Zlomené květiny

• USA Broken Flowers (více)

Don Johnston (Bill Murray) je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. (oficiální text distributora)

Ditulka

Jedna hvězdička zbývá za výborný děj z opravdového života, zbytek alespoň 3 hvězdiček jsem musela odečíst za konec! Proboha, nesnáším filmy, které nijak neskončí, na co pak ten divák celou dobu čeká? Aby to skončilo neskončilo? Škoda, velká... ()

ichtiandr

No, filmik to zly nebol. Len som sa nejako nestotoznil s tym koncom. Pomaly plynuci film so standardne dobrym Billom , s (pre mna) divnym koncom a kusockom necakanej teen erotiky :-) ()

jjituska

Váhám mezi třemi a čtyřmi *. Bill Murray je jako vždy výborný, obsazení ostatních rolí, obzláště pak jeho bývalých přítelkyň, taktéž skvělé a myslím že film se opravdu povedl. Moc příjemé:) Konec byl pro mě zpočátku trochu šok. Možná proto filmu upírám ty čtyři hvězdičky. No, i když nakonec, proč ne.. ? Nechme to na tři a půl:) ()

aronofsky

V programu psali, že „...Jarmusch provokuje svým pomalým tempem...”, takže jsem se na něho připravil, ale není to moje kafé. Ke konci jsem se už nudil, ale i tak je to pěkný film. 60% ()

Blažena

murray je skvělý herec, ale něco tomu chybělo. ten film toho řekl dost málo na to, jak dlouho trval. zdá se mi, že to nebylo dotažené do konce, scénář byl trochu "nedodělaný". Zlomeným květinám schází ona pověstná třešnička a silné momenty, které se ve filmu vyskytují se rozplývají v nudné pasáže. škoda, vkládala jsem do tohoto snímku hodně nadějí:( ()

catr

Minimalistický a úsporný herecký projev Billa Murraye má sílu stovek dialogú a utahl by vagón uhla,a detektivní podkres v podání souseda je milý a osvěžující.Někdy je méně lepší než víc. ()

AcHeRoN

Krasna atmosfera vykreslovana dlhymi strihmi. Akurat, ze na konci mi nieco chybalo, nieco od coho by som sa mohol odrazit pri naslednom rozmyslani nad filmom. Chyba mi tam este aspon jedna autorova myslienka, ktora by divaka posunula dalej a dala zaveru ucelenejsi charakter. // 3 a pol * ()

mistrKadó

Předposlední Jarmuschův snímek mě z jeho tvorby asi oslovil nejméně. Po blouznění westernovém, gangsterském a taxikářském se režisér pokouší o návrat ke svým prvním filmům. V raných snímcích jako Podivnější než ráj Jim Jarmusch obsazoval neznámé herce, vypadající příliš zvláštně nebo naopak příliš všedně, než aby se s nimi divák snadno ztotožnil. Postavy se pohybovaly v prázdných scénách, prostředích, připomínající spíše kulisy. Ve Zlomených květinách se naopak setkáme s hollywoodskými herci, od kterých podvědomě očekáváme nějaký dějový posun, nějakou akci. A ono se nic neděje. Vtipný a „nadupaný“ začátek je příslibem, že film bude pokračovat ve stejném rytmu. V momentě, kdy se Don (Bill Murray) vydává na svou cestu, se bohužel vtip i obsah vytrácí. Nechci film úplně shodit, pořád se jedná o povedenou „Jarmuschovku“, ale pro mě osobně je tou nejslabší, co jsem viděl. Doufám, že Hranice ovládání budou zas návratem kvality. ()

P.Venuše

Zvláštní film. Ostatně jako všechny filmy Jima Jarmuscheho. Děj plyne velmi pomalu a věci se tam dějí jen tak jakoby „mimochodem“. Bill Murray je jako vždy excelentní. Nikdo nedokáže jen tak sedět, koukat a nechat okolo sebe věci plynout s takovým šarmem jako právě on. Zaručeně pobaví scéna z návštěvy u jedné z bývalých přítelkyň hlavního hrdiny, kdy hlavní hrdina, jeho bývalá přítelkyně a její manžel v naprostém tichu večeří. Napětí by se dalo krájet, ale i tak je scéna k popukání. ()

Honkyn

Poezie všedního dne ve filmu. Plynule a přirozeně ubíhající scény, které vás přinutí se zamyslet nad dosavadním životem a zapátrat si ve své vlastní historii. Donova poslední láska Sherry žije budoucností (chce dítě a rodinu), jeho soused Winston pátrá po minulosti (je duší detektiv, rekonstruuje předešlé události), Don sám o sobě žije přítomností, která je pro něj ubíjející (právě se s ním rozešla přítelkyně), proto působí rezignovaně a je pasivní, a to pasivní natolik, že se nechá naočkovat Winstonem a vydává se na cestu hledání po možném ztraceném synovi a jeho matce. Najde ho? Najde jí? Najde je oba? Je koho najít? Jde o hloupý žert? Je to pravda? Dá se pravda odhalit? Má to smysl? Stojí za to objevovat? Koho to zajímá, ať se na tento film podívá :-) ()

J. K. Lister

Jedno herecké umění ztvárněné Billem Murraym. Zlváštní, když si pamatujet děj filmu a nevzpomenete si za žádnou cenu na název, to už je katastrofa! ()

smurfiik

Není to špatný film, jen mě asi zastihl v jiném rozpoložení než je k tomuto filmu potřeba. Nicméně hezky natočené, skvěle zahrané Billem a párkrát jsem se upřímně zasmál, což se cení na 3*. ()

Cor-Angar

Jo...mám takový filmy rád :) Pro mě osobně trochu škoda, že herečky jako Chloe Sevigny a Julie Delpy tam byly opravdu jen malou chvilku, ale i tak jsem se na ně rád podíval...Samozřejmě většinu času jsem se díval na Billa Murrayho a to je zážitek vždycky, ikdyž jen tak sedí a kouká...Podle mě předvedl skvělý výkon. Celý film příjemně utíkal (za doprovodu takové zvláštní, ale líbivé hudby) a já se opravdu těšil na každou další ex-přítelkyni kterou jel navštívit. A ten konec...no...aspoň je nad čím přemýšlet :) Film rozhodně nezklamal. ()

jossindie

Bill Murray stejně jako ve Ztraceno v překladu hrál naprosto skvěle. Bez něj by to byl jen obyčejný příběh. Film s hezkým titulem je taková trochu road movie, Bill neustále nasedá do auta a dokola si pouští CD s mimochodem velmi dobrou jazzovou hudbou...právě tyto chvíle se mi na filmu líbí nejvíce:) Jarmusch opět nezklamal. ()

Hrobař

Bill Murray sedí víc jak přesně do role starého, opuštěného a neuvěřitelně šarmantního gentlemana, který to slovy jeho přítele umí se ženami. A to on jistě umí. Teď však přes to že evidentně není nápadem nadšen pouští se do absurdního pátrání po své minulosti, aby odkryl rány větší než si myslel. Jeho pohled, nemluva, dlouhý záběry, kytky, etiopská hudba, kamarád Sherlock ...prostě lehká nostalgická jízda, která na růžovou barvu nahlédla tak trochu z jiného úhlu. ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes