Reklama

Reklama

Čestné modré oči

(seriál)
  • Švédsko Ärliga blå ögon (více)

Obsahy(1)

Je mladá, krásná a svůj vzhled mění lehce jako chameleon. Díky čestným modrým očím a hlavně výkonnému aparátu skrytému za nimi dokáže oklamat, koho si zamane, a připravit ho o peníze. Obecně dává přednost boháčům a speciálně těm z šedé zóny. Krajinka Clauda Moneta je sice docela malá a nepatřile Vám úplně legálně, ale její krádež i tak zamrzí. A že Vás o ní připravila zrovna žena německého konzula? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Žádná nostalgie mě k Čestným modrým očím neváže, nicméně příjemný odpočinkový seriál to vskutku je. Z celkem šesti dílů se mi tedy opravdu dobré a nápadité zdály tři (první, pátý a šestý), zatímco ty zbylé byly dost na jedno brdo, ale že bych se nějak zvlášť nudil, to ne. Hlavní představitelce bych nejspíš uvěřil každý její převlek (kromě toho úplně posledního), ale nejvíc jsem ji stejně obdivoval v části, kdy se z šedé myšky, studentky Berit, která je znuděná a neumí a ani nechce tančit, vmžiku stala okouzlující živelnou lidovou tanečnicí. To byl fantastický obrat. Tři a kousek. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Jestli se v Moskvě vylidňovaly ulice, když šla u našich "přátel" za totáče Žena za pultem, tak u nás se to dělo, když šel švédský seriál Čestné modré oči. Tu ženskou, která v každý epizodě byla někým jiným, resp. jinou a krásnou a hlavně velmi chytrou a to do té míry, že chlap, kterého si "podala", zpracovala a pak vyždímaného jak citron odložila, to vše s grácií a šarmem, jsem bezmezně žrala. A fandili jí dokonce i chlapi. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Sakryš, když před nějakými snad víc už jak třemi desitkami let běžel tenhle seriálek v naší Československé televizi, poprvé jsem se doopravdy platonigicky zamiloval! Hnedle v prvním díle, do toho úžasného žlutého Chevroletu Camaro... ;o} . . . Nu ano, i kočička Anna G. byla vedle téhle káry pro nás mladé chlapce nedostižná persona, celý seriál pak působil na našince jako zjevení z jiného světa. Hrdinka coby milá podvodnice a jiní šejdíři, hochštapleři, křiváci, lajdáci a další veskrze sympatické postavy z ráje mimo sfér "socialistické zákonnosti", neskutečné to osvěžení normalizační ideologizované televizácké krimišedi! Byť ta potvora se v úvodních titulcích po vzoru růžového pantera pře(s)vlékala do podoby šedé myši... ;-] . . . Zvláštní, jak po všech těch letech stačilo pár taktů ústřední melodie a člověk si hned vybavil všelijaké vzpomínky a kontexty... . . . Za pět hvězd to tedy není ani s tou nostalgií, ale radost je a čest i sláva, z očí (i hnědých) hnedle by i slzka sentigimentální ukápla... ;-[] - - - - - (Poprvé sledováno v televizi naší kdysi v dobách bezectně pokřivených, hodnocení po repete 29.11.2011 na dvd /v původním znění a titulky - jářku a utíkejte do Levných knih, celou tu sadu šesti dvd tam mají za 54,00! - slovy padesátčtyři!! - kuKaček/ 66., komentář zde očividně spokojený jako patnáctý - 29.11.2011) ()

dyfur 

všechny recenze uživatele

....v dobe uvedenia to bol hit-až na to,že hlavú úlohu dabovala Zuzana Krónerová-čo aspoň mne zvyknutého na český dabing strááášne pílilo uši. Ale pozeralo sa to vo veľkom. Mám to kúpene vyše roka z Levných kníh ,ale bojím sa to pozrieť ,aby som si nepokazil spomienkový dojem..... ale hádam príde chvílka kedy dám celofán z dvd-čka dolu....moja zaujímavosť: V slovenskej verzii nahovorila hlavnú úlohu herečka Zuzana Krónerová. (dyfur) ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

V originále název působí dojmem čarodějného zaříkadla. V praxi naopak máme co do činění s vykořeněnou mladou ženou, v citlivém věku tragicky postiženou smrtelnou autonehodou svých rodičů. Dívka, měnící se v mladou ženu, nadanou bezpočtem vloh zejména duševních, je ve svých životních ideálech vychýlena a znejistěna. Oddána tlaku konzumismu a toužíc po bezstarostném komfortním životě, vydává se na cestu nejistoty, hazardu, lži a podvodu. To, co ji příznačně zrazuje od samého počátku, je slušnost, kteoru do ní zjevně rodiče stačili vložit. Poctivá v podvodu a autentická ve lži je pro svět hospodářského i organizovaného zločinu stále příliš celistvá a naivní. Uchovává si i zbytky protestního revoltujícího vztahu své generace ke světu dospělých. Seriál nikoliv náhodou není jen přehlídkou převleků a nápaditých podvodů, stíhaných policií, ale i sondou do slabých míst švédské společnosti mezi oběma ropnými šoky sedmdesátých let. Jak režisér Krantz, tak Anna Godeniusová v tomto napínavém příběhu se znaky thrilleru i klasické detektivky excelují. Excelují před očima užaslého dnešního diváka, zvyklého na zboží s kratší záruční lhůtou a neskrývanou spotřební tendencí. Čestné modré oči tak chytrých krásných žen totiž rozhodně nepotkáváme ani na každém rohu, ani každý den. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama