Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (354)

Šandík 

všechny recenze uživatele

Nadčasový film, který podobně jako o něco starší film "Bohové musejí být šílení" spojuje inteligentní humor s určitým poselstvím. Možná právě proto působí nesmírně opravdově, jakkoli jde stále o čistou komedii. Do jisté míry tak připomíná například daleko méně známý ale skvělý film "Místní hrdina". Navíc má ovšem romantickou linku, jakkoli zjemněnou pomocí skvělých vtípků, například vyznání lásky prostřednictvím dvou dalších chlapů, kteří na sebe na přeplněném nástupišti metra pořvávají "Miluju tě a chci s tebou žít" ;o) Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Radek99, Gemini ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Chtělo by se říct odpočinkový, oddechový film. Ale vykládejte to břišním svalům, předním pilovitým svalům a bránici, které jsou díky četným vtipným situacím a hláškám téměř v neustálé permanenci. Jak se vypořádat s džunglí jménem New York, kde je třeba mít se na pozoru i na eskalátorech a jak přežít v muzeu fauny a flóry s názvem Severní teritorium, kde jste i během dopolední přestávky na pití v ohrožení života dvoumetrákovým krokodýlem?? Mike a Sue by mohli vyprávět. Jisté je to, že tolik parádních scén plynoucích z konfrontace člověka s neznámým prostředím jsem dlouho neviděl. Paul Hogan působí přesvědčivě a věřím, že každý zkoušel někdy jeho uklidňovací trik. Linda Kozlowski jej příjemně doplňuje, dále připočítávám chytlavé hudební tóny, perfektní původní dabing a skvěle napsaný, i když předvídatelný konec (melancholik, který věří na osudovou lásku, jejíž sílu byl dal najevo klidně i před zraky stovek svých spoluobčanů, se zajíkne blahem). 8,8 miliónů australských dolarů(rozpočet)/328 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Divácky známá komedie z plodného, ale také poměrně značně naivního období 80 let, je proslulá svojí atraktivní originalitou. Ne atraktivností celku, nýbrž hlavní postavy, kterou je trochu svérázný zálesák z australské buše Mike Dundee v dokonalém podání Paula Hogana. Americká novinářka chce o něm napsat reportáž a vydá se pro ní do zcela neznámého prostředí kontinentu na konci světa. Následná konfrontace Dundeeho s velkým městem, jakým je New York, je pro něj zkušeností, ve které proti měšťáckým figurkám použije svůj lišácký "fištron", ačkoliv na většinu z nich působí jako neotesaný a necivilizovaný zálesák. A atraktivní reportérka postupně podlehne jeho kouzlu. Film je natočený průměrně, ale Mike Dundee je velký tahoun filmu, který se nebere příliš vážně a divák si s ním užije legraci, ale zase nic třeskutého to není. Komedie zapadající svým pojetím přesně do osmé dekády minulého století prezentující Big Apple ještě s neskutečným ikonickým rozměrem, který už v současných filmech nenaleznete. 60% ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Jeden z tátových oblíbených filmů. Vyhýbala jsem se mu obloukem, nikdy mě příliš tahle série Krokodýla Dundeeho nelákala. Nyní ho mám ve filmové výzvě od kamarádky, takže nastal čas, abych se na něj také podívala. Paul Hogan je velmi přesvědčivý, hezký postarší drsňák. Linda Kozlowski byla nádherná ženská, zatraceně po ní bych šla i já a navíc umí hrát. Její zamilované pohledy na Dundeeho byli upřímné (i když možná to nebylo jen hraní, že?). Bohužel příběh mi ale nepřišel tolik zajímavý a vtipný, abych dala více hvězdiček. Přistihla jsem se, že při sledování najednou myslím na něco jiného a nesoustředím se na film, což beru jako velké mínus. Mike Dundee mi navíc přišel až příliš naivní v New Yorku, každý normální člověk, by se zadaptoval po pár dnech a došlo by mu, co dělají lehce oblečené holky na ulici. No mám to za sebou, takže za mě lehký průměr. ()

Sawy 

všechny recenze uživatele

Strašně fajn film,který musí pohladit po duši každýho aspoň lehce citlivýho diváka.Paul Hogan prostě JE Dundee,jedna z nejzábavnějších filmových postav.A krásy australské přírody a Lindy Kozlowski jsou nepřehlédnutelné.Film navíc díky kraťoučké stopáži uteče jako voda a hned po jeho skončení jsem měl chuť pustit si ho znova,což se mi zas tak často nestává.Něco mi říká,že se zrodila moje budoucí srdcovka.A navíc,když jsem dal Austrálii čtyři hvězdičky,tohle musí dostat maximum! 90 % ()

Galerie (50)

Zajímavosti (39)

  • Původně John Cornell s Paulem Hoganem (Mick Dundee) přijeli do USA bez obchodních poradců. Přesvědčili však Paramount k odprodeji práv na americkou distribuci. Studio následně vynaložilo finanční prostředky na propagaci ve stejné výši, jaké byly použity na výrobu. (Trainspotter)
  • Paramount před uvedením na americký trh dal film k rozboru marketingovému oddělení a to vystřihlo asi 7 minut scén. (Trainspotter)
  • Film vydělal v Austrálii 100 milionů australských dolarů za první dva měsíce distribuce; doma tak tedy předčil i E.T. - Mimozemšťana (1982), který byl do té doby kasovní jedničkou. (Trainspotter)

Související novinky

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno