Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

punco

Škoda. Som fanúšik ázijskej tvorby a hlavne Woonovej ale dnes sa spokojné krochkanie nekonalo. Režijne výborné, ak prepáčim pomalý rozbeh, scény odvážne ktoré može amerika aj dnes znova len ticho závidieť ale zápletka divná a hlavne tie hitpointy účinkujúcich neustále sa meniace boli fakkt iritujúce, miestami bol niekto(rí) priam nesmrteľní....Napriek tomu to ajtak malo spád. 70 % ale ani o chlp viac. ()

cubiczech

Korejský gangsteři sice moc střelný zbraně nenosej, ale ty rány tupejma předmětama a noži jsou taky fun, hlavně na zimních stadionech. I když se teda v tom nakonec víc střílí než bodá, človek to často i sám cejtí... Pomalejší tempo ale za to výborný zakončení. ()

Saprofag

Zvěsti o tomto filmu se nesli na vlnách superlativů, což jsem mimo jedné nápadité akční scény moc nezaznamenal. Není to vcelku špatný film, ale už jsme zvyklý na vysokou kvalitu korejské produkce tolik, že tohle je spíše standard. Navíc jsem čekal teda opravdu NĚCO a dostal jsem CO? Byung heon Lee není takovej sympaťák, jak bych si přál a na můj vkus se tváří a chová příliš coolově než je zapotřebí. Takže trojka myslím, že je akorát. ()

doogiemus

Aj keď som si tento film vybral na základe odporúčaní, vôbec ma neoslovil a miestami až vyslovene nudil. Chýba tu úplné rozvinutie deja a lepší výkon hlavnej postavy. No, nič moc. ()

BMAXX

Vždycky za všechno může ženská... :-))) A šéfovi se nesmí říkat ne ;-) Ale o čem by pak tenhle film byl, že? Zajímavá korejská akce ála Oldboy. Hlavní hrdina se nesere s ničím, co mu stojí v cestě (a zbytečně to neokecává) a tak to má být. 5* ()

PeterNu

Asi som príliš jednoduchý dívák, aby som bol uchvátený z tejto snímky a dokázaĺ ju oceniť, ako väčšina. V mojom prípade dopozerané len z povinosti. ()

CaveRnDish

Slušná korejská gangsterka. S Byeong-heon Lee (gangster Sun-woo) stylizovaným do podoby delonovsky ledového elegána se vždy - pokud to okolnosti dovolují, vyčištěnými botami a bezvadným oblekem v hlavní roli.    Ale to nestačí. K tomu, aby se z Bittersweet Life stal zapamatovatelný film, bylo třeba přidělit podstatnou část z jeho dlouhé stopáže "formování" hlavních postav, nebo alespoň té hlavní. "Filozofická hledání" gangsterského bosse Kanga v podání Kim Yeong-Cheola, ani dlouho váhající prst studeného Sun-wooa nad tlačítkem mobilu a koupená červená lampa jsou k tomu příliš málo. - A tak to, co mělo být hlavním obsahem filmu se stalo pouhou záminkou k jeho vzniku.    Závěrečné "čištění" scény pak ve mě vyvolalo jenom přání, ať už spadne "opona". Protože žádná z postav za sebou neměla takovou minulost, aby ve mně probudila soucit.    Takže jsem si jenom zopakoval železná pravidla gangu, doprovázená v mnoha filmech stále dokola obehrávanými krutostmi, a spolu se závěrečnými titulky Bittersweet Life v mé hlavě zanikl. Což je škoda. ()

ceduard

Jihokorejská variace na legendu o kanonýru Jabůrkovi. "První kartáč, můj ty smutku, vjel mu hubou do žaludku, on však honem ho vyndal a už zase střílel dál. A u kanónu stál a pořád ládo-, ládo-, ládo-, u kanónu stál a furt jen ládoval. Praskla puma velmi prudce, utrhla mu obě ruce; on rychle boty sundal a nohama ládoval." ()

onevoice

Prvá polka filmu ujde, ale druhá časť bola pre mňa sklamaním. Nechápem tú vsuvku s tým rusom a jeho kolegom ako prečo začo. Dej postupne upadal. Čakal som aj väčšie inferno čo sa týka odplaty. ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008