Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

Topco

Neo-noirová kórejská gangsterka par excellence! Mafiánsky boss poverí jedného zo svojich najlepších ľudí, aby dohliadol na jeho mladú priateľku a overil, či mu je naozaj verná... Klasická dramaturgická schéma spúšťajúca celý rad udalostí. Samotársky existenciálny hrdina so „slabosťou“, ktorá sa pri výkone práce nájomného vraha príliš nenosí – štipkou ľudskosti. Jeho osud spečatí nevinný a chvíľkový pocit lásky. Morálna dilema, zaváhanie a odklon od pokynov. Jedna chyba, žiadna druhá šanca! Jedna z najväčších ázijských akčných peciek od čias Oldboya. ()

BUD-SFIS

Ze neni treba delat preplacane a zamotane zapletky se tady zcela potvrdilo. Silny pribeh o lasce, pomste, zbranich, zene a krasnym poslednim komentarem. ()

Laputa

Moc hezký film ! Poutavý děj, plný akce a napětí...zvratů a hlavně potyček.... Super hudba. Čekal jsem dobrý film a dočkal jsem se moc ! dobrého filmu, to se tak často nestává. Protože, když člověk čeká dobrý film, bývá pak zklamaný, že tak dobrý nebyl...o to větší je radost, když je lepší, než čekal...Ať žije Korea s nejlepšími filmy na světě !!! ()

forsythia

Asi jsem od toho čekala víc. Nakonec se tam prostě pozabíjeli. I když ty bitky byly parádní, ale to je tak všechno. Nechala jsem se navnadit slibně se rozjíždějící gradací, a ono to nakonec nevygradovalo nikam. Žádné odpovědi, ale vlastně ani žádné otázky. Ono to jen tak vypadalo, že tam budou. ()

Radiq

Ze začátku jsem měl sice problém s tím, kdo je s kým a kdo proti komu, ale ono to časem stejně bylo jedno. Jediný, co mi nedošlo, bylo, kdo byl ten chlap, co ho na konci zachránil a pak zastřelil. Každopádně to je jedno, protože to byl vynikající film plnej krve, násilí, přestřelek a to všechno dokonalejch. Příběh drsnej jak porost na mé tváři po dvou dnech. Pomsta. ()

Mol

Celkem slušnej heroic bloodshed. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale závěrečnej krvavej balet přidává jednu hvězdu. ()

tomeek

Klasický jihokorejský akčňák o smutném hrdinovi kráčejícím stezkou velmi, velmi, velmi krvavé pomsty. Pomalé tempo za doprovodu tklivých melodií, sem tam protnuté zábavnou situací a celé to směřuje k super krvavému finiši. Nic pro milovníky amerických filmů, protože všechno je tiché, niterní, JINÉ a náznakové (ovšem kromě pochování zaživa, Ji-un Kimových oblíbených bitek v úzkých uličkách a chladných poprav bez emocí) a hlavně - filmovým materiálem se v Korei nešetří, neb film má opět dvě hodiny... Ale nenudil jsem se ani chvilku! Asi nejsem tak spokojený, jako po Muži odnikud, protože Bittersweet life je trochu pomalejší a přitaženější za vlasy. 3,5* zaokrouhluju nahoru a tolik rozstřílených lidí jsem viděl naposledy snad ve Smrtonosné pasti. ()

Cedr

K dokonalosti zde chybí opravdový kousek a tá pátá hvězdička je poněkud nejistá, ale u filmu jsem se dost bavil i přes pomalejší rozjezd (až uvidíte první scénu, tak si asi bude myslet, že jsem blázen, když mluvím o pomalém rozjezdu :) ). Někde jsem ale četl, že jde o přímočarý příběh, bez zvratů, bez nějaké skryté pointy ... no nevím, jestli bych to viděl takhle "přímočaře" :) ()

GrooveJump

Jihokorejský mix globálně vyrabovaných filmových postupů, které "hýbou" CSFD světem. Film by si zasloužil 85 procent tak v roce 1970. Cesta ukradeného bojovníka... ()

