Příběh o Benovi a Cassie a jejich společné cestě napříč státy za svými sny i životem. Kalendář ukazuje 60. léta minulého století a dvanáctiletý chlapec Ben sedí sám s knížkou v motorestu svých rodičů kdesi v liduprázdné části Spojených států. Svoje rodiče už ale ztratil, nevěnují se mu a ignorují ho. Matka je až chorobně závislá na filmech, filmových hvězdách a občas na nějakému opraváři, který ji v domě rozptýlí, přičemž Benovu otci je to jedno. Jeho vášní je starost o loď, kterou staví a opečovává. Jednoho deštivého večera vstupuje do Benova života nehoda a mladá dvanáctiletá blondýnka Cassie, která právě při nehodě u motorestu přijde o celou svoji rodinu. Při návratu z nemocnice si Cassie u sebe nechávají Benovi rodiče, jen na nějakou chvíli. Mezi oběma dětmi vznikne zvláštní pouto. Ben s Cassie bez povšimnutí opouštějí domov a vydávají se do Baltimoru za Cassiinou tetou a jejím mužem. Tam, kde nachází relativní štěstí Ben, ztrácí Cassie pojem reality a její konání jí vede až do dětské psychiatrické léčebny. Ve chvíli, kdy vychází najevo, že by Cassie mohla zůstat hospitalizována i nadále, rozhodne se jí Ben pomoci. (MartinezZ)

mseet

Tento film je důkazem, že lze natočit "pohádku" bez kýčovitých kulis a přehnaných gest. Krásný příběh. ()

ellysium

Vzhedem k tomu,že je tento film málo známý,je jasné,že nebude zřejmě ani moc komentovaný.Jedná se však o vynikající dílo Brada Isaacse a hlavní představitelé v dětských rolích jsou skvělí.Je jasné,že až si tohoto snímku všimne některé domácí vydavatelství,stane se dobrým prodejním artiklem.Zhlédnutím tohoto snímku nic nepokazíte a troufám si tvrdit,že ani zbytečně nezabijete čas.Bez problémů pět stars ()

sepales

Film „Have Dreams, Will Travel “ je svojrázny druh filmu, plný malých výstredností a menších chýb, ktoré tvoria jeho osobnosť. Nemal som žiadne očakávania, žiadne predsudky a ani som netušil, čo ma čaká, a musím povedať, že som bol úplne unesený. Fakt skvelý film ! ()

Talita1

Farmár (Val Kilmer) nájde na svojom pozemku dve 12. ročné deti. Pomôže im a oni neskôr pokračujú na svojej ceste za Cassinými príbuznými. Táto vzťahová dráma medzi chlapcom a dievčaťom ma v celej svojej absurdnosti úplne dostala. Rozhovory, ktoré vedú sú milé a dojemné. Film ma v závere milo prekvapil, riešením situácie Benových rodičov ako aj posunutím deja, kde sú obaja už dospelí a úspešní mladí ľudia. "Väčšina ľudí potrebuje plán. Bez plánov je život na nič." Nádherné. ()

Mat5

Deti čo sa hrajú na dospelých ale ide im to. Útek za lepším životom a napokon stačí len priateľstvo a neskôr láska. obecne za 4* tá posledná za AnnuSophiu Robb ♥ ()

majcze

Velice milý film, který potěší. Někdo možná nemá rád dětské herce, tihle ale odvedli neuvěřitelně skvělou práci, naprosto uvěřitelné charaktery v rolích oblíbené a nadané AnnySophie Robb a méně známého, ale stejně dobrého Caydena Boyda. ()

Tsabo

Když jsem přemýšlel, na co kouknout, vzpomněl jsem si na Most do země Terabithia...a rozhodl se následovat Annu Sophii Rob...a byl to dobrý plán...v záloze mám ještě Surfařku, ale myslím že tenhle snímek se bude blbě překonávat. Vytknout mu můžu snad jen přehnanou "američnost"...nicméně snímek takového ražení ani snad nikde jinde odehrávat nemůže. A že je to silný příběh. Naivní, přesto plný životních pravd...a proto se mu dá odpustit i ten americký happy end s výhledem do nechutně sladkého a happy života hlavních protagonistů. ...A hodně štěstí Anně při hledání dalších skvělých rolí... ()

space weaver

Feel good movie, který jako jeden z posledních zachytil krásu Lary Flynn Boyle. Spousta by našla nějaké výtky k tomuto snímku, ale pokud mě baví film po celou stopáž a ještě se u něj usmívám a po skončení mám chuť něco změnit k lepšímu, nemůžu jinak než dát 5* Ideální do sychravého podzimu. ()

Sejkorka

AnnaSophia Robb hraje v Karlíkovi a taky ve skvělém snímku Most do země Tallulah. I tady je výrazná. Ve filmu se objevují známí herci, jako je Val Kilmer či Lara Flynn Boyle . A pochopitelně Heather Graham, bruslařka z legendárních Hříšných nocí. Dramato - romantická tak trochu i road movie o lásce třináctiletých, která vydržela na celý život. První a asi hned největší manželskou krizi popisuje tento film. Cassie se musí vyrovnat se smrtí rodičů, kterou tak nějak zavinila a Ben (Cayden Boyd) jí v tom ze všech sil pomáhá. A, jak by mohl znít podtitul filmu s alternativním názvem West Texas Children's Story, JE DOBRÉ MÍT PLÁN. ()