Na území žen

• USA In the Land of Women (více)

Ctižádostivý spisovatel Carter Webb právě dostal kopačky od své lásky. Zničený se stěhuje na předměstí Michiganu, aby se staral o svou svéráznou nemocnou babičku. Touží napsat knihu, která by se stala bestsellerem.
Brzy po příjezdu se seznámí se Sarah Hardwickovou (Meg Ryan) a jejími dcerami Lucy a Paige. Mezi ním a okouzlující, bezprostřední Sarah začíná vznikat zvláštní vztah. Jenže o sblížení s Carterem usiluje i dcera Lucy. Jejich životy se vzájemně proplétají a Carter znamená pro ženy ve svém okolí víc, než by se zdálo… (oficiální text distributora)

ScarPoul

Územie žien je jeden z tých príjemných filmov, ktoré nemajú tendenciu divákovi predať skutočne silnú emóciu ani ho nenadchnú originálnym príbehom, ale aj tak v ňom zanechajú nejaký pocit, na ktorý sa ťažko zabúda. A tým pocitom by mohlo byť porozumenie. Nejako tomu filmu rozumieme. Počas toho ako sa hlavný hrdina vyvíja a rovnako aj postavy, ktoré ho obklopujú, tak sa nám nejako rozmotáva naše vlastné vnútro aby sme na konci mohli povedať – viem presne ako si to myslel. Film stavia na hercoch, viacej ako na vizuálnej zložke. A ústredná trojica Ryan, Brody a Stewart podávajú každý jeden veľmi presvedčivé výkony. Film, ktorý rozhodne nenudí a aj napriek tomu že nám nepredáva niečo nové, podáva nám veci, ktoré každý povedome poznáme, spôsobom aby sme tomu čo najľahšie porozumeli. Mnohý by to považovali za chybu. Ja som osobne rád za tých pár filmov, ktoré nemusia používať stovky symbolov a záberov aby vyjadrili zmätenosť zo sveta. Priemerný film, ktorý na mňa pôsobí – ako pre fanúšika podobne ladených filmov – nadštandardne. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nezapomeň na tu scénu, ve který ho začínající policajt vyhulí mafiánskýmu bossovi." Asi začnu psát scénáře k soft pornu, protože se jedná o žánr s vysokou sledovaností i prodejností a mám dost málo fantazie na to, abych kazil podstatu nějakým žvatláním. Průzkumem trhu jsem však zjistil, že scénáře u nás automaticky generuje počítač HAL 69, takže ve mně Carter nezíská konkurenci. To je asi dobře, protože o něj právě svedly boj matka s dvěma dcerkami a na to je potřeba být ve střehu. Já jsem moc nebyl, takže jsem se občas pousmál, chvílemi jsem si zdříml a brzy jsem zjistil, že je mi tak nějak jedno kdo, komu, s kým, za čími zády nebo za kolik. ()

wikus

Meg Ryan bola určite lákadlom, ktorému vďačím za to, že som film vôbec videla. A neľutujem. Vzťah teenagerky a matky chorej na rakovinu je príliš komplikovaný na to, aby sa dal filmovo vyjadriť. Kasdan sa o to pokúsil, navyše pridal nenásilne hrajúce Brodyho a do úlohy teenagerky zasadil Kristen. A čo vzniklo?Určite nie 5-hviezdičkový film,ale u mna si to aspoň tie 4 zaslúži. Romantické filmy nemusia byť predsa vždy iba o perfektnej láske, ktorá prekoná všetky prekážky a zaľúbenci môžu byť spolu.. ()

nash.

Příjemně civilní vztahové drama s reálnými vztahy, přirozenými reakcemi a sympaticky nehollywoodským zakončením, které nechává otevřené téměř všechny rozehrané vztahy. Jako by nám filmaři pouze na chvíli otevřeli okno a nechali nahlédnout do několika obyčejných životů i když přes tradiční mainstreamovou filmovou optiku. Občas nějaké to klišé a trocha sentimentu nerušila a byly vlastně taky tak trochu ze života. Po dlouhé době potěšila neokázalá Meg Ryan jako úplně obyčejná máma, a také Olympia Dudakis ve střídmě střižené roli babičky. ()

kleopatra

Meg mi nějak sešla z očí a z mysli a přepadla mě chuť s tím něco udělat. Zestárla, holka jedna, ale s tím herecky uzrála. Dlouze by se dalo vykládat, jak byl ten film plný nejen lidských ale i filmových chorob, ale mně se chce říct krátce: byl svůj a zapůsobil na mě. Vzpomínala jsem i na sofistikovaně omšelou Meg a empatika Adama Brodyho ještě dlouho po tom, co dvd rekorder a všechno kolem usnulo. ()