Sonnik

When doing right goes very, very wrong. Tuhle korejskou tvorbu mám v oblibě hlavně kvůli Parkovým filmům o pomstě. Touto mafiánskou noirovkou se k němu přidá i Ji-un Kim. Dalkomhan insaeng má stokrát viděný jednoduchý námět. Provedění je však jinačí šálek kávy. Kamera i herci jsou luxusní a všemu vládné akční půlhodinka přibližně uprostřed filmu, která následuje po "pohřbu" Sun-Wooa. Těším se na další Kimovy kousky. "You can do a hundred things right, but it takes only one mistake to destroy everything." ()

ivan_drago

Povedené drama, které se zaobírá otázkami cti a loajallity... Hlavního hrdinu žene vlastní zvědavost a touha dozvědět se proč s ním vyjebali, ale my už dávno víme, že lhát svému mafiánskému bossovi se prostě nemá... A protože náš hrdina je paličatý, tak se ke své poloodpovědi prostřílí přes hromadu více či méně důležitých figurek podsvětí... Film je místy dost utahaný, ale ústící v krvavé finále, které veškerou ukecanost vynahradí a náš hrdina může zdechnout s úsměvem na rtech. Velmi se povedla hudba dokreslující zážitek z filmu a musím uznat, že asijští tvůrci umějí udělat najhezčí stříkance krve v širokém, dalekém... ()

ywo666

Rozmýšlam, že seknem s robotou a pôjdem predávať antidepresíva do Kórey. Ako je v Holywoode zvykom Happy end tak na opačnom konci pacifiku je to presne naopak. Film mohol by dosť kratší. Síce sa ma snažil zhyponotizovať. Ale vyšlo mu to iba trochu. Keď to porovnám s Dirty Carnival, ktorí som videl nedávno toto je lepšie po všetkých smeroch. Lepšia akcia, lepšia atmosféra, kratšia stopáž, menej otravných scén a hlavne Byeong-heon Lee v hlavnej úlohe. Ten si robí z filmu vlastnú show a žral som mu absolútne všetko. Teším sa na Terminátora. 75% 4* ()

neoBlast

[Asi čtvrté zhlédnutí] Nelehce se mi popisuje láska k tomuto filmu, protože vše co vidím jako přednost a důkaz geniality, může znít prostoduše či jako chvástání zamilovaného fanatika. A Bittersweet Life je až neuvěřitelně jednoduchý příběh o pomstě, stylovka jak sviňa držená tak jistými opratěmi kočího-režiséra kde božský Byeong-heon Lee srší charisma všemi póry těla. A tento komentář rozhodně nedostojí mým vlastním pocitům. Prostě srdcovka, kvůli které miluji ruské pistole, chci vypadat tak moc cool v černém obleku a bílé košili, mám přes deset let stejnou ikonku na čsfd... a Hollywood si našel svého token Asiata. 95 % ()

Saku

Korejsky film ma svoji hvezdu a tou je charismaticky Byung-hun Lee. Ma styl, tak jak to mame radi, ale to nestaci. Pak je tu originalni vizualni stranka, mnohdy dlouhe staticke zabery, sceny bez dialogu, tolik typicke pro asijskou kinematografii. No a k tomu pak scenar, ktery nas v prvni pulce seznami s hlavnimi hrdiny aby se v druhe pulce mohla rozjet nemilosrdna pomsta. Takhle ma vypadat akcni film, na ktery nezapomenete! ()

VasaX

Krásně řečeno, "post-Tarantino". Každopádně akční film ve stylu hlavní hrdina je téměř záporňák, díky jeho dobromyslné pohnutce je mu způsobena křivda a nakonec se vydá na krvavou pouť za odplatou. Jednoduché, akční, pěkné. Některé "ticha před bouří" jsou sice až moc dramatizované ale i tak 4/5 v této kategorii dosáhne. ()

Ceres

Podle průměrného hodnocení by tohle měl být velmi mimořádný a skoro dokonalý film. Pro mě....ne tak docela. Film má spoustu vad na kráse, které popsal pěkně uživatel Tsunami_X. Zásadní bylo, že mě naštvali některé laciné bojové scény, např. bitka při utěku před popravou. Celkově dobrý film, ale jen lehce nadprůměrný, nic víc, masterpiece se nekoná, na to je to příliš okaté. 65% ()

Macbeth

Zbytecne popisovat zrejme... Je to - klasicky pribeh o pomste, samozrejme skvele natoceny, se skvelymi hereckymi vykony, silnymi momenty, peknym rozuzlenim ; ... ; avsak i toto zcela neinovativni slape na 5*. ()

NoFiction

Zdárný důkaz toho, když se chlap zamiluje do dívky navíc svého šéfa a pak se dějou safra věci. Až v samotném závěru filmu je flashback, kde se střetávají pohledem a krásným úsměvem. Pro mě docela zajímavý dramatický netradiční snímek. ()

Kurikmoon

Film dobrý. Herci a kamera i atmosféra rovnako tak. Ale dvakrát by som si ho asi nepozrel. A po za nejaký čas vo mne z neho moc neostane. Preto nedávam 4++++ (fanúšikovia gangsteriek kľudne si pridajte jednu hviezdičku.) ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008