Zlomené květiny

• USA Broken Flowers (více)

Don Johnston (Bill Murray) je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. (oficiální text distributora)

Almásy

neviem čo mám napísať. točil to Jarmusch, hrá tu Bill Murray a 4 skvelé herečky ktoré sú ešte k tomu pekné. neviem čo viac mám napísať. snáď len toľko, že z toho mnohého čo som od Jarmuscha videl, zatiaľ najlepšie, svojim spôsobom najdospelejšie dielo. mám rád jeho humor, mám rád murrayho pohľad č. 98 á la mastif a mám rád to keď Sharon pripomína svetu že je skvelá herečka nielen vďaka full frontalu zo Základného inštinktu. Takéto filmy budem púšťať svojim synovcom a neteriam keď sa ma budú pýtať aké filmy mám rád. popiči vec! a je hanba že Murray za toto nedostal oscara. ()

milancecil

Opravdu krásný filmeček se skvělým Billem Murrayem v hlavní roli úspěšného podnikatele Dona, žijícího ve svém staromládeneckém poklidu, až do chvíle, kdy mu do poštovní schránky dlouhou cestou připutuje tajemný dopis, růžový anonym, od některé z jeho bývalých lásek, a to s velmi závažným sdělením, že on je již dvacet let otcem a nyní se jeho syn za ním vydává a chce ho najít, tak to je určitě dostatečně zajímavá dějová zápletka, na které pak vyrůstá velmi poutavý příběh, kdy Don se vydává na svoji pátrací cestu a s jednotlivými ženami se postupně setkává, čekají ho tak humorné i smutné momenty, to podle toho jaké ty jeho rozmanité vztahy s ženami byly nebo spíše jak končily, Don cestuje, pátrá a opět cestuje, narůstá v něm touha syna přece jen najít, poznat ho, s tím na něj stále tísnivěji doléhá prázdnota jeho dosavadního zdánlivě spokojeného života, citlivý film s otevřeným závěrem, který rozhodně dává pádné důvody k zamyšlení. Zajímavý komentář: Fridecka ()

standsiller

Bill Murray si žije vegetný život na gauči v teplákovej súprave a jeho susedstvo predstavuje povinný kontakt s ľuďmi. Raz ho však zo stereotypu vytrhne správa o tom, že existujú isté povinnosti vychádzajúce z niekdajšej nedbalosti. Prvotný impulz a motiváciu do neho vštepí jeho obľúbený sused ulietajúci si na súkromnom detektívnom pátraní. A tak priposratý Bill Murray s kyticou navštevuje všetky potenciálne matky z minulosti s ktorými sa nedelí iba o mikročiastku svojho zbytočného ega, ale aj o vyspelé potomstvo, ktoré by mu bez problémov mohlo pekne rozhádzať jeho vytúženú starobu. ()

Smileface

Jim Jarmush prostě umí točit filmy a Bill Murray zas výtečně kopíruje sám sebe ze Ztraceno v překladu. Nebýt useknutého závěru připomínajícího(nebýt titulků) chybu ve střižně dal bych i ***** ()

ethos

Neuveritelne pomalé a zdĺhavé a najhoršie na tom je, že na konci viete presne to isté čo na začiatku. ()

Hortenzia

jarmushov štýl mi jednoducho nesedí a namiesto "existenciálneho" mi pripadá skôr nudný, sentiment a osamelosť sa dajú vyjadriť aj inak a nemusím mať pritom pocit,že sa unudím k smrti...ale bill murray je očarujúci =) ()

mohamedsfinger

Citlivý, atmosférický a náladový snímek, který může někomu připadat až příliš pomalý a bez atmosféry. Je ale pravdou, že existenciální skororoad-movie, postavená na víceméně jedné grimase Billa Murraye (který předvedl další z výborných výkonů) nepřináší de facto nic nového a objevného, ale svou tragikomičností a jemným satirickým humorem se mi přesně trefila do vkusu. Celý film je navíc vyšperkován mnoha nádhernými scénami a záběry, a to nemyslím jen ty, ve kterých se objevují rozličné ženy, na něž hlavní hrdina zjevně působí velmi magicky (Lolita). Za závěrečnou scénu bych tu pátou hvězdu snad i přidal, ale ještě si to nechám na další zhlédnutí. ()

kenkaku

Jim Jarmusch je zmetek. Takhle si se mnou během sledování filmu dlooooouho nikdo nehrál. Takové to očekávání že teď to musí přijít (protože k tomu vše směřuje a protože je to klišé) a ono NIC děj se sune jinam (a když píšu "sune" myslím to přesně jak píšu... film totiž nikam nechvátá a nikomu nic netlačí ani nepodsouvá (krom těch náznaků klišé ze kterých se klišé vůbec nevyklube ;)). Vážně krásná práce. ()

herr_carter

Už jsem tu někdy psal,že Murray udělá film, i kdyby byl vůbec o ničem?Jo vlastně psal, asi tak stokrát....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Arkanoid

V živote don Juana nastáva zmena, asi sa mu do života nasťahuje nepoznaný syn. Bill Murray a Jeffrey Wright sú rozkošní a vtipní, Jim Jarmusch si dáva načas a pracuje efektne s malou zápletkou. Baví ňou však len v úvode, keď hlavná sa hlavná postava ešte nevydala na svoju životnú púť. V jadre príbehu už nastupuje nuda, ktorú zachraňuje len šarm Billa Murrayho. Inak tie príhody a rozhovory zaujať nedokážu. Postaviť film na jednom hercovi nemusí vždy vyjsť, hlavne ak mu sekunduje režisérska nesústredenosť alebo slabší námet. A pritom Jarmusch dokáže točiť aj lepšie. ()

Fish

Velmi příjemný filmeček. Děj je velice prostý a jednoduchý. O to více se může člověk soustředit na jednotlivé charaktery a jejich představitele. Zvláště pak na herecký výkon Billa Murrayho. Jestli tentokrát nedostane taky nějakýho toho Oskara, tak už opravdu nevím... Díky němu má ode mě film takové hodnocení, jaké má (i když jsem teda váhal mezi 4 a 5). Za zmínku stojí také pohodová hudba, která dotváří celý tento divácký žážitek. ()

blastboy

Jedním slovem: úchvatné. Byl Murray je snad ještě komičtější než v krotitelých duchů ;-) a Jarmusch se na jeho road-movie opravdu vyřádil ()

Kracken

Úžasný, úžasný a ještě jednou úžasný. Je až neuvěřitelný kolik věcí se vejde do tak jednoduchého příběhu. Bill forever!!!! ()

chef

Film bez začiatku a konca o živote a sklamaní s realistickým scenárom, ktorý až vyráža dych. Žiadne duchaplné rečičky o zmysle života nebolo treba, pretože reálny obraz je najlepšie zrkadlo života. ()

BlackTom

Maximálne uvoľnený film pre dokonalú pohodičku. Zapáliť si cigaretku, po jarmuschovsky si k nej dať aj dobrú kávu a sledovať úžasného Billa Murraya v jeho snáď najvymakanejšej roli. Lebo hrať dobre, to nie je len o prehnaných výstupoch a cool hláškach, to nie. Unudene privrieť oči, keď niekto trepe dve na tri, alebo sa len jemne pousmiať, keď ťa niečo napadne. Proste k ideálnym ***** tomu nechýba veľa. Kto má rád Jarmuschovu pomalú a skečovitú réžiu, príde si na svoje. ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes