 na dvd /v původním znění a titulky - jářku a utíkejte do Levných knih, celou tu sadu šesti dvd tam mají za 54,00! - slovy padesátčtyři!! - kuKaček/ 66., komentář zde očividně spokojený jako patnáctý - 29.11.2011)(29.11.2011)

 • sportovec
  *****

  V originále název působí dojmem čarodějného zaříkadla. V praxi naopak máme co do činění s vykořeněnou mladou ženou, v citlivém věku tragicky postiženou smrtelnou autonehodou svých rodičů. Dívka, měnící se v mladou ženu, nadanou bezpočtem vloh zejména duševních, je ve svých životních ideálech vychýlena a znejistěna. Oddána tlaku konzumismu a toužíc po bezstarostném komfortním životě, vydává se na cestu nejistoty, hazardu, lži a podvodu. To, co ji příznačně zrazuje od samého počátku, je slušnost, kteoru do ní zjevně rodiče stačili vložit. Poctivá v podvodu a autentická ve lži je pro svět hospodářského i organizovaného zločinu stále příliš celistvá a naivní. Uchovává si i zbytky protestního revoltujícího vztahu své generace ke světu dospělých. Seriál nikoliv náhodou není jen přehlídkou převleků a nápaditých podvodů, stíhaných policií, ale i sondou do slabých míst švédské společnosti mezi oběma ropnými šoky sedmdesátých let. Jak režisér Krantz, tak Anna Godeniusová v tomto napínavém příběhu se znaky thrilleru i klasické detektivky excelují. Excelují před očima užaslého dnešního diváka, zvyklého na zboží s kratší záruční lhůtou a neskrývanou spotřební tendencí. Čestné modré oči tak chytrých krásných žen totiž rozhodně nepotkáváme ani na každém rohu, ani každý den.(11.6.2011)

 • štísko
  ****

  Jak ten čas letí. Mnoho let jsem si přemítal v hlavě několik epizod z tohoto seriálu a ne a ne si vzpomenout jak se jmenuje. Až jsem objevil v levnejch knihách obal s těma kukadlama a hned jsem si vzpoměl. Pravda s titulkama oproti dabingu, ale film je na rozdíl od těch dnešních dost pomalej, tak se daj číst v pohodě. Na tom pomalém střídání scén je hodně vidět jak je to moc dávno, co už to u nás chodilo. Dnes je vše akčnější. Jinak seriál se mi pořád líbí i přes pomaleji plynoucí děj. Člověk má alespoň víc času si vychutnat ty vtipné lumpárny.(27.2.2012)

 • Skuby47
  ****

  Nechtělo se mi uvěřit, že u nás byla na DVD vydána tato švédská detektivní série, sice jen s titulky, ale díky i za to. Vtipný seriál o podvodnici, která se pomocí převleků měnila z ošklivého káčátka na svůdnou labuť aby docela jednoduchými triky připravovala bohaté muže o peníze, se mi moc líbila už kdysi dávno při své televizní premiéře. Je pravda, že na atraktivnosti tohoto seriálu už zapracoval čas, ale i tak má stále svoji originalitu a mé sympatie. Stejně jako kdysi jsem držela palce této rafinované podvodnici a přála ji, aby vyzrála na policii a unikla svým pronásledovatelům. Žádné potoky krve, přiměřená dávka napětí a humoru a netradiční originální závěr dělá z tohoto příběhu i po letech zajímavou podívanou.(16.6.2011)

 • kleopatra
  *****

  Jestli se v Moskvě vylidňovaly ulice, když šla u našich "přátel" za totáče Žena za pultem, tak u nás se to dělo, když šel švédský seriál Čestné modré oči. Tu ženskou, která v každý epizodě byla někým jiným, resp. jinou a krásnou a hlavně velmi chytrou a to do té míry, že chlap, kterého si "podala", zpracovala a pak vyždímaného jak citron odložila, to vše s grácií a šarmem, jsem bezmezně žrala. A fandili jí dokonce i chlapi.(2.5.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace