Balíci (TV film)

Komedie

Česko, 2004, 61 min

Pavel Göbl

Petr Vejslík

Na tvorbu ČT vynikající. Zejména scénář a dialogy jsou nečekaně kvalitní. Problém samozřejmě je, že někteří kluci neumí hrát. Jenomže člověk nemůže mít všechno, Kotek s Mádlem umí hrát pubeťáky určitě přesvědčivěji, ale v jejich filmech byl zase vždycky debilní scénář. Kdybych si měl vybrat, raději si vyberu horší herectví se scénářem, který je i o něčem jiném, než jak si zapíchat.(11.10.2011)

Perfektně vyladěné dialogy, džízka s lebkou a květy, kombíčko za 50,-Kč, rozpuštěnou máničku a s heslem "punk is not dead" hrát folk... to jsou ti praví Balíci......... televizně příjemné překvapení...o to horší překvapení bylo vidět zdejší hodnocení....(1.5.2012)

Balíci jsou film pro stejnou cílovou skupinu jako Göblův předchozí TV snímek Šťáva. Tentokrát je zasazen na moravskou dědinu a znovu je jeho důležitou součástí hudba. Písně mají tak švihlé texty, až jsou zajímavé, ale jejich občasné řešení coby videoklipy (navíc se stále stejným záběrem na počítačový monitor) nebylo zrovna šťastnou volbou. Ale jinak celkem dobrý.(17.5.2005)

• klukluka

Pavel Göbl je tak trochu otloukánek ČSFD, jeho "Plácačka" (aktuálně 44%) je podle mě velice nedoceněná. Zasloužil se ale i o skutečně slabší kusy a Balíci jsou jedním z nich. Rozpačitému filmu rozhodně nepomohly ani jeho technické kvality, které byly de facto nijaké a na rok vzniku- tedy 2004, skutečně žalostné.(20.7.2013)

• blackrain

Nejdříve jsem si myslela, že je příběh zasazen do osmdesátých let. Pak se ale objevily i další indicie, které poukazovaly na současný venkov. Mě to moc komediální nepřišlo. Ten frajírek Robinek byl na přeshubu a ten jeho geniální tatík taky a ze všech nejlepší byla ta rádoby hvězda NHL. Ta nasadila všemu korunu. Venkov má samozřejmě něco do sebe, ale na tomhle venkově bych fakt žít nemohla.(2.5.2012)