Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

anais

Krásně vypadající a znějící variace na Tarantina (jež je sám variací na něco jiného), která je v momentech dokonalá a v jiných trochu vlažná. Vidět takový film natočený v Čechách, tak jen tupě zírám. V Jižní Korei jsou ale lepší. ()

Xeelee

Přímočarej příběh nepaří do kolonky originální, ale to zpracování... Tahle svěží směs evropskejch žánrovek po korejsku neustále něčím překvapuje. Nějaký předvídatelný zvraty a scény, který jsem už tolikrát viděl jinde, mi poněkud vadily, ale to bohatě vynahrazujou hrátky s klišé a zaběhnutými postupy. Za všechny bych zmínil třeba přestřelku u baru :-) Kamera je naprosto perfektní, místy přímo úchvatná. Nechápu, jak nějaký scény mohli natočit. ()

JASON_X

Gangsterka po korejsku je samozřejmě úplně jiná, než gangsterka po americku nebo po evropsku. A myslím, že pro důkladné vstřebání je ji třeba vidět aspoň dvakrát. Pro mě osobně je to parádní filmový zážitek, svébytně asijsky poetický, brutální, introvertní, s nějakým tím existenciálním ocasem, s krásnou hudbou, se skvělými týpky v hlavních rolích. A jako bonus se divákovi dostane názorného návodu, kterak rozebrat a zase složit automatickou pistoli Stečkin, a taky se dozvíme, kolik pěstních, kopných, tyčných, řezných, bodných, střelných a já nevím jakých ještě ran je schopen vydržet jeden naštvaný, i když nevelký Korejec, než definitivně zhebne... (Hodně!) / Ehmmm... fakt tě nevykrádám, Mi Nü-Chai, tvůj koment čtu až teď... ()

ScarPoul

Po mnohých stránkach výborne natočený žánrový kokteil. Lahôdkové scény - mučenie a finále, ktoré striedajú tie poetické a pokojné. Drobné humorné vsuvky sú len čerešničkou na dorte. Ji-un Kim natočil po Quiet family konečne film, ktorý mi sadol a nad ktorého príbehom a zobrazením som slintal. Dve hodiny utečú ako voda a pritom zanechajú presne tie pocity, ktoré majú zanechať. Hlavný hrdina Byeong-heon Lee na mňa vysoko zapôsobil podobne ladenou aj keď hodnotovo pre mňa výraznejšou žánrovkou I come with rain. Tu som si ho užíval. Jeho zamračený výraz mi do tohto filmu dokonale sedel a jeho výkon má pre mňa rovnakú hodnotu ako ten Goslingov v Drive. Kim ako žánrový režisér nie je natoľko výrazný aby som mohol bez čakania povedať, že film na ktorý sa pozerám je od neho, ale je natoľko remeselne zručný, že ho hľadať nemusím. Stačí mi ak si film užijem a nechám sa unášať výbornou atmosférou a hereckými výkonmi. K dokonalosti mu chýbalo naozaj veľmi málo. ()

6thSun

První polovina je lepší, v momentě, kdy se z něj stane zombie (ruka z hrobu ven), to ztratí koule a nezachrání to ani poeticky klenuté symfo linky v závěru. 60 - 70% ()

Lacike

Preco to musi mat tak primitivny scenar, ze dokonca aj hlavny boss musi v dlhom monologu vysvetlovat svoje zbrkle zasadne rozhodnutie, ktore pôsobi prilis absurdne? Cela ta pointa o loajalite a cti mi pripada strasne vyhrotena az to pôsobi trapne. No a myslienka o nenaplnenom sne mi pripadala ako nieco navyse, co nema poriadne opodstatnenie v predoslom deji. Tych naznakov tam bolo prilis malo. Naviac ma film pomale tempo, ktore naberie obratky len v akcnych scenach a potom zase spomali. A tak neustale dookola. Aspon ze akcia je fakt spickova. Prehladne natocena a skvele kaskadersky prevedena. Dockame sa niekolkych super bitiek a velkej prestrelky, ktora je ale bohuzial znova absurdna a hlavny hrdina prezije viac zasahov ako terminator. Vlastne ma ustredny pribeh a jeho postavy vôbec nebavili. Ovela viac ma zaujali vedlajsie postavy. Ci uz drsny konkurecny mafian, ktoreho hra Jeong-min Hwang tak aj niekolko komickych figur od ktorych hlavny hrdina kupi pistol. Skoda, ze cely film nebol ladeny v style tejto komedialnej epizodky. Tragicky zaver ma uz ani neprekvapil alebo nedojal. Pripadal mi logicky a vlastne som film uz chcel mat co najskôr z krku. Vysledkom je film so skvelou akciou ale slabym pribehom. 6/10. ()

BoPo

Film o dvoch veciach. Chyby majú následky a aj bezcitní ľudia majú city. Úvodná sekvencia Vám presne ukáže, kto je kto. Následne sa začne odohrávať tiché zamilovanie sa, do ktorého niekto neustále chrlí profesionálnu nenávisť. A Bittersweet Life je v podstate vystrihovánka. Raz za čas Vám určitá scéna pripomenie určitý film. Bohužiaľ tomu chýba nadstavba, nejaká pointa navyše či momenty, ktoré chcete vidieť znova. ()

bouncer

Možná až moc provařená gangsterka o odplatě. Na počin z Jižní Koree bych čekal něco originálnějšího nebo alespoň stylovějšího. Ne že by Dalkomhan insaeng byl špatný film, to jistě ne - ale už tu v podobném provedení byl několikrát a tak rychle zapomenete nebo se to všechno smíchá dohromady... ()

Dale

Cenu za originalitu by tento film určite nezískal, toľko reminiscencií na iné filmy som pri sledovaní jedného filmu už dávno nemal. Ale to by nemuselo byť vždy považované za chybu, no v tomto prípade kazí zážitok z kvalitnej akčnej jazdy slabučký scenár plný dier. Ak ale budete tento film sledovať s nadhľadom, užijete si pravú ázijskú akciu "se vším všudy". ()

Terva

CITÁT - Pohybují se ty větve, nebo to dělá vítr ?.......... Tak půl hodiny pryč - jedna krvavá rvačka, které předcházel docela ironický humor, ale jinak nic. Strašně se tam telefonuje a nic neděje. Hudba je podivná, jen housle, viola a piano, taky nic moc. Akce zatím žádná. Půl hodiny a já se nudím. Abych napsal pravdu nějak ten děj nechápu, jsem asi zabedněnej. CITÁT - Ten pohyb není ani větví ani větrem......... Tři nevyslovená slůvka "omlouvám se vám" rozjedou krvavá jatka. Hlavní hrdina poruší svá pravidla, stane se útlocitný a bude potrestán. CITÁT - Přestaň kopat. Jsme v prdeli........ Dobrá kamera, divná hudba a dokonce i divný humor. Nějak jsem v tom nenašel trochu logiky, nejdříve ho chtěj .... ne to by byl spoiler, tak se podívejte sami. Mě to připadalo trochu hloupé, hlavně ten konec. Někde jsem četl, že tento režisér je přezdíván korejský Tarantino, ale z Tarantina to má jen tu krev, ale myšlenka je někde jinde. CITÁT - Byl to smutný sen ?........ ()

Beznoh

No je to sice hezká gangsterka z jižní Korei, ale přijde mi to lehce jako Chuck Noris v korejském podání. Herecké výkony skvělé a asi to hezky popisuje dané prostředí a krásně vykresluje jednotlivé charaktery. Ale hlavní hrdina, je příliš velký "super-hrdina" a nějaké větší myšlenky nebo něco podobného, bych v tom moc nehledal. ()

Ouwen

První půlka naprostá špička žánru, ale od té bitky u ohniště to ztrácelo svoje kouzlo a dech. A navíc, to asi nechtěně na mě působilo jako komedie, zejména to nesmírné drama na konci. "Proč, řekni mi proč jsi to udělal!! Chci znát skutečný důvod!" Ale akce je fajn, několik slušných bitek a sem tam střílení i když konec je ujetý. 7/10 ()

Zeebonk

S těmi ťamany je to těžké. V záležitosti všedního života jim to kňučí a zvlyká jako ukrajinské šlapce po prvním análu, ale jakmile přijde na lámání končetin a ustřelování mozkoven, tak se ukazují jako ti nejhouževnatější, nejkrutější a nejschopnější zmrdi na této planetě. Z pomstychtivých ťamanovin se mi zdá této nejpodobnější Ajeossi, kterému to masakrování šlo mnohem lépe od ruky, ale za to jeho motivy (holčička, kterou unese mafie) byly od tvůrců výsměch a sledovat první polovina bylo větší peklo, než dostat čůrákem přes ksicht. The Bittersweet life je v patosu a debilitě mnohem vlažnější, požírač psů v hlavní roli nemetá přitepleností na všechny strany, se zbraní zachází hůř než předškolák s vlastním pérem, ale o to lépe mu to kope a o to reálněji vše působí. Jeho motivace jsou navíc ryze sobecké a ani na vteřinu trapně 80tkové. Ve výsledku je to tedy nekompromisní ťamanská řezničina pozitivní natolik, aby se divákovi udělalo těsno v kalhotech. ()

Padme_Anakin

Ze všeho nejdřív musím napsat, že charismatický Lee Byeong-heon to zvládnul na výbornou, on toho svého oddaného a poslušného zaměstnance zahrál tak, že mě doslova přišpendlil k obrazovce, pak dostal za úkol pohlídat na pár dnů šéfovu přítelkyni a objevilo se v něm lidství, svědomí, smysl pro spravedlnost, touha po životě, po jiném životě... Postupný přerod v nelítostného mstitele byl nejen krvavý, pro mě hlavně srdcervoucí, tušila jsem, jak to celé dopadne.. Moc jsem si přála jiný konec, ale pravdou je, že by se k tomuto snímku nehodil.. Krásně smutné pokoukání s nádhernou hudbou... ()

berny2468

Hořkosladký život je jihokorejskou gangsterkou o pomstě a nenaplněné lásce. A je to více než dobré. Na začátku sledujeme jak mafiánský bos svěří svému oblíbenému řešiteli problémů Sun-wooovi úkol sledovat svoji přítelkyni zda ho nepodvádí a případně ji odstranit. Avšak nepočítá s tím, že se Sun-Woo do ní zamiluje a nabídne jí řešení ať poměr ukončí. Ale to bosovi neunikne a jeho pomsta bude sladká. Ale postupem času mu pěkně zhořkne. Sun-Woo má tuhý kořínek a stejně jako Beatrix Kiddo vyniká v umění vylézání z hrobů. První polovina má pomalejší tempo, kdy díky sledování řešitele při úkolu poznáváme svět, který sledujeme. V druhé polovině se to pak přeleje do klasického revenge filmu. Není to dokonalé. Tempo je leckdy rozvleklé a přesto nelze vždy soucítit s hlavní postavou. I moudra na začátku i na konci působí dojmem, že zde jsou jen pro nastavení jakési poetiky. Ale přesto je to natočeno poutavě a originálně. Přestřelky a rvačky jsou přehledné a stylové. Ani John Woo by se za ně nestyděl. Herecky skvělé a obzvláště Sun-woo je skvělý a padnoucí. Poslední dobou musím uznat, že mám slabost pro jihokoresjký film. A obzvláště filmy o odplatě mají jako žádná jiná země. A tenhle za vidění určitě stojí, byť dokonalý není. 7/10. ()

ledzepfan

Hohohóó kdobytobyl řekl, že se z-ze začátku banální a tuctové-gangsterky v průběhu děje vyloupne přemýšlivá skoro až existenciální hra na pomstu a její smysl-dumající nad absurditou celku i jednotlivých situací v klasicky asijkém rámu dokonalé estetiky....pro mě docela překvapení a kdyby mi byl zdejší antihrdina trochu víc sympatický možná bych tam (aspoň na efekt)kopnul plný počet... :) ..............80%.......................................PS:porovnávání s Tarantinovkama nechápu-myšlenky tímhle směrem jsou úplně mimo.. ()

kikuka

uhm..ako občas hlesnem: niet sladkosti bez horkosti..a asi by sa patrilo dodať, že slovo "milujem" pomerne často spájam s horkou čokoládou :-) .. a tak.. a ešte predsa: je skvelé vidieť (opäť raz) film s tak silným tónom bez stôp citového vydierania..for more information, please check adrian´s comment.. .. .. ()

Sten2

Líbila se mi kamera, hudba a styl hlavního hrdiny. Nevim proč ale většina korejskejch chlapíků (herců) je mi velmi sympatická. Nadruhou stranu mi přišla Sun-woova "nesmrtenost a regenerace" trošku přitažená za vlasy, přesto se přikloním ke slabým čtyřem než k silným třem. ()

agentmiky

Film, který za mě zachránil ten adrenalinem našlapaný konec! Protože předtím nám autoři naservírovali podívanou s námětem, který je jako přes kopírák. Neberte mě špatně, já revenge filmy mám dost v oblibě, notabene ty korejské počiny z posledních let, ale tady se mi netrefili asi úplně do vkusu. Hlavní hrdina za mě dost fajn, Byeong-heon Lee už dokázal i ve snímcích americké produkce, že slovo talent pro něj není rozhodně cizí pojem. Bittersweet life ale vyrukuje jakože s dost pomalým tempem, což už i mě v některých sekvencích dost vadilo, první polovina za mě tak maximálně šest bodů z deseti. Druhá půlka je daleko více záživnější, dvě scény úplně TOP (scéna u překupníků zbraní plus závěrečný krvavý epilog), na konci se to hezky utrhlo ze řetězu. Někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Za mě 7/10 ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008