Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

headcrab

A další pecka od Ji-un Kima. Takhle efektně vytříbený přestřelky jsem dlouho neviděl. Vůbec celkově je to zase audiovizuální chuťovka, klasicky skvěle zahraná. Příběh je sice dost jednoduchej a mě přijde možná až na hranici bizarnosti, ale po rozležení v hlavě tam tu pětku stejně musim dát, protože veškerý akční scény jsou prostě lahůdkově stylový. Zajímavý jsou i humorný vsuvky, který tam nejsou nijak násilně, a vždycky mě pekelně pobaví. ()

Kalidor_

Jeden z nejlepších filmů co jsem za poslední dobu viděl. Tak urputně jsem již dlouho nedržel hlavnímu hrdinovi palce. ()

Deryll

Překvapení jak prase,když sem na tenhle film narazil tak sem si řikal co to bude a ono to bylo neco tak neskutečnýho že sem tomu ani pomalu nevěril.Opravdu pěkný film,který krásně ukáže že srdci neporučíš....:( ()

zigíš

Ano, je to příjemně starosvětské, v duchu francouzských Melvilleovských kriminálek natočené a režisér má tak moc rád hlavního představitele, že se s ním za boha nechce rozloučit tak ho provází martyriem ..a diváka často s ním a nebere to konce. Stylová ale zdlouhavá cesta odplaty. ()

Pecival

Kupodivu se mi více líbila první půlka. Cesta k pomstě je krvavá, krutá, bolí a každá akci vyvolá reakci pokud se neprovede pořádně. Nicméně je protkána několika nelogičnostmi, které mi brání dát maximální hodnocení. Provařený námět by mě nevadil, jelikož zpracování je dostatečně zajímavé, hůř už jsem vydýchával, že byl hlavní hrdina poněkud nerozbitný, velké kápo mafián, má tak mizernou ochranku, apod. Každopádně akce byla jak pěstní tak střelba a byla dobrá. Co si zaslouží pochvalu je výkon Jeong-min Hwanga, jehož v první půlce ultimátní macho řádne padne nakolena. ()

Daddko

Film o ťamanovi ktorý počas filmu mal byť 10 x pod drnom a podarilo sa až na 11-ty krát. Ako  "Johnnie Walker: Born 1820, still going strong". ()

lewwin

Překvapivě dobrý korejský film o nepřiměřeném trestu a o velké pomstě. Skutečně jednoduchý příběh, který je ovšem zpracován způsobem, při kterém se člověk opravdu baví. ()

vitekpe

Slusna prvni polovina, ktera zveda film nad 3 hvezdy...nekde clovek sice musi primhourit obe oci, ale co...Radim spis do sekce "zabava", nez ze bych tvurcum uveril vazny zamer. Konec hodne slaby...(ale o tom uz tady nekdo myslim psal) ()

ZkuKol

Korejské gangsterky jsou jedním z nejkvalitnějších exportních artiklů, jimiž se může tento poloostrov pochlubit. Výborná kamera, precizní a nekompromisní akční scény, strhující herecké výkony a nápadité scénáře. Místní specialita je práce s klišé a emocemi. 120 minut je napěchovaných dějem, vyprávění doslova sviští a atmosféra houstne takovým tempem, že by ji nestačil krájet ani rákosníček. Bitky doslova bolí a při přestřelkách dostává textil solidně zabrat. Dialogy jsou úsporné, za to výprava nešetří a snímání nepostrádá dynamiku a styl. Hrdina je občas až příliš nesmrtelný a občas zbytečně naivní, ale to snad není ani piha, spíš lehké přetáhnutí řas na téhle krásné leč zakrvavené tváři. Jako bonus se dočkáme pár odkazů a poct. Za trochu humanity musí člověk ujít světa kraj, s tváří zkrvavenou a cestou mrtvolami obsypanou, ale je to cesta nutná a pro diváka je výjimečným zážitkem... 90% ()

Šakalík

Docela tuctová jihokorejská akce, která sice obsahuje všechno to dobré z tamní filmařské školy, jenomže nepřináší vůbec nic nového. Protože je daný příběh vlastně jednoduchý – a tím pádem i značně předvídatelný – je dvouhodinová stopáž vyplněna mnohdy dost nezáživnou vatou, u které divák klimbá a pokukuje po hodinkách. Některé scény jsou sice docela zdařilé (vyhrabání se z hrobu, závěrečné zúčtování), ale tak nějak tomu chybí nějaký „what-the-fuck“ moment, který by stál za zapamatování. Bojové scény jsou jako obvykle parádní, i když hlavní hrdina je občas přece jen záhadně neprůstřelný a zraněníodolný (pozor SPOILER – kupříkladu dostane několik hlubokých ran nožem do břicha, ale kromě malého zavrávorání mu to nebrání v tom, aby pak deseti pořízkům nakopal prdel). No, mě osobně to nijak zvlášť nezaujalo a určitě jsem už viděl řadu lepších jihokorejských filmů. Vzhledem k vysokému standardu tamní kinematografie se tenhle snímek řadí pouze k průměru. ()

Maynard.

Hmm, poměrně slušnej kousek z korejskýho prostředí. Z prostředí mafiánů a jejich poskoků... Nevím, esi se tomu všemu říká Jakuza, ale tím "chováním" by to asi odpovídalo. Tohle je takovej ten klasickej příběh o pomstě. S tím, že narozdíl od téměř všech americkejch filmů neskončí zrovínka hepiendem. Všcihni sou mrtví Dejve, všichni jsou mrtví! ()

Losik

Moc pěkný film z mafiánského podsvětí, který se hodně liší od ostatních gangsterek. Sice má jednoduchý příběh, ale to provedení, zvuk a obraz jsou vyjímečné. Pomalu vyprávěný příběh podržený skvělou hudbou. Je pro mě těžké vysvětlit motivy postav i hlavního hrdiny, ale jiným komentářům se to tu povedlo celkem dobře. Nejde jen o akci a střílení, ale právě o podání příběhu a hlavně o dilema hlavního hrdiny a jak se s tím vypořádá. ()

Seti

První půle neskutečně dlouhá, až jsem se u toho neustálého sledování hlavního hrdiny jezdícího v autě začínal nudit. Když už se konečně daly věci do pohybu, tak se k mému rozčarování ukázalo, že hlavní hrdina není ani zdaleka takový drsoň, jak se po celou dobu tvářil! Někdo, kdo nastoupí cestu odplaty a uvědomí si, že musí své protivníky bez milosti střílet, až když ho po naprosto stupidním rozhovoru frajer pobodá, si můj respekt nikdy získat nemůže. Navíc po sedmileté praxi ve zdravotně ne zrovna nezávadném businessu a typ nemá zbraň a neumí střílet?! To fakt nežeru. Asi jsem byl po výtečném The Man from Nowhere příliš zmlsaný, ale od A Bittersweet Life jsem čekal rozhodně víc. ()

Lukoboss

Pro dobrotu, na žebrotu. Hlavní hrdina se vždycky snažil, patřil k nejlepším zaměstnancům, vždycky loajální a najednou se rozhodnul v jedné situaci sám a už se to s ním veze. Začátek filmu byl vynikající, už scéna z hotelu ("Omlouvám se, ale už je zavřeno. Prosím vstaňte a odejděte. Dřív, než napočítám do tří. Jedna. Dva. Tři.") dávala tušit, jakým stylem to bude probíhat. Pak ještě v první části měla výsadní postavení scénka s podáním telefonu k uchu, to jsem dostal záchvat smíchu. Jenže to ostatní už bylo přitažený za vlasy. Velkýho tvrďáka, kterej se jen tak něčeho nebojí, najednou rozhodí malá, hnusná a vychcaná Korejka, dostane se do problémů, a i když je (jako vždy) v takovýmhle snímku množství výborných soubojů, je tam taky hodně nesmyslů a situací přitažených za vlasy (např. co všechno hlavní hrdina vydrží a přežije), takže to z mýho pohledu celkem ztratilo na váze. Škoda, vypadalo to slibně. 3,5/5 ()

Torako.chan

Byeong-heon Lee je sice docela cool a v Akmareul boattda(Viděl jsem ďábla) byl bezesporu parádní. I tady byl skvělý, ale přišlo mi to celé přitažené za vlasy. Kdyby nebylo vyvrcholení filmu takové jaké je byla by to vcelku přehnaná blbina. Jinak to ale samozřejmě není k zahození. Natočené je to sice pěkně, ale zdaleka mě to nezaujalo jako již zmíněný snímek od stejného tvůrce. ()

cab

On resi problematicke ukoly za sveho mafianskeho bosse, ale kdyz dojde na delikatni zalezitost v podobe sefovi milenky a jejiho odstraneni, dochazi k pro nej nezvyklemu vnitrnimu souboji mezi pred casem jednoducheho uposlechnuti rozkazu a moralnim ci vyssim smyslem ponechani nevinneho holky bezet bez ujmy na zivote. Co se tyce asijske kinematografie, dalsi zarez do skupiny zvlastnich drsne krvavych del s primocarym tahem na branku a silne charakternim hrdinou, ktery zde je i neni zaporakem. 55% ()

showxman

Rozvážně plynoucí náhled pod pokličku Soulského podsvětí s hodně podmanivým smyčcovým soundtrackem. Hlavní postava - doposud zcela loajální malá ryba se najednou dostává do zdrcujícího mafiánského soukolí, kterému rozhodně není jednoduché čelit. V tento okamžik se na povrch dostávají jeho osobností rysy, jako jsou vytrvalost, odhodlanost a v neposlední řadě cílevědomost. ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008