Zlomené květiny

• USA Broken Flowers (více)

Don Johnston (Bill Murray) je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. (oficiální text distributora)

Chase

Film o chlapovi co se zásadně neusmívá, film bez vítěze a taky bez nějakých větších emocí. Dokoukal jsem ho ani nevím proč. Nijak zvlášť mě nebavil, spíš mě celou dobu zajímal což mi ale v onen večer stačilo. Potěšila akorát Sharon s dcerkou, kterým zbyl jako vzpomínka na časopisově "šťastný" život jen starej muscle car a pár pohárů a přesto bych k nim, bejt Donniem, jezdil na všechny svátky, poněvadž byly neobyčejně- obyčejně fajn. ()

kolly13

Ano, pomalejší, bez výrazné dějové linie, ale přesto to funguje a Bill Murray drží úroveň výše. A ten, kdo zná opakující se služební cesty, tak rozumí. PS: moc pěkná Sharon. ()

SelfishMan

Docela dobře chápu co se lidem na tomto filmu líbí, uznávám také genialitu Billa Murrayho, ale Broken Flowers na mě osobně nezapůsobily. Emocionálně mě nechaly naprosto chladným. Maximálně mě chvilkami spíše vytáčely a vyvolávaly ve mě pocit trapnosti ty neskutečně dlouhé tiché záběry na nehnoucího se Murrayho, které tomu ospalému tempu rozhodně nepřidaly. Zvláštní, bizarní, minimalistické, ale neuvěřitelně líné a pomalé (na to že film nebyl až tak dlouhé mi připadal trošku nekonečný). To opravdové mystérium by asi člověk těžko hledal, spíše než to najde drama s troškou hořkého humoru. 65% ()

elef

Film plný absurdit, podivného přátelství, růžové a stekání, která vždy provázela trapnost...nečekané dobrodružsví v kolíbavém a houpavém tempu.... A Don Juan v teplákovce je dobrý vtip. Don Johnston působil víc jako unavený starší muž, než jako svůdník žen; vnímala jsem ho jako chlápka, kterého ten život už trochu unavil, žijícího víc v ústraní, jakoby za zdí, než ve vztahu s ostaními. Bavilo mě sledovat výstavbu detailů; z detailů se vlastně stával hlavní motiv. Každá květina byla jiná, ale skoro jsem měla pocit, že v sobě už nesla náladu nastávající návštěvy. A ne všechny záhady musejí být vyřešeny, zůstal prostor pro diváka. Příjemnou součástí filmu byla výborná hudba; odlehčená, trochu ironická. Skvělý film! ()

mokrasek

Být či nebýt sám? To je odvěká otázka nás mužů. Bill Murray v roli poněkud introvertního sukničkáře umí hrát i když zrovna nemluví a Jim Jarmusch dokázal využít jeho hereckého potenciálu opravdu beze zbytku. Hodina a tři čtvrtě skvělé podívané rozhodně není prohospodařeným časem. ()

kacer4

Perfektný Bill. Jeho výkon sa veľmi približuje tomu v Lost in Translation. Jarmusch napísal pre neho výborný scenár a natočil výborný film. Na prvý krát som v ňom nenašiel výraznú chybu... ()

Johanita

Přestárlý Don Juan (Bill Murray) se dozvídá, že někde na cestě mezi svými ženami splodil syna. Popíchnut svým sousedem a kamarádem, rozhodne se to prozkoumat. Tak trochu netypická road movie, která je vtipná, ovšem v Jarmuschovském stylu – takže žádné hysterická haha, spíš nostalgické pousmání a pocit, jako že tam už jste taky jednou byli nebo jednou budete. Už úvodní píseň neodmyslitelně vtahuje do typického světa pastelových barev a nepříliš upovídaných a přesto výrazných mužských hrdinů, co dokážou sedět na křesle a hluboce přemýšlet a přesto chytit divákovu pozornost. Zajímavé kometáře - kleopatra, KevSpa ()

Santiago.

Vánoce zuří v plné síle, v televizi už po x-té běží Popelka a schyluje se k dalšímu Mrazíkovi... Cítíte se tím vším přesyceni, stejně jako cukrovím a bramborovým salátem? Pak možná nastala ta pravá chvíle na lehké osvěžení. Tím pro mě byl tento film. Přestože jsem měl ihned po shlédnutí pocit spíše lehce nadprůměrného filmu, který jaksi až příliš lehce klouzal od začátku ke konci, postupem času jsem si uvědomil, že právě v tom je jeho kouzlo. Bill Muray měl zatracené charisma i v té teplákovce! Naprosto mě fascinovalo s jakou lehkostí a samozřejmostí proplouval situacemi, ve kterých by se asi většina z nás cítila přinejmenším trochu trapně :). Je to jeden z těch filmů, které vás neohromí svou pompézností a vyhroceností, ale na který se po čase rádi podíváte ještě minimálně jednou. ()

tomino28

Na to, aby to byla komedie, je to až moc velká alternativa. Místy mi dlouhé záběry bez jakéhokoliv náznaku děje přišly zbytečné, snad jen na konci to mělo kýžený efekt navození té správné atmosféry. Ale neumím si v hlavní roli představit nikoho jiného, než Billy Murrayho, ten se pro podobný typ rolí snad narodil. ()

RebekaFox

Mám ráda tyhle pomalé smutné filmy...žádný spěch, člověk si tak přemýšlí nakolik se v tom sám vidí...krásná hudba a Bill Murray se vážně roztomile usmívá..Také bych se chtěla jmenovat Sun Greenová:-) ()

ProfiDivak

Jarmusch rozprávač, Jarmush haluzák a Jarmusch filozof v tej najlepšej kombinácii, kde ničoho nie je priveľa ani primálo. ()

Birter

Jako jo. Sto minut s Billem Murrayem na cestách je sice fajn, ale pro mě málo. Tak nějak jarmuschovsky banální... ()

Katie

Popravdě řečeno, na tento film jsem do kina šla z části kvůli dobrému hodnocení, ale po zhlédnutí to pro mě bylo spíše zklamání. Přestárlý Don Juan se zprvu možná zdál zajímavý (alespoň jako námět), ale zpracování - nic moc, ačkoli mám ráda filmy Jima Jarmusche, na tomhle mi něco chybělo - něco podstatného..... ()

mess

Tak ja ocobne nechapem, za co dostal od vas 4 az 5 hviezdiciek tento film. S odretimi usami maximalne 3. Bill Murray bol dobry, ale to nemeni nic na fakte ze som sa dost nudil pri sledovani tohto filmu. Bolo to znacne rozvlacnene a ten koniec, kde zo seba spravil uplneho saska bol klinec do rakvi. ()

llollita

Jarmush je bůh, ale každý bůh se jednou sekne. U jeho filmů jsem zvyklá na zdlouhavé záběry a po pravdě řečeno, je to jedna z věcí, která mě na něm přitahuje. Ale tohle je fakt trochu přehnaný a nevyvážený. Naopak Bill Murray je zase skvělý a když už nic jiného, člověk by se vydržel dívat jen na něj. Zlomené květiny rozhodně stojí za vidění, ale mně stačily jen jednou! ()

kokesh odpad!

Asi jsem na jiné vlně, ale tenhle film mě opravdu neoslovil. Pomalý spád, málo děje a divná hudba. Tohle má být komedie? Kde jsou časy Mrtvého muže... ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes