Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

fr3ak

Tohle hodnocení už je spíš na hranici třech hvězdiček, ale nakonec zaokrouhluji nahoru. Film je zdlouhavý hlavně v naprosto zbytečných momentech a bez pár scén by se obešel úplně ale co taky chtít po Korejcích že? :). Nicméně i přes to jde o zajímavou podívanou, kterou by jste si neměli nechat ujít. Dost se mi líbila přeměna hlavní postavy z férového a charismatickéího chlapíka, který respektuje jisté zásady v naprosto brutální mašinu na zabíjení, která nezná pravidla. Pak jdou veškeré zábrany mimo a (anti)hrdina za sebou nechává jen spoustu mrtvol, které vyrábí bez jakýchkoliv zábran či slitování. Spokojenost, ale mohlo to být kapku lepší. ()

animario

Solidní, drsná gangsterka na korejský způsob, s typickým citem pro obrazovou krásu a brutalitu ve vzájemném kontrastu. Akční scény mají nápad a drive a finální přestřelka v klubu je vynikající...Korejci umí. ()

GOREGASM

Řádně stylová, krví nasáklá cesta pomsty, kterou režisér Kim Ji-Woon natočil s lehkostí, jenž by mu mohla řada hollywoodských kolegů jen tiše závidět. Až na pár scenáristických nelogičností a nepochopitelného tlačení na pilu v souvislosti s nesmrtelností hlavního hrdiny jde o kulervoucí podívanou, která oku fajnšmekra nabídne řadu exkluzivního materiálu. A tenhle pán má stát za comebackem Arnolda, fuck yeahhh!!!! 80% ()

Radek.SCH

ČSFD: 83 %, IMDB: 77 %, reálná hodnota: kolem 60-ky. Nadabujte to a pusťte to v sobotu večer na Nově a rázem se zdejší hodnocení "zobjektivní", protože tyhle filmy vyhledává specifický vzorek obyvatelstva bývalého ČS. Zápletka zprofanovaná jak Tomio Okamura (prezident?), k postavám si nenajdete cestu, závěr nejen že nelogický, ale k*revsky natahovaný (že se to nemohlo líbit ani Vám!), sraz na ledním stadionu je nádhernou ukázkou typické dementní scény (jen jedna z mnoha): přijde sice na pozvání známého, ale na hodně neobvyklé místo, Sun-woo nemá rovnou v ruce zbraň, zato čeká až ji vytáhne ten druhý, přičemž i tak přežije pět bodných ran a ještě stačí (v momentě kdy se záporák začne vykecávat) vytáhnout pistoli a párkrát to do něho našít. Další "parádní" scéna je asi desetiminutový úsek po zakopání do mělké jámy a samozřejmě závěrečná sekvence. Prostě ne, ne a ne. Natočit to Američan, bude to parádní propadák, který taky všichni zdrbou. - 50 % ()

mackey

Nekompromisní palba. Nenechte se zmást trošku zavádějícím popisem, kterej u mě vyvolal falešnej pocit, že se bude jednat o zdlouhavou anabázi jedný lovestory. To vše je ale jen v pozadí a vlastně je to i vcelku zástupný. Tenhle film je hlavně o parádní ruční a nejen ruční akci. Doteď nechápu, jak to Korejci dělaj, že každej film natáhnou na dvě hodiny, ačkoliv subjektivní pocit z každý jednotlivý věc je tak někde ke slabší hodince. Ano, opravdu to tak bez zaskřípání sype. A Byeong je už od I saw the devil můj oblíbenec, rozhodně ho budu dál sledovat. ()

agassi68

Vytknúť môžem akurát nezničiteľnosť hlavného hrdinu. Predsa len zopár bodnutí nožom do brucha a niekoľko zásahov zo samopalu by malo zastaviť aj Ramba. Inak napriek klasickej schéme o poslušnosti, láske a pomste je to v podaní kórejcov výborná jazda.. ()

Puol

Do detailu vycibrená gangsterka. Niektoré scénky, napr. nákup zbrani má až kultový nádych. Kórejci príbehy o pomste vedia! ()

TylerGage

příběh o kruté pomstě. Drsný korejský akční drama.Hl. role byla skvěle obsazená a taky bezchybná. Ani minuty sem nelitoval ,že jsem tento film viděl. ()

smrtacik

Jedného ranného dňa sa žiak pozrel na vetvičky pohupujúce sa vo vetre. Opýtal sa svojho majstra: ,,Majstre, hýbu sa tie vetvičky, alebo je to vietor?“ Bez toho aby sa majster pozrel, kam jeho žiak ukazuje sa majster usmial a povedal:,,To, čo sa hýbe nie sú ani vetvičky, ani vietor. To je tvoje srdce a myseľ." Sun-woo (Byung-hun Lee) je manažér miestneho hotelu. Nie je to však manažér v tom pravom slova zmysle, čo vám asi dôjde hneď na začiatku, keď za sa mu prihovorí zamestnanec hotelu slovami:,, Mal by ste ísť na chvíľu dolu, máme problémy“ a náš kľudne pôsobiaci týpek v pokoji dojedá koláčik a odpovedá: ,,OK, postarám sa o to.“ Už tu je jasné v akom duchu sa budú niesť ďalšie udalosti...ono je nám to tak servírované, pomaly kráčajúci muž smerujúci chodbami hotelu na miesto určenia, na okolitých zamestnancoch vidno rešpekt, ktorý táto postava budí, k tomu úvodné titulky rozplývajúce sa v obraze a hudba, ktorá je síce pomalá, ale cítiť v nej napätie. Miesto určenia je tu. ,,Prosím vstaňte a odíďte, skôr než napočítam do tri.“ Sun-woo slúži svojmu pánovi, Mr. Kangovi (Yeong-cheong Kim) už asi sedem rokov bez problémov, lenže môžete urobiť sto veci správne, ale stačí jedná chyba aby vás zničila. A chybu robí aj Sun-woo. Čo na tom, že on to ako chybu nemusí brať, chyba je to, čo za chybu pokladá váš šéf, lebo keď šéf povie, že čierna je biela, tak to tak aj je. Navyše ako vždy, za problémami treba hľadať to krajšie pokolenie, čiže aj tu za všetkým trošku stojí ženská. :-) Takže sa dostávame ku klasickej zápletke, keď sa Kang pokúsi zbaviť Sun-woa nie veľmi vyberavým spôsobom...lámanie prstíkov, zakopávanie za živa a podobne, lenže... Kde je sila, tam je aj vôľa a korisť sa stáva lovcom. Ako som spomínal, nie je to originálny námet, sme svedkami cesty za pomstou ako už asi tisíc krát, lenže zabalenú do takej skvelej formy, ktorú som nevidel už dávno. Ako žáner to môžeme kľudne zaradiť do neo-noir a musím povedať, že svojou atmosférou mi chvíľkami film pripomínal starý francúzsky film Profesionál s Jean Paulom Belmondom. Hlavný hrdina toho veľmi síce nenakecá, ale hovorí za neho jeho mimika a činy. Príbeh je priamočiari, bez zbytočných komplikácii, všetko umocnené skvelou atmosférou, ktorá je tak vycibrená vďaka výbornej vizuálnej stránke, ku ktorej geniálne sadne hudba, ktorá akoby vždy vyjadrila o nejakú tú sekundu skôr, čo sa stane a pripravovala vás na nevyhnutné. V prvej časti je akcie pomenej, zo začiatku je film naozaj veľmi pokojný, ale postupom času naberá tie správne obrátky, ktoré naozaj vygradujú na konci, ktorý je naozaj efektný a chvíľkami vám budú naskakovať zimomriavky...nie len zo záverečnej konfrontácie, ale aj už zo spomínanej atmosféry. Ono sa ťažko píše o niečom, čo je točené tak, že to len cítite ako v tomto prípade. Cítite to v pohybe i mimike postáv, strach a nervozita sa dajú niekedy krájať, charizma postáv sa netýka len hlavného hrdinu, čosi do seba má aj druhá strana, je zaujímavé pozerať charakter a postoje Mr. Kanga, ktorý si potom uvedomí, že možno nemal byť taký prísny, ale on je šéf a nemôže byť urážaný... Neviem teda, či už sa to dá, alebo nedá pocítiť z komentu, nejde tak ani tak o príbeh ako o jeho spracovanie. Atmosféra ganksterskej drámy v tom najdrahšom obale, aký už v Hollywoode nedostanete. Jednej jesennej noci sa žiak zobudí s plačom. Tak sa majster žiaka pýta: ,,Mal si zlý sen?“ ,,Nie.“ ,,Mal si teda smutný sen?“ ,,Nie“...hovorí žiak: ,,mal som sladký sen“. ,,Tak prečo tak smutne plačeš?“ Žiak odpovedá ticho, pričom si utiera slzy... ,,Pretože ten sen, čo som mal, sa nemôže nikdy splniť“. Hodnotenie: 90% () (méně) (více)

siloalampa

Tieto ázijské westerny mám vcelku rád a preto som sa tešil a s napätím očakával, čo pre mňa Ji-Un Kim namiešal za kokteil. Začiatok bol veľmi solídny, prvé 3 glgy mi chutili a ja som v napätí očakával, čo príde ďalej. Lial som ho do seba o dušu, avšak od polovice som začínal cítiť, že je až priveľmi hustý a že v ňom pláva strašne veľa jahôd, malín, ananásu, pomarančov, broskýň, marhúľ, hrušiek, orechov, dokonca som mal pocit, že sú tam zamiešané i slivky zo susedovej záhrady. Bolo tam toho toľko, že som ku koncu vedel, že to všetko nemôžem stráviť, i keď to bolo naaranžované na jednotku a všetko ovocie bolo zdravé. A prečo? Pretože to mlieko, čo mi do neho dali, nebolo v skutočnosti mlieko, ale iba akási voda s práškom a umelými sladidlami. Inak povedané : Verím v určitý druh nadprirodzených schopností, ale nemám rád nereálnych hrdinov, ktorí sa pohybujú s guľkami v tele, navyše keď ani sami poriadne nevedia, že prečo... ()

truby

Nechal jsem se poněkud napálit výše uvedeným obsahem. Ten sliboval originální jihokorejský příběh, místo toho jsem byl svědkem tuctové gangsterky s o nic méně tuctovým námětem - pomsta. A ona slibně vypadající zápletka zavánějící jihokorejskou romantikou, se nakonec stala pouze záminkou k tomu, aby se neohrožený hrdina mohl prostřílet až dokonce. Podezírám tvůrce filmu, že to byl přesně takovýhle kalkul, jenže filmy, které chtějí pouze takto lacině pobavit, já nemusím. ()

Ygnor

Chirurgicky přesná, dokonalá a přitom melancholická (a navíc v některých chvílích i sebeparodující) řežba. Vystižný komentář Flipnic. Klobouk dolů. ()

jarah

Lee Byung Hun ako juhokórejský John Wick mi sadol. Na rozdiel od jeho amerického kolegu prejavuje viac známok ľudskosti a zraniteľnosti, takže sa ušetril filmový materiál na ďalšie pokračovania. Niečo v tom noir prostredí ma fascinovalo a aj keď to nie je úplne dokonalé, budem štedrá v udeľovaní hviezd. ()

Angelos

Pro mě teda velké zklamání. Na to, že Korejci častokrát přepalují stopáž, jsem si už zvyknul, ale tady se dobrou půlku stopáže téměř nic neděje, což je na tak banální zápletku pro mě přespříliš. ()

mazic

první hodina trága, pak pár nesmyslů a máme tu první životní zklamání z korejského filmu. tento den si budu pamatovat..... ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008