• Sarkastic

V pořádí asi třetí maďarský film, který si pro nás čt2 připravila (bohužel ten nejslabší). Po Barvě štěstí a Všechno nejlepší k narozeninám jsem dopěl k názoru, že Maďaři celkem umí točit filmy a že nejsou na špatné cestě. Ovšem po zkušenosti s tímto snímkem jsem trochu dost (spíše dost) rozpačitý. To, že si někdo vypůjčí Americkou krásu a natočí ji po svém, by mi zase až tolik nevadilo, ovšem kdyby to mělo hlavu a patu. Tady nedávalo smysl téměř nic a několikrát jsem se přistihl, že koukám po hodinách, protože jsem se dost nudil. Několikrát jsem se zasmál, ale to bylo spíš proto, že se tvůrci tohohle filmu snažili trochu šokovat (myslím, že kdybych teď nato koukl ještě 1x, tak se už asi nezasměju). Navíc hudba, která bývá v mnoha filmech minimálně obstojná, tady byla dost divná a nelíbila se mi. Přemýšlím o jakkémkoliv užitku, přínosu tohoto filmu do současné filmografie, ale nic mě nenapadá...snad někdy příště.(10.7.2008)

Smysl tohohle filmu je v tom, co napsal Eodeon: "Vyprávěn je jen v nepodstatných detailech odlišný příběh s nespočtem scénických asociací, ale významy filmů se jasně rozcházejí." (Samozřejmě ve srovnání s Americkou krásou). Jako pokus o hledání paralel a rozdílů zajímavé, kdyby tohle vzniklo v Čechách, chrochtal bych blahem, ale na v současnosti nejlepší kinematografii na světě je to přece jenom málo.(2.7.2008)

• igi B.

Bože, to je ale otravný film... :-( Rádoby umění made in Hungary. Zoufale přehrávající osoby v obsazení, snažící se dohnat a předehnat ty své vysněné (vykradené?) předlohy. Grimasy, žvanění, křik, škleby, trhavé pohyby - rádoby art i štika, leč tahle forma smrdí od hlavy. Obsah od psa obpařen. Blablablabla? Tak nějak. Némtudom...(2.10.2006)

• Malarkey

Maďaři umí nejen skvělý guláš, ale i výborné filmy. Tak nějak se v ukázkách na tento film honosila Česká televize. S první půlkou bych souhlasil to je jednoznačné, ale jestli umí dobré filmy je těžké soudit. Tohle je můj první maďarský film a i když nebudu brát, že to je evropská kopie Americké krásy tak mě ničím nepřekvapila, nudila a zdálo se mi, že si Maďaři hrají na západní zemi...nepracují s normálními počítači...ne ne oni mají rovnou počítače od firmy Apple...málo kdy se v Evropě tenhle vyskytne to spíš v Americe. Mimo to do toho ještě nezapočítávám fakt, že maďarština je fakt hroznej jazyk. Samozřejmě se nenechám jen tak odrást a rozhodně se kouknu na další jejich filmy a doufám, že budou na lepší úrovni než tento.(3.10.2006)

Marně...marně kontroluju torrenty jestli se tento snímek na nich někdy neobjeví... Viděl jsem ho necelý (protože jsem ho pustil příliš pozdě, neviděl jsem začátek) před mnoha lety když jsem v noci úplnou náhodou zapl televizi... Pamatuji si ho především jako absurdní drama (také ale skvělou komedii, u které jsem zažíval záchvatovité výbuchy smíchu), které naprosto geniálním způsobem kritizovalo a zesměšňovalo běžnou lidskou normalitu, běžné reagování a chování především ve vztazích a to tak tvrdě a nekompromisně, že to snad musel pochopit (a následně se nad sebou zamyslet) každý. Docela mě zaráží, že tu má tak nízké hodnocení...nicméně doufám, že jsem si název zapamatoval správně ?! Potřeboval bych ho vidět znovu, ale nemůžu ho sehnat... Americkou krásu jsem viděl víckrát a celou a popravdě tomuto nesahala ani po kotníky (byť to není špatnej film), především bych ale řekl, že Americká krása byla o něčem jiném a byla pojata UPLNĚ, ale UPLNĚ jinak...srovnání dost dobře není možné a bylo by zcela nesmyslné.(19.12.2013)